פורום אדריכלות נוף ועיצוב גינות

פורום אדריכלות נוף עוסק בתכנון של מרחבים פתוחים כמו חללים ציבוריים או פרטיים פתוחים, כיכרות, גינות ופארקים, טיילות. בפורום ניתן לקבל מידע מבעלי מקצוע ולהתייעץ ולהיעזר אחד בשני במידע מקצועי בתחום.

פורום אדריכלות נוף ועיצוב גינות בחסות מגמת הנדסאי אדריכלות נוף במכללה האקדמית באר שבע
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

מכללת אורט

אסף 29.11 (12:01)
שלום, אני רגע לפני הרשמה ללימודים ותהיתי לגבי מכללת אורט. יש חוות דעת ?
האם יש הבדל בין יוצאי מכללת אורט, שנקר, או כל מקום אחר ?
הוסף תגובה קישור ישיר

יועץ אבן ושיש - האם זה נחוץ בכלל?

אלי אדרי 8.06 (10:49)
נכנסתי לפרויקט בניה קטן בבית שלי והציעו לי מנהל פרויקט שהוא גם יועץ אבן. לא ידעתי על זה אז ביררתי וגיליתי עולם שלם..
יועצי אבן ומנהלי פרויקטים הם מומחים בתחום הייעוץ לעבודות אבן. הם מספקים ייעוץ והכוונה יקרי ערך לגבי ניהול פרויקטי בנייה של פרויקטים של סיתות אבן. הם בקיאים בכל ההיבטים של בניית אבן, החל מבחירת האבנים הנכונות ועד הבטחת השלמת הפרויקט בזמן ובמסגרת התקציב.
הגעתי אל רונן המקסים!
israeli-co...%A2%D7%9E/
הוסף תגובה קישור ישיר

מכונת שטיפה בלחץ

ליעד 4.06 (09:24)
האם המוכנה הזאת מומלצת לשימוש של ניקוי חצר/רעפים/חומה ועוד?
propress.c...%99%d7%98/
הוסף תגובה קישור ישיר

סיוע לפרויקט גמר - הנדסאי נוף

אייל 28.05 (10:16)
היי לכולם,
אני גנן שמסיים לימודים.
מחפש מישהו שיכול לסייע בצד הממוחשב של פרויקט גמר.
אדריכליי נוף

תודה
אייל
052-8220909
הוסף תגובה קישור ישיר

ערן 22.07 (15:24) היי חברים...

ערן 22.07 (15:26)
ערן 22.07 (15:24)
היי חברים,
לאחרונה שיפצתי גן אירועים שנסגר בעקבות הקורונה,
היה צורך בחידוש והוספת מזרקות ומפלי מים בכדי להחזיר את המקום לקודמו.
רציתי להגיד לכם מזרקות לגינה רק בגן האבןחברה מצוינת, שירות מעולה, הייתי בטוח שיהיה קשה מאוד להתגבר על הנזקים מהקורונה, אך הודות לצוות המדהים בתוך כמה שבועות שיקמנו את המקום מחדש.
ממליץ מאוד!!
הוסף תגובה קישור ישיר

מזרקות לגינה

ערן 22.07 (15:24)
היי חברים,
לאחרונה שיפצתי גן אירועים שנסגר בעקבות הקורונה,
היה צורך בחידוש והוספת מזרקות ומפלי מים בכדי להחזיר את המקום לקודמו.
רציתי להגיד לכם שמזרקות לגינה רק בגן האבן. מזרקות לגינה רק בגן האבן
חברה מצויינת, שירות מעולה, הייתי בטוח שיהיה קשה מאוד להתגבר על הנזקים מהקורונה, אך הודות לצוות המדהים בתוך כמה שבועות שיקמנו את המקום מחדש.
ממליץ מאוד!!
הוסף תגובה קישור ישיר

מזרקות לגינה

גלית 24.07 (17:47)
מצטרפת להמלצה, שיפצנו גם את הגינה, ו<gan-even.c...%91%D7%9F/
">מזרקות לגינה רק בגן האבן
הוסף תגובה

תכנית תוואי נחל איילון מההודעה הקודמת

תמר 23.01 (23:04)
אשמח לקבל עזרה דחופה לטלפון ‭054-2180339‬
המון תודה
תמר
הוסף תגובה קישור ישיר

תכנית טופוגרפית של תוואי נחל איילון

תמר 23.01 (23:01)
הי אני תלמידה לארכיטקטורה וצריכה עזרה בהוצאת תכנית טופוגרפית של נחל איילון.
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דק על אדמה

