פורום ייעוץ עולם הבניה

יש לכם שאלה, אתם בונים, משפצים, מתכננים? מחפשים רעיון או פתרון לבעיה? זה הפורום בו תקבלו עצות מגוונות ותוכלו להציף את שאלותיכם

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

חיפוש כפפות

Dorhaim123 21.12 (14:18)
שלום.
אני מחפש כפפות טובות לעבודה שיהיו עמידות ואיכותיות, האם מישהו ניסה את הכפפות האלה ויוכל להמליץ?
www.protec...9C-class-4חיפוש כפפות
דור חיים
הוסף תגובה קישור ישיר

בית בריא-בניה בבלוקים טבעיים

עמית 22.11 (12:34)
אם אתם שוקלים לבנות בית והטבע זורם אצלכם בעורקים ועוד לא שמעתם על בלוק- איט.. אז הגיע הזמן!
BLOCK IT זאת חברה צעירה ובועטת אשר היום כבר מובילה בישראל בבנייה בחומרים טבעיים.
פשוט דברו איתם לפני שאתם מתחילים, לא תצטערו!
block-it.co/בית בריא-בניה בבלוקים טבעיים
הוסף תגובה קישור ישיר

הסתרה של מכונת כביסה ומייבש בארון במקלחת

לימור 28.11 (16:14)
בדירה שלי המכונת כביסה והמייבש נמצאים במקלחת, שהיא די גדולה. זאת אומרת שאין לי בעיה של מקום, אבל אני כן רוצה להסתיר אותם כי זה לא יפה בעין לדעתי. הסתכלתי על כל מיני רעיונות ומה שאני חושבת עכשיו זה להזמין ארון כביסה כמו זה שפה home.house...%A1%D7%94/ שהוא עד התקרה ויש לו הרבה מדפים נוחים, אבל אני רוצה שהמכונת כביסה והמייבש גם יהיו בפנים וייסגרו בדלת - זה נראה לכם משהו אפשרי בכלל? זה משהו שנגר טוב יכול לעשות לפי מידות מדויקות שאני אתן לו? ואיך זה עובד מבחינת המכשירי חשמל? הם מונחים ישירות על הרצפה מאחורי הדלתות בגלל המשקל שלהם? וצריך שהארון יהיה ממש פתוח מאחורה שיצא החום מהייבוש?
תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

חלונות עץ מלא

ירון שגב 12.08 (10:37)
שלום לכולם
עלו כאן לאחרונה כמה שאלות של גולשים בנושא של התקנת חלונות במבנה, ואשמח לסייע מהניסיון שלי. אין ספק שיש לא אופציות בשוק, לא מעט חברות שמבצעות עבודת מסגרייה, אבל לא הרבה יצרנים שמתמחים בייצור של חלונות עץ מלא. עבודה כזו צריכה להיעשות אצל מומחים בתחום, והדרך הטובה ביותר לדעת שבחרתם אנשי מקצוע נכונים היא באמצעות המלצות. מסגריית ולקס הנהדרים עשו אצלנו עבודה יפיפיה ואיכותית, מוזמנים לחפש אותם בגוגל ולהתרשם.
הוסף תגובה קישור ישיר

אבזור עסק חדש

ניר אגמי 30.07 (21:36)
שלום לכולם
האמת שאני זקוק המלצה קטנה, ואולי תוכלו לעזור. אני אופה במקצועי ובקרוב אני פותח מאפייה משולבת בקונדיטוריה שתגיש מאפים, כריכים וסלטים. מאחר והמומחיות שלי זה לחם, אני הולך למכור מגוון רחב של סוגי לחמים שנאפים בעבודת יד, וזה הייחודיות של המקום. אנחנו נמצאים כעת בשלב של אבזור המטבח של המקום, ואני זמעוניין לרכוש תנור אפייה תעשייתי איכותי, שיאפשר לי לאפות כמות גדולה של מאפים בצורה מהירה וטובה. מישהו מכיר מקום מומלץ לרכישה? מניסיון.
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דק על אדמה

דורון 3.07 (16:39)
שלום,
בניתי דק על אדמה בדירת גן. היסודות של הדק נשענים על אבני שפה של מדרכות שמונחים על האדמה. במשך שנתיים האדמה שקעה כ 5 סמ ואני נאלצתי להגביה את היסודות.
מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה במידה והאדמה תמשיך לשקוע?
הוסף תגובה קישור ישיר

