פורום מטבחים ושיש

פורום מטבחים ושיש משמש לדיונים לרוכשים או בונים מטבח חדש, למשפצים את הישן או למי שצריך רק שינויים בקיים, ארונות מטבח, מוצרי חשמל, סוגי שיש ואבן למטבח, מידות, תקנים ויצרנים.

לניהול וחסות על הפורום פנו באמצעות טופס יצירת הקשר
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

התקנת ספוטים במטבח

נועם 11.03 (01:09)
רכשתי ספוטים במטבח מחברת המטבחים. עם זאת, כשהגיע המטבח הביאו לי את הספוטים בנפרד ואמרו לי שעליי לדאוג לחשמלאי שיתקין לי במחיר נפרד.
האם מדובר בהתנהלות מקובלת או שחברת המטבחים צריכה להתקין משום שהיא זאת שמכרה לי?
הוסף תגובה קישור ישיר

מטבח משובל שיש בדגש על מיקום לאוסף סכיני מטבח ושף

rolo rolento 25.02 (20:49)

היי חברים, אני שף וחובב מטבחים מושבע אשר בנה לא מעט מטבחים ביתים .

ברשותי מלא סכיני מטבח ושף ורציתי מראש לדאוג שיהיה להם מקום מסודר ותצוגתי במטחב חדש שאני מתכנן .

רציתי לדעת האם יש למישהו רעיונות או ניסיון קודם בנושא?

אשמח לעצות

תודה

הוסף תגובה קישור ישיר

מקום מיודע מראש לסכיני מטבח ושף

יוסי 25.02 (20:43)

היי חברים, אני שף וחובב מטבחים מושבע .

ברשותי מלא סכיני מטבח ושף ורציתי מראש לדאוג שיהיה להם מקום מסודר ותצוגתי במטחב חדש שאני מתכנן .

אשמח לעצות

תודה

הוסף תגובה קישור ישיר

מטבח עם מקום מסודר מראש לסכיני שף וסכיני מטבח

יוסי 25.02 (20:42)

היי חברים, אני שף וחובב מטבחים מושבע .

אשמח לעצות

תודה

הוסף תגובה קישור ישיר

כיריים - עיצוב מטבח

יצחק 21.02 (23:07)
שלום אני מתלבט היכן למקם את הכיריים שלי במטבח במרחק שך 60 ס"מ מהבילטאין או במרחק של 30 ס"מ ממנו.
אם אני משאיר רק 30 אמנם אין מקום להניח מגשים (אפשרי להניח אותם על האי) אבל יהיה משטח עבודה גדול יותר מצד שמאל של הכיריים.
אם אני אשאיר 60 ס"מ אז יהיה מקום לשים את המגשים שיוצאים מהתנור וגם אולי יהיה מקום לעבוד בשיש הזה וזב לא יהיה סתם שטח ללא שימוש.
מה מומלץ אשמח לעצה בעניין
הוסף תגובה קישור ישיר

החלפת דלתות ארון מתחת לכיור

אילנה 11.11 (20:21)
הי,
עקב הצפה, נרטבו ונהרסו לי שתי דלתות הארון מתחת לכיור. המטבח ישן והביטוח מתנער וטוען שלא ניתן למצור דלתות כאלה. רוצים לשים דלתות אחרות מכוערות או שאחליף את כל הדלתות על חשבוני. (ביטוח עאלק).
היכן אוכל למצוא דלתות כמו בתמונה?
מודה מראש על כל עזרה!
אילנההחלפת דלתות ארון מתחת לכיור
הוסף תגובה קישור ישיר

הזזה של אי-מטבח

אורן 19.08 (15:00)
שלום,

יש לי אי במטבח שעשוי מארונות עץ, שעליהם שיש כבד בצורה של האות ח', כך שהוא מכסה את החלק העליון של הארונות ומשני צדדים נוספים עד הרצפה. האי אינו מקובע לרצפה, ואני רוצה להזיז אותו למקום אחר בבית, מרחק של בערך שני מטרים.
למיטב ידיעתי, החלק של השיש הונח על ארונות העץ והמרווחים שבין העץ לשיש נמרחו בסיליקון בלבד.

כיצד נכון להזיז את האי? האם יש לנתק את החלק של השיש מהארונות, להזיז את שני החלקים בנפרד, ולחברם מחדש בנקודה המיועדת? או שישנה דרך אחרת, אפילו בעזרת בעלי מקצוע?

תודה מראש!
הוסף תגובה קישור ישיר

צבע שיש לאי במטבח

אסנת 12.02 (14:19)
משדרגת את המטבח ללבן מבריק, מוצרי החשמל שחורים, ונשארת עם השיש הקים בצבע חול ים.
מתלבטת איזה צבע שיש לאי להזמין...
הוסף תגובה קישור ישיר

מידות שיש וחיתוכים

משה 9.08 (00:04)
שלום וברכה.
כמה שאלות לפני הזמנת שיש למטבח.
1. מה רוחב השיש המומלץ (מה שנשאר בנטו לאחר חיפוי הקיר)
2. ‏מידות הכיור שנבחר (נירוסטה התקנה שטוחה) הם 58/46 חיצוני ו 53/40 פנימי. השאלה מה מיקום חיתוך השיש. מה המרחק המומלץ משפת השיש לתחילת הכיור, ומה המרחק המומלץ מסוף הכיור ועד לחיפוי הקיר.
3. ‏שאלה דומה לגבי הכיריים (כיריים גז יושבות על הגבהה מעל השיש) המידות החיצונית הם 58/51. מה המרחק המומלץ משפת השיש לתחילת מיקום הכיריים.
תודה גדולה מראש!
הוסף תגובה קישור ישיר

הזזת כיור , והתקנת אינדוקציה

דקל 15.02 (20:34)
ערב טוב ,

קניתי בית מוכן מקבלן (נק' חשמל מותקנות) וכעת צריך להתקין מטבח (משדרג)

רציתי לשאול בבקשה:
1. האם ניתן להזיז את הכיור שמאלה לאחר שברזי הניל וצינור הביוב מותקנים? במידה וכן כמה? הכיור הינו כיור כפול
2.המטבח אותו אני מתכנן הוא מטבח 'ח' האם ניתן להתקין את האידוקציה על הצלע של 'האי' במלבן האדום שבשרטוט ותחתיה למקם 2 מגירות (להשאיר את המיקום של מגירה עליונה לדרישות האינדוקציה)
שקע החשמל של האינדוקציה נמצא משמאל לחלון במקום בו משורטטות כיריים.

תודה לעוניםהזזת כיור , והתקנת אינדוקציה
הוסף תגובה קישור ישיר

התקנה של שיש וכיור במטבח

בועז 8.02 (20:23)
שלום,
בדירתי החדשה הותקנו היום ארונות המטבח. כעת נשאר להקים את השיש ואת הכיור. הבעיה היא שהשיש והכיור נרכשו אצל שני ספקים שונים! מה מתקינים קודם, את השיש או את הכיור?
מודה על התשובה!
הוסף תגובה קישור ישיר

קולט אדים

דוד 29.12 (22:28)
שלום
יש לי מטבח ללא חלון וברצוני להתקין קולט אדים
יתכן שזה לא פרקטי להתקין צינור פליטה החוצה
לכן ברצוני להתקין קולט עם סינון פנימי
איזה קולט הייתם ממחליצים על מנת שיעשה את העבודה בצורה מייטבית.
הוסף תגובה קישור ישיר

מטבח אביבי/סמגל/סמל עוד אופציות?

ורוניקה 12.08 (13:03)
מתלבטת לאיזו חברת מטבחים לפנות, אשמח לשמוע ביקורות הן על טיב המטבחים והחומרים והן על שרות הלקוחות של מטבחים אלה למי שיש ניסיון איתם. מזיו ירדתי אחרי שקראתי ביקורות מזעזעות
הוסף תגובה קישור ישיר

כן יש עוד חברה שקטה וטובה מהם

ליעד 22.01 (19:57)
אני ממליץ על ארבל מטבחים
rabel-kitchens.co.il/

מטבחים
הוסף תגובה

מחפשים עיצוב מיוחד ושימושי?

אלון 13.05 (09:12)
צרו קשר עוד היום!

052-6268882

אלון
הוסף תגובה קישור ישיר

שרטוט של מטבח

Pavel93 18.01 (09:46)
שלום, אני רוצה לעצב מטבח, האם יש למישהו תוכנית של מטבח שהוא יכול לשלוח לי בקובץ אוטוקאד. אשמח אם יהיה תוכנית וגם מבט בתלת מימד אם יש.