דורון 3.07 (16:38)
שלום,
בניתי דק על אדמה בדירת גן. היסודות של הדק נשענים על אבני שפה של מדרכות שמונחים על האדמה. במשך שנתיים האדמה שקעה כ 5 סמ ואני נאלצתי להגביה את היסודות.
מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה במידה והאדמה תמשיך לשקוע?
הוסף תגובה קישור ישיר

צינור שרשורי לניקוז

מורן 29.04 (09:14)
שלום,
בית פרטי בקרקע חרסית שמנה עם אבני בזלת.
מעוניינים לשים מסביב לרצפת הבטון של הבית צינור שרשורי לניקוז.
מה גובה המומלץ להטמנה ? האם יש אביזרים נלווים לזוויות (רצפת הבטון ריבועית עם זווית של 90 מעלות).
מה אחוז השיפוע להטמנה ?
הוסף תגובה קישור ישיר

מה זה? (ל"ת)

ניסים סרוסי 5.10 (00:04)
מה זה? (ל"ת)
הוסף תגובה קישור ישיר

היי אני מחפשת אדריכל/ית או הנדסאי/ת נוף

מיכל 19.09 (16:57)
שלום לכולם,
אני מחפשת אנשים מתחום הנוף עם ניסיון בהקמה והחזקה של שטחים ציבוריים לתפקיד של ניהול פרויקט בתחום הגינון והנוף בחברת השביל הירוק. העבודה באזור הדרום.
תנאים טובים למתאימים.
אשמח לקבל קו"ח למייל שלי: [email protected]
הוסף תגובה קישור ישיר

מחפש אדריכל/ית נוף לשיתוף פעולה

מני 22.08 (21:43)
מחפש אדריכל/ית נוף למגזר הפרטי, לקבלת פרויקטים ושיתוף פעולה מאזור הדרום.
אשמח לקבל תיק עבודות למייל: [email protected]
הוסף תגובה קישור ישיר

שערים בגנים ציבוריים

עדי 12.08 (14:57)
שלום,

מישהו יודע מה התקן לשער בגן ציבורי שרוצים שיינעל בלילה?

תודה מראש לעונים
הוסף תגובה קישור ישיר

תאריכים

מיקי אבודרם 28.06 (00:32)
לא מזהה תאריכים כך שאפשר לדעת האם מה שמפרסמים עדיין אקטואלי
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי עצים

pol 6.05 (13:36)
שלום,
אודה לעזרתכם בזיהוי סוגי שלושת העצים שבתמונה המצורפת.
כמו כן, הערכה לעלויות הזזתם או הסרתם.
תודה רבה.זיהוי עצים
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהויח צמח

ניסים סרוסי 5.10 (00:02)
במשתלה הביתית שלי צמחו שני צמחים שנראים זהים באחד מארקגזי ההנבטה
אני לא מצליח לזהות את הצמחים ואשמח לקבל עזרה ממשהו
יתכן ואלה נבטי קקאו ? ליצי ? או משהו אחר ? [ לפני מספר חודשי ניסיתי להנביט קקאו וליצי ללא הצלחה ..אולי אלה שרידים מהניסיון הכושל ? זיהויח צמח
הוסף תגובה

לימודי אדריכלות נוף

עומר 3.11 (08:14)
אהלן חברים , אני מתעניין בלימודי אדריכלות נוף ואני אשמח לדבר עם מישהו שמוכן לעזור לי במספר שאלות בפרטי .
תודה רבה!
הוסף תגובה קישור ישיר

אתה מוזמן לקרוא על לימודי אדריכלות נוף וליצור קשר

מערכת אתר Saf 7.08 (10:54)
אתה מוזמן לקרוא על לימודי אדריכלות נוף וליצור קשר עם אנשי המגמה במכללה הטכנולוגית באר שבע כאן:
www.saf.co.il/noa/usr_tcb

או עם אנשי המגמה ביה"ס להנדסאים בקריית הטכניון בחיפה: www.saf.co.il/noa/prd_1911
הוסף תגובה

אדריכלות נוף

עמית לוי 4.06 (21:18)
הי עומר
אני מתחיל בשנה הבאה את המסלול של אדריכלות נוף בשנקר. אחרי שעשיתי בדיקה בכמה מקומות, בסוף החלטתי ללכת עליהם בעיקר בגלל הגמישות שיש במהלך הלימודים והאופציה לעבוד במקביל, אבל גם כי הבנתי שהם מאוד נחשבים בתחום. אצרף לך כאן את המידע מהאתר שלהם, ואתה יותר ממוזמן להתייעץ איתי בכל דבר בפרטי.
handesaim....%95%D7%A3/
הוסף תגובה

בנית מודל לעבודת גמר ביניים

אדם 11.07 (12:27)
מעונין בקבלת שרות לבנית מודל לעבודת גמר ביניים.
האם תוכלו להמליץ לי על מישהוא/יא מסביבת הרצליה ... ?בנית מודל לעבודת גמר ביניים
הוסף תגובה קישור ישיר