אבני מדרך

חן יוגב 1.06 (16:34)
הי לכולם
חלק בלתי נפרד מהנראות של הבית כולל גם את הנראות של החצר. יחד עם זאת רבים לדחות את הטיפול בגינה ולהזניח, כך שהיא הופכת ללא שמישה. אין ספק שרצוי להשמיש אותה חזרה, ואני יכול לומר לכם מהניסיון שלי שיש לא מעט חשיבות לעיצוב הגינה, ליצירת תחושה כללית נעימה בבית. אם אתם מעוניינים לעצב את החצר שלכם, אני יכול להמליץ בחום לעשות שימוש באבן מדרך לגינה לעיצוב חוץ וגן. אין ספק שמדובר בדרך יפה ודקורטיבית לעיצוב.
הוסף תגובה קישור ישיר

חשמל סולארי

קובי ינאי 29.05 (13:53)
שלום לכולם
אני מקווה שזה המקום המתאים לשאול, ואשמח אם יש כאן גולשים שקצת מבינים בתחום ויוכלו לעזור. לאחרונה נכנסתי לפרויקט בניה גדול, ולי אישית מאוד חשוב לשמור כמה שניתן על בניה ירוקה ולפעול למען איכות הסביבה ושמירה על עולם ירוק יותר. העלתי בצעה להתקין מערכת לייצור חשמל סולארי במבנה, שתאפשר לנו לעשות שימוש באור השמש לטובת ייצור אנרגיה. אשמח לשמוע האם יש כאן גולשים שיש להם ניסיון עם מערכת כזו והניהול שלה, והאם יש לכם המלצות על חברות שעוסקות בתחום.
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

בדק בית

שלומי גיל 23.05 (17:16)
שלום לכולם
אשמח לקבל את עזרת החברה המנוסים כאן בפורום. האם מישהו יכול להמליץ לי על חברת בדק בית לרכישת דירה מקבלן? אני ואשתי מעוניינים לקנות נכס לטובת מגורים, וראינו נכס באזור המרכז שיכול מאוד להתאים לצרכים שלנו כמו גם לתקציב. לפני שאנחנו חותמים על חוזה ומבצעים רכישה, חשוב לנו מאוד לבדוק את הנכס מבחינת ליקויים שעשויים להיות בו, ולכן חשבנו להיעזר בחברה כזו מקצועית. מכירים?
תודה לעוזרים
הוסף תגובה קישור ישיר

האם כך אמור להיראות גג אחרי הלבנה?

תושב 18.05 (00:04)
שלום רב,

לא מזמן ביצעו על הגג שלי הלבנה (על גבי יריעות ביטומניות) משום שבימי שמש הדירה מאוד התחממה. מצרף תמונות של הגג מספר ימים לאחר ההלבנה, לי הצביעה נראית מאוד לא אחידה. ציפיתי לראות לבן שלג אך במקום זאת אני רואה הרבה גוונים שחורים ואפורים כאילו ניסו לחסוך בצבע... אציין רק לגבי שלושת התמונות האחרונות (שצולמו ביום אחר) שבעין זה נראה הרבה יותר לבן, אך עדיין זה מה שהחיישן של המצלמה תפס ולדעתי זה דיי מדגיש את חוסר האחידות של הצביעה... האם לדעתכם זה מצדיק הזמנה של בעל המקצוע על מנת שיבצע תיקון והוספת שכבה נוספת של צבע?

להלן התמונות:

i.ibb.co/BCXK0Jq/01.jpg

i.ibb.co/VBB8Kr7/02.jpg

i.ibb.co/9hXnMGK/03.jpg

i.ibb.co/02mQf9m/04.jpg

i.ibb.co/J5dXkg2/06.jpg

i.ibb.co/WfNxHHm/07.jpg

i.ibb.co/7KL21Wj/08.jpg

תודה מראש.
הוסף תגובה קישור ישיר

המשך, סוג ההלבנה

תושב 18.05 (23:42)
ההלבנה בוצעה עם אקרילפז 360 משוריין, וביקשתי מהם במיוחד ליישם שכבת יסוד מסוג פריימר אפוקסי XL100 כפי שממליץ היצרן:

pazkar.co....%9F-04.pdf

יש לי הרגשה גם שהם מיהרו מדי ולא המתינו ששכבת היסוד תתייבש כמו שצריך לפני הצביעה. כאשר עליתי איתם לגג לפני שהם התחילו לצבוע (אחרי שכבת היסוד) הגג היה דביק לגמרי, הם אמרו לי לסמוך עליהם ושזה התייבש מספיק.

ההלבנה בוצעה בערך לפני חודש וחצי ביום שמש יפה, ורק 4-5 ימים לאחר מכן ירד קצת גשם.

מה דעתכם על איכות ההלבנה על פי התמונות?

האם יש להוסיף שכבת צבע נוספת?
הוסף תגובה

אבני בזלת לעיצוב גינה

שמוליק גל 7.05 (16:34)
שלום חברים
אשמח לשמוע את דעתכם. אנחנו נמצאים כעת בשלבים של תכנון הבית שאנחנו בונים, והגענו לשלב של עיצוב הגינה. יש לנו שטח די גדול מאחורה, ועוד שטח קטן מקדימה. חשבנו להתקין בריכת שחיה או ג׳קוזי, ואת שאר השטח לעצב בצורה דקורטיבית, ירוקה ויפה. לדעתי שישמוש של אבני בזלת לגינה מושלמת הוא מוצלח מאוד, ורציתי לשמוע מכם איפה מומלץ לרכוש אבנים מיוחדות לטובת העיצוב, והאם יש חברות שעוסקות בעיצוב גינות בסגנון הזה?
תודה לעוזרים
הוסף תגובה קישור ישיר

תביעת קבלן בגין ליקויי בניה

נועם חורב 28.04 (01:08)
שלום לכולם
אשמח לעזרה. האם יש כאן גולשים שיש להם במקרה ניסיון עם תביעת קבלן ליקויי בניה? לפני כמעט שנה עברנו לגור בבניין חדש. כל הדיירים כולל אנחנו קיבלו את הדירות ישירות מהקבלן, חדשות, ואמורות להיות עמידות. לצערי התגלו לא מעט ליקויים במבנה עצמו, מה שגורם לנו הדיירים לא מעט סבל. אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסיון עם הנושא, ויכול לתת טיפים או עצות מאיפה מתחילים?
תודה לעוזרים
הוסף תגובה קישור ישיר

יועץ מיגון, יוצא פיקוד העורף

לוקס יעוץ ומיגון 15.02 (20:26)
שלום לכולם, שמי לוקס קרסברג השתחררתי לפני מספר ימים משירות צבאי בפיקוד העורף, הייתי במשך 3 שנים אחראי על טופס 4(אישורי אכלוס) ורשות מוסמכת ומהנדס מיגון מטעם הגא.
אשמח לעזור בכל שאלה או בעיה בנושא הקשור לפיקוד העורף.
מספר נייד: 0549259121יועץ מיגון, יוצא פיקוד העורף
הוסף תגובה קישור ישיר

קיר ליד קמין

מורן 26.01 (15:09)
מעוניין לבנות קיר מבנייה קלה שיהיה ניתן להעמיד לידו קמין.
אודה להמלצות
הוסף תגובה קישור ישיר

נירים-בנחחה בטכנולוגיה מתקדמת

אדם 20.01 (15:42)
חברת נירים בנייה מובילה בבנייה והרחבת מרפסות מפלדה.
החברה מתמחה בבניה חזקה במיוחד בפלדה בתהליך
קצר ונקי, מבטיחה תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים
חברת נירים מטפלת בכל ההליך החל מהוצאת אישורי הבניה
ועד המסירה ללקוח.

כמו כן אנו בנירים מתמחים בשיקום פנימי וכן בשיקום חיצוני המעניק
למבנה מראה חדש ורענן תוך שמירה על אופיו ומראהו
המקורי אנו פועלים ע”פ חוק שימור מבנים על כל
מגבלותיו ניסיוננו בשיקום מבנים כולל שיקום מבנים
לשימור שיקום מבנים פגועים מנזקי מזג אוויר שריפות ועוד.

לחברת נירים ידע וניסיון מוכח בשיקום בטונים ושיחזור בטונים פגועים.
הבנת הפרויקט והתאמת החומרים מהמובילים והטובים בעולם
בניה ושיפוץ מבנים ציבוריים ופרטיים לחברה ניסיון רב בבניית
מגורים ומבנים ציבורים, בנוסף אנו מתמחים בשיפוצים של
מבנים קיימים מכל סוג כולל שיפוץ מקלטים והכנתם.
הוסף תגובה קישור ישיר

תשתית צנרת לשואב אבק מרכזי

myhou 1.01 (09:22)
הי
היכן ניתן לרכוש צנרת PVC לתשתית לשואב אבק מרכזי?
מדובר בצינורות 2 צול לבנים, עם חיבורים באמצעות דבק מיוחד.

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מוזר, לא ניתן להשיג בחנויות...

myhou 1.01 (09:22)
אולי יש כאן מתקין שואב מרכזי ? שיכול לייעץ?
הוסף תגובה

פח בגג רעפים

ניסים סבג 23.09 (09:10)
כאשר יש קיר בניצב לגג רעפים האם חייב להיות פח מתחת לרעפים או שניתן להסתפק בפח מעל הרעפים
הוסף תגובה קישור ישיר

אשמח לפרט גג קל מאלומיניום

רונית 10.09 (19:29)
שלום לכולם,
האם למישהו יש פרט של גג קל מאלומיניום עם קונסטרוקציית פלדה?
אשמח! תודה מראש לעונים.

[email protected]
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור פלדה למדרגות בטון

היי לכולם.. אני סטודנטית לאדריכלות וביקשו מאיתנו לשרטט מדרגות בטון סטנדרטיות מחופות שיש
אך מהצדדים הם לא רוצים שייראו את תחתית הבטון של המדרגות אלא לסגור בקורת פלדה או משהו שנראה כמו קורת פלדה כדי שיהיה דקורטיבי...
אשמח לעזרה איך ניתן לחבר זאת לבטון כי צריכה להכין לזה גם פרט..
מצרפת תמונת השראה כיצד הם רוצים שהמדרגות ייראו מהצד.. תודה:)חיבור פלדה למדרגות בטון
הוסף תגובה קישור ישיר

תחתית או הצד? האם לזו הכוונה?

דביר 2.07 (15:10)
"לשרטט מדרגות בטון סטנדרטיות מחופות שיש
אך מהצדדים הם לא רוצים שייראו את תחתית הבטון"
האם הכוונה לפני הבטון?

מצרף סקיצה. שימי לב שעליך לתת יותר פרטים על החומרים.
הסקיצה המצורפת היא להמחשה
ישנו מדריך לפרטי בניין של מר אינג' א. טרבסקוי
שווה להחזיק את הספר או הספר הדיגיטלי (את הספר הדיגיטילי אפשר להשיג ברשת (לא ידוע לי אם זה חוקי)(אני באופן אישי רכשתי את חמשת הכרכים)(בשלב מסויים נתתי אותו)

המלצה נוספת. תתבונני על מדרגות בקניונים, בספריה העירונית, בסופרים, בספריה שבמכללה בה את לומדת. תנתחי את מה שאת רואה.

בהצלחהתחתית או הצד? האם לזו הכוונה?
הוסף תגובה

תודה רבה על כל הפירוט דביר!! (ל"ת)

הוסף תגובה

מדה מתפלסת שהתנפחה

אבי 2.09 (19:10)
ממה זה יכול להיות.
תודה .
הוסף תגובה קישור ישיר

שלום אבי יציקת מדה מתפלסת י...