[email protected]
תודה רבה לעוזרים.
הוסף תגובה קישור ישיר

תקן לעומק שיש בהתקנת כיריים

רותם 8.01 (20:59)
שלום, לאחר שדרוג שיש במטבח קיים, התקנו שיש עם פרופיל 2ס"מ כאשר היה לי שיש בפרופיל 6ס"מ. בעקבות כך, עומק השיש עד לארון באזור הכיריים שנותר הוא 3.5ס"מ. כיצד ניתן להתגבר על הבעיה להתקנץ כיריים גז בעומק 4.5ס"מ? האם ניתן לחתוך את הארון כדי להעמיק את הצקום לכיריים? תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מטבח חדש

טלי כרמל 1.01 (17:14)
האם אפשר לערוך מדידות לבניית מטבח חדש, מבלי להרוס את המטבח הישן קודם לכן. אני מאוד לא רוצה להישאר חודש בלי מטבח בבית שבו אני ומשפחתי גרים. תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

עיצוב מטבח לדירה מקבלן

רחלי 20.12 (17:35)
בס"ד

שלום רב, הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות עם גודל מטבח כזה מקבלן, האם כדאי לעשות אי קטן באמצע או שזה מיותר ואיך אפשר לסדר בילד אין ומזווה.
תודה על תשובהעיצוב מטבח לדירה מקבלן
הוסף תגובה קישור ישיר

בס"ד שלום רב, הייתי רוצה ל...

רחלי 20.12 (17:32)
בס"ד

שלום רב, הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות עם גודל מטבח כזה מקבלן, האם כדאי לעשות אי קטן באמצע או שזה מיותר ואיך אפשר לסדר בילד אין ומזווה.
תודה על תשובהבס\"ד\n\nשלום רב, הייתי רוצה ל...
הוסף תגובה קישור ישיר

אי - תקן שיש באזור הישיבה

טל 27.11 (13:28)
היי,
רכשתי שיש של גרניט פורצלן שחור 130 (אבן קיסר) למטבח,עובי השיש 1.2,

האי שלי קטן ברוחב:
-שיש 65 על 170
-ארון מתחת 35
-אזור ישיבה 30

רציתי לברר מה התקן של ההתקנה באזור הישיבה, מה האורך המותר?

שהלכתי לחברת מטבחים אחרת ממה שסגרתי אמרו לי כי על פי התקן לא ניתן יותר 28 סמ לאזור הישיבה, השיש ישבר ללא תמיכה.

האם זה נכון?
אשמח לעזרתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

אי אפשר יותר מ35 אבל הרבה עוש...

דוד חפץ 7.05 (13:47)
אי אפשר יותר מ35
אבל הרבה עושים 30 וזה מספיק לאי.
הוסף תגובה

תודה על מענה ...

טל 7.12 (23:08)
תודה על מענה
הוסף תגובה

מידות מיוחדות לאלמגוב - מייבש כלים

מלכי ליברמן 27.07 (13:01)
משהו יודע- האם יש אלמגוב ברוחב 20 ס''מ??? (עומק 35, לארון עליון) לא משנה מפלסטיק/נירוסטה
הלקוחה שלי רוצה בשביל לייבש מגשים, ארון מאד צר, ורוצה שהמגשים יתייבשו כשהם מונכים במקומם
תודה מראש!!מידות מיוחדות לאלמגוב - מייבש כלים
הוסף תגובה קישור ישיר

החלפת חזיתות במטבח קיים

יפה 2.07 (22:56)
רכשנו דירה וחלק מחזיתות המטבח בזכוכית עם הדפס תמונה- מה האפשרויות להחלפה ובאיזה עלויות מדוברהחלפת חזיתות במטבח קיים
הוסף תגובה קישור ישיר

חומרים למטבח

דקל מטבחים 4.07 (08:09)
בוקר טוב ושבת שלום
את יכולהל החליף לכל דלת שתבחרי אבל את צריכה לראות אם יש חומרים מתאים ליתרת הדלתות שבמטבח(חסרה תמונה כללית)
יש לקחת בחשבון שחלק מהחומרים לא קיימים בצורה רציפה בשוק, ויש דגמים כמו עץ , צבע ופורניר ששם צריכים לראות איך אפשר להשתלב איתם או לנסות לגוון ע"פ מצב קיים
העלויות ישתנו בהתאם לחומרים, ובדרך כלל כדאי ללכת למי שייצר פיזית את הטבח
שלומי בר -עוז מעצב פנים בכיר
סמנכ"ל מטבחי דקל
מנהל פורום מטבחים ושיש
077-2316229
הוסף תגובה

דווקא אהבתי צלמי את כל המטבח...

חיה זיו 1.10 (03:39)
דווקא אהבתי
צלמי את כל המטבח
אולי כדאי לשלב חיבור הרמוני עם זה ויראה מעולה!!
הוסף תגובה

בחירת תאורה מתאימה למטבח.

