פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
+ הודעה חדשה

המלצה לאדריכלים

עמי 20.02 (21:57)

תירשמו באתר הזה. כל בעלי המקצוע באתר נבדקים על ידי הצוות שלו ולכן לקוחות רבים מעדיפים להזמין בעלי מקצוע רק דרך האתר הזה.

הוסף תגובה

לקראת רשיון יצרן

קארין 20.02 (21:43)
התבקשתי לתכנן מכון רדיית דבש, יחד עם בקשה להיתר צריך להוציא רשיון יצרן, עבור משרד הבריאות.
יחד עם כל התרשימים והשרטוטים יש לצרף נספח לתכנית מפעל ובו מפורטים נתונים רבים (שולחת תמונה של הרשימה), מי אמור להכין את זה? לקראת רשיון יצרן
הוסף תגובה

נטוורקינג לאדריכלים

מרים 20.02 (16:40)

שלום לכולם, אנחנו חושבים להפיק מין ימי גיבוש לעובדים אבל שיהיו מיועד לא לעובדים ספציפיים של חברה מסויימת אלא לכלל האדריכלים עבור נטוורקינג והיכרות. הייתם מעוניינים בדבר כזה?

הוסף תגובה

צריכה עזרה...

רוית 20.02 (13:53)
אני יודעת ששואלים את השאלה הבאה כל הזמן אבל אין לי עדיין תשובה ולכן אודה מאוד לדעתכם.
יש לנו ריצוף בגוון מעין אפור חום בהיר. בחרנו במטבח מודרני בצבע לבן עם ידיות ניקל. כמו כן מוצרי החשמל גם בצבעי הנירוסטה. יש לנו אי לבן אם פלטת בוצ'ר מעץ אלון. כמו כן יש קלפה אחת בצבע קפוצינו. אציין שהמטבח עמוס יחסית ולכן שיש לבן הוא המתאים לדעתנו.
איזה שיש לקחת? הדגמים שהצלחנו לצמצם הם 3141 (אומרים לי כל הזמן שהוא מיושן), 2141 (יש לי אותו בבית הנוכחי ואין תלונות, אבל מחפשים אולי קצת להתחדש), 4600, 5131? מחפשים את האסטתיקה.
כמו כן, שווה לעשות חיפוי של בריקים מאורכים לבנים או לעלות עם השיש כ5-10 סמ על הקיר?

www.prairiekitchens.com

תודה רבה לעוזרים
הוסף תגובה

התקנת פרקט בממד לפני טופס 4

Regin 20.02 (09:16)
האם מותר להתקין פרקט בממד לפני קבלת טופס 4
צריכה תשובה חד משמעית מבעלי ניסיון בלבד
תודה רבה
רגין
הוסף תגובה

לא (ל"ת)

אוהד -אדריכלות ועיצו 20.02 (12:29)
הוסף תגובה

לא. ישי ממון קבלן בניה ...

ישי 20.02 (13:10)
לא.

ישי ממון קבלן בניה ושיפוצים - 0543110789
הוסף תגובה

עבודה סמינריונית על כבש

דן 19.02 (15:02)
יש מישהו שלמד נגישות מתו"ס ויש לו עבודה סמינריונית בנושא כבש-רמפה?
הוסף תגובה

נשמח לעזור

רותם / יוסי 19.02 (22:47)
ניתן לפנות אלינו
concept.ry@gmail.com
הוסף תגובה

היתר בדיעבד

haim1971 19.02 (04:37)
האם בהליך של היתר בדיעבד יחול קנס כלשהו בשל התחלת הבנייה/ בנייה ללא היתר?
הוסף תגובה

טרם נתקלתי במהלך שכזה.

אדריכל ומעצב פנים 19.02 (16:01)
יצא לי להכשיר אי אילו שרצים, ועד כה לא נתקלתי במהלך שכזה מצד הוועדה.
הוסף תגובה

הקטנת גודל הגליונות המומרים לDWF לצורך הגשה מקוונת

יונה יחיעם 16.02 (19:11)
בהגשה המקוונת יש וועדות שמבקשות לקבל את כל החומר על קובץ אחד. כשממרים את גליונות ההגשה לDWF הם הופכים לקבצים ענקיים שלא ניתן לטעון אותם למערכת המקוונת. איך אפשר להקטין את הקבצים?
הוסף תגובה

מהו מעבר בין חניות? ...

מתעניינת 16.02 (10:18)
מהו מעבר בין חניות?
הוסף תגובה

תנסי בלינק המצורך בהודעה

אוהד -אדריכלות ועיצו 16.02 (17:58)
architecture.org.il/sites/default/files/parking.pdf
הוסף תגובה

תודה, עזר לי מאד!...

מתעניינת 16.02 (15:27)
תודה, עזר לי מאד!
הוסף תגובה

מענה בפורום

מערכת אתר Saf 16.02 (17:57)
שלום אוהד ותודה רבה לך על חלקך במענה בפורום, ע"פ כללי הפורום עליך לענות בפורום עצמו ולא להפנות לקבלת מענה מחוץ לפורום, כך יהנו מתשובתך גם משתמשים עתידיים, לתשובה לשאלה ניתן להוסיף סימוכין באתר חיצוני.
תודה!
הוסף תגובה

עזרה דחופה בנושא הרחבת דירה קיימת.תודה לעונים

אדריכל מתחיל 15.02 (13:21)
שלום לכולם.
פנתה אלי בחורה שגרה בקומת קרקע בבניין רכבת בת"א. השכן מלמעלה הרחיב את דירתו בסביבות 18 מ"ר . ההרחבה שלו יושבת על עמודים והבחורה שפנתה אלי רוצה לספח לדירתה את החלל שמתחת להרחבה שלו..כלומר לסגור קירות ולפתוח גישה מהדירה. כמו שאני רואה את הדברים, אם נתנו לו לבצע את ההרחבה זה אומר שיש זכויות בניה ויש מספיק מרווח בין קו בניין לקו מגרש. השאלה בכל זאת מה הפרוצדורה מבחינת בקשה להיתר במקרה כזה? מה הבדיקות המוקדמות שצריך לעשות וכיצד לתמחר את השירות בזמן שאני מבצע את הבדיקות. לא יצא לי להתעסק בסוג כזה של פרוייקט ולכן אשמח מאוד לעזרה. תודה רבה לעונים
הוסף תגובה

תשובה

אוהד -אדריכלות ועיצו 15.02 (14:36)
התהליך זהה לתהליך של בקשה להיתר לתוספת בניה.
אם השכן מלמעלה כבר הרחיב, זה אומר שגם לקומת הקרקע יש זכויות בניה.
שים לב שסביר להניח שהרחבה הזו תצטרך למקם את הממ"ד.
בנוסף, השכן מלמעלה יבקש סכום מסויים על כך שהעמודים והתקרה כבר קיימים (הוא שילם על כך) ויבקש להשתתף בהוצאות הבניה שנעשו.
כדאי להעזר ב עו"ד.
בהצלחה
אוהד חיזי
אדריכלות, עיצוב פנים ובניה ירוקה
054-6705866
ohad.arch@gmail.com
הוסף תגובה

כתב ג'יבריש

איריס 14.02 (17:03)
כשאני פותחת קובץ אוטוקאד ממקור אחר, לא פעם הכתב מופיע ג'יבריש.
איך אפשר לסדר את זה...?
הוסף תגובה

צריך אדריכל להרחבת מרפסת?

יובל 14.02 (16:29)
בכל הבניין כמעט הרחיבו את המרפסת, השאלה אם אפשר לקחת תוכניות מאחד השכנים ורק להביא קבלן או שצריך אדריכל לתוכנית חדשה והתרים?
הוסף תגובה

אם ליח"ד שלך אין היתר, אתה חי...

אפרת מאירי-אדריכלות 14.02 (16:39)
אם ליח"ד שלך אין היתר, אתה חייב עפ"י חוק להוציא להרחבה היתר בניה.
משמעות הדבר לעבור את כל הליך הרישוי באופן מוסדר.

אדר' אפרת מאירי
www.efratmeiri.co.il
הוסף תגובה