הקמת בריכה בחצר

יבגני 12.06 (11:08)
אני צריך קצת עזרה של מה צריך לעשות כדי להקים בריכה בחצר
אני צריך אישור מהעירייה ?
מי מתכנן את זה אדריכל ? מהנדס ?
יש לבריכה השפעה על הגינה הקיימת שיש בה הרבה עצי פרי וצמחיית גינה ?
הוסף תגובה קישור ישיר

בריכה בחצר

רובי עמיר 13.06 (19:00)
בריכה בנויה בקרקע דורשת היתר. אם זה מגרש של בית משותף יש צורך גם בהסכמת השכנים לצורך קבלת ההיתר.

את צורת ומיקום הבריכה מתכנן אדריכל נוף או אדריכל בניין. לפני שיתחיל בעבודה הוא זקוק למדידה עדכנית של החצר (צריך מודד). את חוזקה ויציבותה של הבריכה מתכנן מהנדס קונסטרוקציות. לתכנון הביסוס יש צורך ביעוץ של מהנדס קרקע וביסוס. כמו כן יש להתקין מערכת סינון וטיהור מים שפרטיה צריכים להיות בבקשת ההיתר. למטרה זאת אפשר להתייעץ עם מהנדס מים או לקבל המלצה מהקבלן.

קח בחשבון שאין מנוס מפגיעה בצמחיה קיימת בשטח הבריכה וקרבתה המיידית.
בריכה עילית עד כמה שאני יודע (לא תכננתי כאלה בארץ) איננה מחייבת היתר אך שווה לבדוק.
הוסף תגובה

תודה רבה רובי (ל"ת)

יבגני 16.06 (12:24)
הוסף תגובה

ניקוז בדירת גן

מיכל 28.05 (00:10)
שלום
אני רוכשת דירת גן עם 40 מטר גינה מעל חניון, בגינה עצמה יש 2 שטחים מרוצפים, כל אחד כ15 מטר ובינהם רצועה צרה של דשא סינטטי פשוט.
מהנדס של בדק בית אמר שהשיפוע של המשטחים המרוצפים אינו תקין (פחות מאחוז) ובנוסף אני רואה שהמרזב ברחוב שמתחת לגינה מטפטף כל הזמן (מהגינה?)
לאן ואיך אמור להיות מנוקזים המים בדירת גן? יש תקן? זה תקני שהמרזב דולף כל הזמן? מי מתקן ליקוי כזה כל שיפוצניק או שזאת עבודה מיוחדת.
אני רוצה לשים דשא סינטטי מעל אחד המשטחים ומעל הדשא הסינטטי שיש כיום, מה עלות משעורת של התיקונים והשמת דשא סינטטי במצב כזה

תודה רבה ניקוז בדירת גן
הוסף תגובה קישור ישיר

ניקוז בדירת גן

רובי עמיר 13.06 (18:31)
1. אני מניח שהמהנדס שמסר ל את המדע הזה באמת מדד את השיועים עם מכשיר מדידה. אם הוא רק קרא את הגבהים בתכנית עצתו חסרת תוקף
2. מקובל לעשות שפוע של 1-2% אבל גם שיוע של 0.5% הוא קביל כל עוד בוצע בדייקנות ומים שמגיעים לשם מתפנים לקרקע, לרחוב או למערכת ניקוז שכונתית.
3. אני מניח שהמים שמטפטפים כל הזמן מהמרזבים בעונה זאת הם מי מזגנים. לדעתי הם אמורים להיגע לבור חילחול אך אתה יכול לנצלם להשקיה (נענע שמחה מאוד להיות מושקית דרך קבע על ידם), לאיסוף מים מזוקקים או לתעל אותם לאן שנראה לך מתאים.
הוסף תגובה

הנדסאי אדריכלות נוף -שאלות

גיל 5.04 (14:38)
היי, לאחרונה מתעניין בלימודים בתחום אשמח לשמוע מניסיונכם:
- האם יש ביקוש לעובדים בתחום ומה תנאי השכר לרוב?
- האם רוב העבודה היא בהכרח ביצוע או שיש אפשרות להשתלב יותר בתכנון?
- מה ההבדל המהותי בין אדריכל נוף להנדסאי אדריכלות נוף?
- איפה עדיף ללמוד תל חי או רופין?