דנה 22.06 (11:27)
שלום וברכה.
רציתי לקבל עזרה בנוגע לבחירת התאורה למטבח.
רציתי לעשות פס צבירה אך שהלכנו לחנות לבחור אמרו לי שפס הצבירה הוא לא מאיר את המטבח כמו שצריך והמליצו לי על צמוד תיקרה גדול רציתי לשמוע עוד דעות בנושא כי אני ממש מעוניינת בפס צבירה. תודה רבהבחירת תאורה מתאימה למטבח.
הוסף תגובה קישור ישיר

ויקוסטון

אביה 12.06 (10:51)
מה ההבדל בין משטחי קוורץ ויקוסטון למשטחי קוורץ אבן קיסר?
עמידות, יתרונות וחסרונות, כתמין, תחזוקה וכו'
וכו'

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

התייעצות לגבי מטבח/דירה מחיר למשתכן

יוסי80 3.06 (17:46)
שלום,
רצינו לקבל את חוות הדעת.
הדירה נקנתה במסגרת המחיר למשתכן. לא ניתן לעשות שום שינוי בבית לפני קבלת המפתח (באסה אבל לא מתלוננים). לא נעשה שינויים גדולים עם קבלת המפתח ומנסים להוציא את המקסימום האפשרי בלי כל השינויים ושבירת קירות.
נכון, החדר הממוקם בסלון נראה תקוע אבל נראה לי שאפשר לחיות איתו (נחליף את הדלת לדלת אסם....?) במיוחד שיש ב"ה 5 ילדים שכל אחד מהם ישמח לקבל אותו (חדר לבד, בכל זאת).
בשרוטוט של הדירה "ניקמו" לנו את פינת האוכל בין הכניסה לבית לחדר הנוסף ואת הסלון ביציאה למרפסת. חשבנו להחליף ביניהם.
השאלות המתבקשות:
א. שולחן בפינת האוכל (במקום שאנחנו מתכננים – ביציאה למרפסת) קבוע, לא נפתח, בגודל של 280X110 (או רוחב 100) ישב בצורה נוחה/יפה? ייתכן ו"נגנוב" כ-30 ס"מ לטובת שיש רחב יותר במטבח (שיסגור את המטבח בצורת "ח" והצלע המשותפת עם פינת האוכל תהיה ברוחב 90 ס"מ (וכך נרויח ארונות, אמנם לא מספיק עמוקות אלא בעומק של 40-45 ס"מ משני הכיוונים של החצי אי).
ב. כדאי או לא למקם ארון (מזווה) בפינת האוכל על הקיר המשותף עם החדר הנוסף?
ג. האם למקם סלון בכניסה לבית לא "יסגור" את המראה של הבית?

דבר נוסף לגבי המטבח:
א. כמשפחה דתית אנחנו חייבים 2 תנורים ו2 מיקרו. התכנון שעשינו יחד עם המקרר מצמצם לנו מקום למזווה. חשבנו אולי לעשות מזווה 50-55 ס"מ ליד ארון התנור/מיקרו השני. אבל זה בטח יהיה קטן מדי ולא כדאי (היום יש לנו מזווה ברוחב 90 ס"מ). מה גם שאז זה יצור לנו שטח שיש קטן בצורת ריבוע. רובם עושים במקום כזה תריס – אנחנו לא אוהבים. היינו מעדיפים שהשטח שם יהיה מלבני אבל אין לנו פיתרון למזווה.... אולי מזווה קטן עד גובה השיש???? אולי הרעיון של מזווה בפינת האוכל כאמור למעלה???
יש איזשהו רעיון אחר למטבח הקטן שעשו בבית כזה גדול ושיהיה אפקטיבי מספיק ויענה על הצרכים שלנו (2 תנורים 2 מיקרוגלים, מזווה, מקרר לפחות ברוחב 95 ס"מ)?
ב. מה עדיף לעשות, ארון מיקרו/תנור – מקרר – ארון מיקרו/תנור או מקרר – אורן – ארון?
נשמח לעזרה ייעוץ והכוונה

תודה רבה

*בתמונה המצורפת של המטבח- המרווח בין ההארון לשיש יהיה 160 ס"מ ולא 170 בהנחה שרוחב השיש הוא 62.5 ס"מ ואלי יגיע עד לכדי 150 ס"מ אם המקרר יהיה בכניסה למטבח – המרווח בסדר?
*השיש המשמש כ"אי" יהיה ברוחב, כאמור, של 90 ס"מ – ז"א 30 ס"מ יהיו על חשבון פינת האוכל – האם ישאיר מרווח בפינת האוכל ולא יהיה צפוף מדי?

*לא הצלחתי לעלות קובץ נוסף.....התייעצות לגבי מטבח/דירה מחיר למשתכן
הוסף תגובה קישור ישיר

זה עדיין רלוונטי? עברתי על הת...

דנה 7.05 (13:47)
זה עדיין רלוונטי?
עברתי על התוכנית,
יש לי כמה תשובות בשבילך.
הוסף תגובה

שואל השאלה

יוסי 3.06 (17:46)
תודה רבה. אשמח לשמוע
הוסף תגובה