דקל קרואני 18.07 (10:59)
שלום אבי
יציקת מדה מתפלסת יכולה להתנתק במצב שבו היא יושמה על גבי מרצפות חלקות או כל חומר שאינו מתחבר טוב עם המדה מתפלסת.
במקרה שלך הייתי ממליץ פשוט לקלף וליישם פריימר למדה המתפלסת ולאחר הייבוש
לבצע שוב מדה מתפלסת.
הפריימר הכי טוב זה ארדקס P82 של קבוצת כרמית מיסטר פיקס לא זול אבל איכותי
www.hdekel.com

הוסף תגובה

בנית מודל לעבודת גמר ביניים

אדם 11.07 (12:27)
מעונין בקבלת שרות לבנית מודל לעבודת גמר ביניים.
האם תוכלו להמליץ לי על מישהוא/יא מסביבת הרצליה ... ?בנית מודל לעבודת גמר ביניים
הוסף תגובה קישור ישיר

מדרגות חוץ חדשות דלת נפתחת החוצה

גלעד 23.05 (09:37)
שלום,
אני מקווה שזה במקום הנכון.
אני מתכנן מדרגות מגינה לבית, גובה של בערך 60 ס"מ.
בגלל אילוצים הדלת נפתחת החוצה ויש הפרש של 7 ס"מ בין תחתית הדלת לרצפה בתוך הבית, בעצם בין הפודסט לבית.
המדרגות מתוכננות במקביל לקיר של הדלת כך שהמדרגה הקטנה לא תהיה באותו מהלך אם שאר המדרגות.
האופציות כפי שאני מבין הן:
1. להשאיר איך שזה אם זה לא מסוכן
2. לחתוך את תחתית הדלת ולהשאיר רק 1-2 ס"מ בין הפודסט לבית.
אשמח לעצתכם.מדרגות חוץ חדשות דלת נפתחת החוצה
הוסף תגובה קישור ישיר

אז ככה

אדריכלות ועיצוב 2.07 (15:10)
מדרגות חוץ הן בגובה 15.
הפרש בין רצפת הבית לרצפת החוץ הוא 2 ס"מ (מה שהצעת באופציה 2)
הפרש גבהים של 7 ס"מ בין רצפת חוץ לפנים הוא הפרש גבוהה ולא הגיוני.
הוסף תגובה

פתרון עיבוי לבניה חדשה

מורן 4.03 (09:48)
שלום,
באיזור שלי יש בעיה של עיבוי שיוצר עובש על הקירות וגם על הריהוט
אני כרגע בבניה חדשה בסוף שלב השלד והחלטתי להשקיע בטיח תרמי
השאלה שלי היא לגבי החלונות,
1.האם כדאי להשקיע בחלונות בידודיים עם מרווח אוויר של 14 ממ ? או שבמקרה הכי גרוע, אם יהיה עיבוי הוא יהיה רק על החלון ולא על הקירות(כי יש טיח תרמי)?
2. האם חלון של 12 ממ אוויר (בפרופיל מסויים לא אצליח להגיע ל 14 ממ) עדיף על זכוכית טריפלקס שללא מרווח אוויר או שאין הבדל?
3. במידה ויהיה לי גם טיח תרמי וגם חלונות תרמיים, האם עדיין אצטרך להשאיר פתח אוורור בכדי שלא תהיה תופעת העיבוי? אם כן, אז איזו סיבה יש לעשות חלון מבודד אם אני גם ככה משאיר חריץ לאוורור?

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מחפשת חברה שמבצעת סקר עמודים לבית שעובר שיפוץ

אורלי 26.02 (22:00)
סקר עמודים קונסטרוקטיביים
הוסף תגובה קישור ישיר

למרות שזה אינו רלוונטי (למען הדורות הבאים)

עמודים קיימים? תפקידו של מהנדס לבדוק את ההנדסה של המבנה. לאשר או לאסור הריסה של עמוד או כמובן לדרוש עיבוי של עמוד.
מעבדה המתמחה בבטון- איזוטופ. (זאת לא המלצה. אך היא חברה המתמחה בתחום) והיא יודעת את העבודה נהדר.
הוסף תגובה

הגבהת המעקה במרפסת

לירון 16.02 (21:08)
ילדיי הקטנים נמצאים הרבה זמן במרפסת ואנחנו רוצים להגביה את המעקה , איך נוכל לעשות זאת?
הוסף תגובה קישור ישיר

מה הבעיה?

מקרה שפגשתי הדייר הוסיף לוח פרספקט כך שאינו נראה ואינו פוגע בחזית הבניין.
ניתן להוסיף שטיח במבוק וכך למנוע טיפוס.
מומלץ להרחיק כיסאות מסביבת המרפסת כשהקטנטנים שם

עבודות הפטורות מהיתר:
yavne.comp...%AA%20.pdf
הוסף תגובה