תודה לעונים :)
הוסף תגובה קישור ישיר

לימודים בתחום אדריכלות הנוף

Tamar Landman 20.07 (10:31)
הי גיל
מצרפת לינק עם תשובות לחלק מהשאלות ששאלת

www.facebo...543981509/

www.facebo...233982840/
הוסף תגובה

הנדסאי אדריכלות נוף

איתי דניאל 2.03 (01:27)
הי גיל
מניח שהשאלה שלך עדיין רלוונטית. אני יכול לומר לך שהמצב בשוק כיום הוא שיש ביקוש גבוה מאוד לאדריכלות נוף, אפילו יותר ממקצועות הנדסאים אחרים. השכר כמובן טוב ומכובד בהתאם, והאפשרויות להשתלב בשוק הם רחבות ומגוונות, הכל תלוי מה מעניין אותך ולאיזה כיוון אתה רוצה להתפתח (חברות פרטיות, מחלקות תכנון בעיריות וכו׳). אדריכלים יכולים להשתלב בכמה נקודות במהלך תכנון של פרויקט והוצאותו לפועל, יש מי שעוסק יותר בתכנון ויש מי שבביצוע, מניח שזה גם תלוי וותק וניסיון. אני פחות מכיר את המסלולים במוסדות האלו, אבל אני יודע שלמכללת שנקר יש מסלול מעולה של הנדסאי אדריכלות נוף. מציע לך להכנס ולהתרשם מהסילבוסים של כל אחד מהמקומות, וגם לנסות לשאול בפורומים של סטודנטים או בוגרים.
בהצלחה!
הוסף תגובה

אשמח לעצות כלליות וטיפים לגבי שטחי החוץ בתכנית

יהושע 3.04 (01:11)
שלום לכולם
אנחנו מתחילים בקרוב מאוד בניית בית בישוב בחבל לכיש. אני חסיד גדול מאוד של תכנון מקדים של כל מה שניתן, ואני מבין שתכנון נוף רצוי וישפר מאוד את מראה שטחי החוץ שלנו. הצעת מחיר שקיבלתי הבהירה לי שלצערי תכנון מקצועי שכזה חורג מהתקציב (כרגע בתכנית העבודה שלי תחום הגינון מתוקצב בכ-17,000 ש"ח).
אז אני לא יודע אם זה מקובל כאן, אך אשמח לעצות מקצועיות שלדעתכם ניתן לתת בקווים כלליים (או מפורטים..) על התכנית המצורפת. קווי המתאר של המבנה לא עומדים לדיון.
רקע: המגרש השכן מדרום (ימין בשרטוט) גבוה כמטר וחצי מעלנו. ביננו קיר תמך. ממזרח גינה ציבורית נמוכה מאיתנו, ומצפון צמוד שביל הולכי רגל. בונים יחידת השכרה למעלה, ושביל הגישה אליה מדרום לבית.
המחשבות/דמיונות לא מקצועיים שהיו לי:
דרום:צמח מטפס כשלהו (עצות?)על קיר התמך. לצערי כעת השביל צמוד לקיר וזה נראה שאין היכן לשתול מטפס שכזה.
מערב/חזית: שילוב גדר (אבן?) עם שיחים בגובה כתפיים לייצירת פרטיות. אדניות על שפת החצר האנגלית. עץ קטן בפינה הדרומית (לימון? גפן?). לא יודע מה לעשות בשטח שבין הכביש לבית (ריצוף/דשא קטנטן/טוף עם עם פינת ישיבה). עוד עץ קטן כפי שמשורטט קרוב למסתור הגז?
מזרח/צפון- עיקר החצר (הלא גדולה): דשא עד כמה שניתן. חולם על צאלון אך לא יודע היכן לשתול אותו (מבין שאסור קרוב לביוב). מטפסים כלשהם על הגדר מצפון שצמודה לשביל הציבורי.
כאמור- לא ברור לי אם זה מקובל כאן, אך אשמח לכל עצה מקצועית. האם הכיוון נכון? כדאי להוסיף מסלעה איפשהו?מה כדאי לבקש כבר עכשיו מקבלן הפיתוח שיעזור לי בשלב הגינון?
מודה לכם מראש.אשמח לעצות כלליות וטיפים לגבי שטחי החוץ בתכנית
הוסף תגובה קישור ישיר

חצץ לגן יפני

סיגל 29.03 (17:31)
שלום לכולם, מישהו יודע האם יש מפרט מיוחד למשטח חצץ שיהיה דומה לגן יפני? ( בהיר מאוד ונקי)
הוסף תגובה קישור ישיר

עצים היוצרים הצללה

שליו 21.03 (14:21)
מחפשת עצים היוצרים הצללה בשטח גדול בגינה. באילו סוגי עצים אוכל להשתמש?
הוסף תגובה קישור ישיר

סמבול לבור חילחול

לירז סאלי 13.03 (15:20)
היי , אני מחפשת סמבול לבור חילחול.. אשמח לאחד.. ובכללי איך אני מורידה מפה פרטים? יכול להיות שבכל סאפ יש רק 159 פרטים? מחכה לתשובה , תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר