פורום איטום ושיקום מבנים

פורום איטום ושיקום מבנים נועד לקיום דיאלוג בנושא איטום ושיקום מבנים בין בעלי מקצוע למציאת פתרונות בתחום וכבמה לשאלות ותשובות של לקוחות וצרכנים בתחום. זה המקום לברר על חומרי איטום, שיטות עבודה, המלצות על בעלי מקצוע ומציאת פתרונות מקצועיים לאיטום ולשיקום מבנים.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

איטום מרזב

ארז 17.02 (15:48)
שלום,
נזילה רצינית מהחיבור למרזב הפינתי בתמונה. כיצד ניתן לאטום ביעילות?
האם קיים צווארון פינתי? איטום מרזב
הוסף תגובה קישור ישיר

גג בטון ללא קופינג

ריקי 7.01 (20:11)
איזה חומר איטום מתאים למעקב גג בטון ללא קופינג
הוסף תגובה קישור ישיר

יש גם חלודה בקצוות

ריקי 9.01 (06:58)

יש גם חלודה בשוליים של המעקה מה אפשר לעשות עם זה? אני מצרפת תמונה.

בתודה מראש על התשובה
הוסף תגובה

זו תמונה (ל"ת)

ריקי 10.01 (10:42)
הוסף תגובה

איטום חלון

אלי 22.08 (19:32)
שלום, אנחנו מתגוררים בדירה יד 2 לאחר שיפוץ המטבח (כולל חיפוי שיש) גילינו שלפני המון שנים הדיירים שגרו בדירה החליטו לאטום את חלון המטבח הקטן מתוך הדירה וללא איטום בלוקים מחוץ לבניין (החלון הינו חלון קטן ואחורי בבניין) בקרוב יהיה שיפוץ מטעם תרבות הדיור והקבלן מוכן לאטום את החלון מבחוץ בבלוקים ללא עלות. האם מותר לאטום חלון מבחוץ??
הוסף תגובה קישור ישיר

חדירת רטיבות דרך מינור מזגן

מנחם 8.05 (00:33)
שלום,
רציתי לשאול:

השכן שגר מתחתי עשה תוספת בניה לדירתו, ובחורף האחרון (שנה לאחר הבניה) היתה חדירה של רטיבות לשטח התוספת.
הקבלן שבנה לו את התוספת עשה השבוע הצפה של השטח, ולא חדרה רטיבות מההצפה.
הוא טוען שהרטיבות נכנסת דרך צינור מזגן שלי, שנמצא בגובה של קומה ויותר מעל התוספת שלו. הוא אומר שהגשם נכנס דרך הספוג שמקיף את הצינור, ונכנסת איתו למיבנה, והמים יורדים עד אליו.
הוא אומר שיש דרך לעטוף את צינור המזגן, וזה ימנע את חדירת הרטיבות, ודורש שאני אביא בעל מלאכה שיעשה את זה.

האם הדברים האלה הגיוניים, או שהקבלן מנסה להשתמט מפאשלות שלו ו"מפיל" אותן עלי ?

תודה !
הוסף תגובה קישור ישיר

איטום בור בריכת נוי

רפי ה 13.09 (14:21)
שלום, יש לי בגינה, בריכת נוי. הבריכה מבוססת על בור אגירת מים ומשאבה במעגל סגור שיוצרת את המפל הזורם אל הבור ובחזרה.

את הבור אטמתי עד היום ביריעת PVC. אך לאחר מספר שנים חדרו אליה שורשים. אני רוצה ליישם יריעה חדשה בבור, ומתחתיה יריעה גיאוטכנית. האם יש חומר נוסף שמומלץ למרוח על דפנות הבור (אדמה), לאיטום יעיל יותר ומניעת חדירת שורשים? המלצות נוספות יתקבלו בברכה. תודה מראש

הוסף תגובה קישור ישיר

שיקום לאחר הצפה

דוד 3.09 (22:44)
שלום לכולם,
החורף קרב ובא ואני רוצה לשתף אתכם מהניסיון שלי משנה שעברה ולשתף אתכם שבחורף יורדים הרבה מאוד גשמים שיכולים להוביל להצפות של המרתף בבית וזה יכול לעשות הרבה נזק לרכוש. במקרה שלי בקומת מרתף יש סוג של יחידת דיור ככה שהרבה ריהוט נהרס, והמים גם מחלחלים לקירות ובאמת נזק עצום.
אני מיד דאגתי להתקשר לחברה של שאיבת מים כדי למזער את הנזק. מה שבפועל עזר מאוד כי המים לא הספיקו לחלחל יותר מידי, רק קיר אז באמת נהיה לו נזק ואחר כך נאלצנו לשפץ את הקיר. והעלויות היו בשמים.
לכן ממלית אם מתחילה הצפה, אפילו קטנה ככל שתיהיה תזדרזו וכלל שתקדימו להזמין שאיבת הצפה תחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש וכסף.
מצרף קישור של החברה שאני הזמנתי שנה שעברה.
אני מקווה ומאחל לכולם שלא תדעו מה זה ולא תצטרכו להשתמש בזה לעולם.
אבל טוב שתכירו למקרה הצורך.
amavrikim....%95%D7%AA/
הוסף תגובה קישור ישיר

טיפול בהצפה מגשם

מיכל 3.02 (15:02)
היי דוד,
תודה רבה לך על שיתוף המקרה שקרה לך. באמת השבוע ירדו גשמים מאוד מאוד חזקים. וגם לנו קרה מקרה של הצפה. אצלנו זה היה במקלט של הבניין. בתור ועד, מיד התקשרתי לחברה לטיפול בהצפות. הם הגיעו מיידית. טיפלו מהר מאוד בהצפה. ובנוסף דאגו להשאיר לי מכשיר לייבוש של הקירות. בזכותם עכשיו המקלט ללא מים והקירות התייבשו לחלוטין. אם אתם זקוקים לשאיבה של הצפה מוזמנים להיכנס לקישור ולהזמן את השירות שלהם! הם מש יצילו אתכם.

הוסף תגובה

איטום אדנית

דודי יפרח 19.07 (07:31)
שלום.
יש לי אדנית ישנה שאינה אטומה
האיטןם שיישמו בעבר הינו זפת ישנה מאד(כ 40 שנה).
איך אתה מציע לאטום אותה .
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

איטום אדנית

ט.צ איטום ושיקום מבנ 8.09 (19:59)
הי דודי!
יש מס' אפשרויות לאטום אדנית.
אצלך קיים זפת ישן- ביטומן
ניתן לאטום עם יריעות ביטומניות, תלוי בגודל האדנית
וניתן לאטום עם ביטומן למריחה
כמובן שלפני ביצוע האיטום נדרש לבצע הכנה מקצועית כדי לספק תשתית חזקה לשכבת האיטום.
בהצלחה,
ט.צ איטום ושיקום מבנים
ט.צ איטום ושיקום מבנים - הנדסאי בניין ומאתר נזילות מוסמך
הוסף תגובה

תקינות של עבודה

דוד יעקובי 23.02 (17:04)
אחד תיקן לי רטיבות של גג ע"י ניקיון הגג וצביעה, האם זה הטיפול הנכון לרטיבות?תקינות של עבודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה - תקינות של עבודה

ט.צ איטום ושיקום מבנ 5.03 (23:23)
הי דוד!
רק לפי תמונה לא ניתן לדעת עם איזה חומר השתמשו לגג שלך.
ישנם חומרי איטום טובים בשוק למריחת הגג בגוון לבן . לדוגמא מאריס 250 או סיקה לסטיק 560
מזמין אותך לקרוא קצת יותר על שיטות איטום גגות --> www.itumtz...fs-methods
הוסף תגובה

איטום חדר רחצה

רונן 13.10 (21:00)
שלום, אני עושה שיפוץ לבית כאשר הריצוף הוא בהדבקה למעט החדרים הרטובים. קיר החדר הרטוב הינו מגבס ירוק. הקבלן בנה את הקיר על גבי הריצוף הקיים מסביב לחדר הרחצה המיועד. אמרתי לקבלן שהוא היה צריך לבנות את קיר הגבס מעל חגורת בטון הגבוהה ב-5 ס"מ מעל גובה פני הריצוף המתוכנן אבל הקבלן טוען שלא צריך כי הוא שם את קיר הגבס מעל הריצוף הקיים והוא יעשה חגורת בטון עד לגובה הריצוף הקיים עם איטום בין החגורת בטון לקיר גבס. רציתי לדעת אם הקבלן צודק
הוסף תגובה קישור ישיר

כיצד לתקן איטום במרפסת שהמים חודרים גם לסלון

דוד 17.09 (15:44)
לפורום שלום רב,
הבניין שלנו (בן 8 קומות) עבר פרויקט של הרחבת מרפסות. בתקרה המרפסת שיצקו בהרחבה, עקב הגשמים של החורף שעבר, התגלתה רטיבות נוראית . הרטיבות חדרה גם לתחום הסלון (שקרוב לוויטרינה). לציין שהדירה מעלינו זוהי הקומה העליונה ללא תקרה (כך שמקבלת את מלוא הגשם). שאלתי- מה הסיבה לרטיבות וכיצד ניתן לתקן זאת?. (מצורפים תמונות)
בתודה , דוד
כיצד לתקן איטום במרפסת שהמים חודרים גם לסלון
הוסף תגובה קישור ישיר

הי דוד! על סמך התמונה ניתן לה...

ט.צ איטום ושיקום מבנ 18.09 (20:06)
הי דוד!
על סמך התמונה ניתן להבין שקיים כשל.
על מנת להגיע לשורש הבעיה יש צורך לבצע מס' בדיקות בשטח

בברכה,
ט.צ איטום ושיקום מבנים
053-7735678
הוסף תגובה

האם כך אמור להיראות גג אחרי הלבנה?

תושב 17.05 (23:31)
שלום רב, לא מזמן ביצעו על הגג שלי הלבנה (על גבי יריעות ביטומניות) משום שבימי שמש הדירה מאוד התחממה. מצרף תמונות של הגג מספר ימים לאחר ההלבנה, לי הצביעה נראית מאוד לא אחידה. ציפיתי לראות לבן שלג אך במקום זאת אני רואה הרבה גוונים שחורים ואפורים כאילו ניסו לחסוך בצבע... אציין רק לגבי שלושת התמונות האחרונות (שצולמו ביום אחר) שבעין זה נראה הרבה יותר לבן, אך עדיין זה מה שהחיישן של המצלמה תפס ולדעתי זה דיי מדגיש את חוסר האחידות של הצביעה... האם לדעתכם זה מצדיק הזמנה של בעל המקצוע על מנת שיבצע תיקון והוספת שכבה נוספת של צבע?

להלן התמונות:

i.ibb.co/BCXK0Jq/01.jpg

i.ibb.co/VBB8Kr7/02.jpg

i.ibb.co/9hXnMGK/03.jpg

i.ibb.co/02mQf9m/04.jpg

i.ibb.co/J5dXkg2/06.jpg

i.ibb.co/WfNxHHm/07.jpg

i.ibb.co/7KL21Wj/08.jpg

תודה מראש.
הוסף תגובה קישור ישיר

המשך, פירוט לגבי סוג ההלבנה

תושב 18.05 (23:45)
ההלבנה בוצעה עם אקרילפז 360 משוריין, וביקשתי מהם במיוחד ליישם שכבת יסוד מסוג פריימר אפוקסי XL100 כפי שממליץ היצרן:

pazkar.co....%9F-04.pdf

יש לי הרגשה גם שהם מיהרו מדי ולא המתינו ששכבת היסוד תתייבש כמו שצריך לפני הצביעה. כאשר עליתי איתם לגג לפני שהם התחילו לצבוע (אחרי שכבת היסוד) הגג היה דביק לגמרי, הם אמרו לי לסמוך עליהם ושזה התייבש מספיק.

ההלבנה בוצעה בערך לפני חודש וחצי ביום שמש יפה, ורק 4-5 ימים לאחר מכן ירד קצת גשם.

מה דעתכם על איכות ההלבנה על פי התמונות?

האם יש להוסיף שכבת צבע נוספת?
הוסף תגובה

הפחתת חום ממרפסת גג

יריב 13.05 (17:30)
אני גר בדופלקס ומעל חדר השינה יש מרפסת גג חשופה לשמש רוב שעות היום.
מאוד קשה לשים פרגולה או משהו זמני, כי יש המון רוחות בכל שעות היום במרבית השנה.
האם יישום של דשא סינטטי על הריצוף יכול להפחית את הטמפרטורה בחדר מתחת ? האם יש רעיונות נוספים ?
הוסף תגובה קישור ישיר

למה לא עונים בפורום הזה ? (ל"ת)

יריב 18.09 (20:29)
הוסף תגובה

האם ניתן לאטום קירות בזפת בחדרי שינה על מנת למנוע

לירון 24.03 (22:47)
שלום רב,
אני מתגורר במרתף הבית. בקיר של חדר השינה שלי ( מתחת לחלון ) נוצר רטיבות בעקבות חלחול מי גשמים ( כנראה לא בוצע איטום חיצוני טוב בבנית הבית).

בעקבות הרטיבות נוצר עובש בקיר ף. הבאתי בעל מקצוע שיטפל בזה ( בקיר בחלקו הפנימי ) הוא קילף הכל ואטם עם זפת. שאלתי האם האיטום של הזפת בקירןת חדר שינה זה דבר תקין ? ( מבחינה בריאותית) אני יןץודע שאוטמים עם זפת מרפסות וחדרי רחצה אבל לא חדרי מגורים.

תודה מראש לעוזרים.האם ניתן לאטום קירות בזפת בחדרי שינה על מנת למנוע
הוסף תגובה קישור ישיר

בידוד במהלך בניית בית

אמיל סדיקוב 28.02 (15:10)
שלום רב,
אנחנו בתהליך של בניית בית.
איזה איטום הכי מומלץ לעשות ואיזה דגש לתת ולשים לב במהלך האיטום?
איטום קירות, גג וגם קירות שירותים- מקלחת.
הוסף תגובה קישור ישיר

איטם גג מרוצף

ללל 24.01 (01:01)
בביתי גג מרוצף בפוגה מינימאלית, אשר רוצף ללא איטום תקין תחתיו.
כעת בגשם חודר מים לדירה מתחתיו.
אודה לתשובתכם, האם ישנו חומר הניתן ליישום בפוגות שיאטום את פני הריצוף למניעת כניסת מים תחתיו?
אודה לקבלת תשובתכם המקצועית.
לאה
הוסף תגובה קישור ישיר

הי לאה! איטום גג מרוצף בצור...

ט_צ איטום ושיקום 14.09 (12:38)
הי לאה!

איטום גג מרוצף בצורה יסודית ומקצועית מבוצעת מתחת לריצוף ולא מעל. שיטה זו היא לפי התקן ע"י יריעות ביטומניות ב-2 שכבות.
אם ברצונך לנסות לאטום את הגג מעל הריצוף ישנה אפשרות לעשות זאת ע"י מילוי רובה אפוקסית דו רכיבית .
הוסף תגובה

קפילציה

אריק 5.01 (18:01)
שלום. דירה בת 6 שנים.חדר שירותים משותף עם מקלחת בקיר הגובל בחדר השינה ניכרת תופעת קפילציה ומעל הפנלים יש סימנים של קילוף. הקבלן יבדוק מי דלוחין והוא טוען שאם הכל תקין הרי הבעיה הבעיה נובעת מרובה שכבר אינה תקינה והאחריות היא עלי.
1. האם נכון לאמר שגם אם הרובה לא תקינה הרי אם היה נעשה איטום כהלכה ע"י הקבלן לא היתה קפילציה שכן המים היו נאגרים
2. במידה ונתקן את הרובה , האם יש סיכוי שהמים הכלואים יתדפו לאורך זמן? ואם כן שבועות/חודשים/שנים?

תודה על ההתייחסותכם
הוסף תגובה קישור ישיר

איטום ריצוף רטוב

עינת 21.11 (21:13)
שלום,
קנינו בית במחיר למשתכן. קיבלנו ריצוף בחדרים הרטובים שמאוד קשה לניקוי, רצפה מחוספסת כזו שאי אפשר באמת להעביר סמרטוט וגם תופסת כתמים בצורה קשה. להחליף ריצוף כרגע לא אופציה.
האם סילר יכול להיות פתרון? אם לא.. מה כן? כל הבניין מיואשאיטום ריצוף רטוב
הוסף תגובה קישור ישיר

כן

שגיב 10.12 (09:48)
יש סילר בשם WB ננוסיל - מומלץ להתייעץ עם החברה ולעבוד ע"פ המפרט.
הוסף תגובה

ריצוף קשה לניקוי

ליאת 1.02 (10:59)
היי אם הייתי במקומך, הייתי מתייעצת מול חברת ניקיון שעוסקים בניקוי דירות לאחר בניה ושיפוץ. והייתי שולחת להם את התמונות ובודקת מה אפשר לעשות. אולי פוליש או ליטוש יכול לעזור. בשביל זה צריך לברר מולם.
הוסף תגובה

איטום המרפסת

מיכאל 26.10 (13:03)
בס"ד

מדובר על מרפסת פתוחה עם בלטות ישנות(הם צמודות אחד לשניה..המרחק ביניים בערך מילימטר או פחות). מתחת למרפסת יש דירה.

מחפש המלצה לחומר שיכול לאיטום בצורה פשוטה ויחזיק לפחות החורף הקרוב

תודה מיכאל
הוסף תגובה קישור ישיר

יש

שגיב 10.12 (09:57)
רובה תקינה? זאת מרפסת שירות או שמש? מאיפה הנזילה בדירה מגיעה?(פינה,אמצע)
הוסף תגובה

איטום מרפסת מרוצפת

ט_צ איטום ושיקום 14.09 (12:45)
הי מיכאל!
איטום מרפסת מרוצפת בצורה יסודית ומקצועית מבוצעת מתחת לריצוף ולא מעל. שיטה זו היא לפי התקן ע"י יריעות ביטומניות ב-2 שכבות.
אתה מוזמן להכנס למאמר שכתבתי בנושא "איטום מרפסות וגגות מרוצפים" - www.itumtz...-balconies
בברכה, טל
הוסף תגובה

איטום גג מפאנל מבודד

מורן 24.10 (14:23)
שלום,

בין שני הגגות יורכב רוכב מפח. מהי הדרך הטובה ביותר לאטום את המרווח בין גל לגל ?איטום גג מפאנל מבודד
הוסף תגובה קישור ישיר

פוליגג

שגיב 10.12 (10:06)
או וון-ONE של WINKLER - מומלץ תמיד להתייעץ עם איש מקצוע של החברה או יועץ איטום.
הוסף תגובה

שחרור מים כלואים מתחת למקלחת

נרי 17.06 (11:23)
היי,
שאלה שמטרידה אותי, הצענו איטום מושלם לרצפת וקירות פינת המקלחת, כולל חוצץ נדבח בהיקף המקלחת,
במהלך השימוש מה קורה למים כלואים מתחת ריצוף המקלחת? הרי אין לנו שם נזק כפול האמור לנקז מים שהצטברו מתחת לריצוף כמו במרפסות או גגות מרוצפים,
אשמח לשמוע פתרונות נכונים.
תודה
נרי
הוסף תגובה קישור ישיר

היי

שגיב 10.12 (10:22)
למה שמים יגיעו מתחת לריצוף במידה והאיטום תקין והמים מתנקזים לצינור ניקוז?

שאלה לא ברור
הוסף תגובה

איטום קופסא אחרי ריצוף לא מוצלח...

יעל 25.05 (13:54)

היי!

שיפוצניק (חובבן מינוס..) ריצף את חדר האמבטיה שלי מעל צנרת ישנה.
לאחר תקופה הרבה מהקירות החלו להתקלף ולהתמלא רטיבות,
חברת ביטוח שהפעלתי טוענת שכל הבלגן הוא בשל הפתח שבתמונה שלא יושם כראוי.

מפנה את תשומת לבכם לכך שהחלק העליון בדפנות החור לא אטומים כלל.
ונראה שמשם המים חלחלו בכל ספונג'ה (על אף שיש שם מכסה).

כמו כן אני לא יודעת האם זה קשור אבל קצף עולה משם בכל פעם שעושים אמבט, הופך את סביב המכסה לקצת שחור, ומושך זבובונים לאיזור.

האינסטלטור מטעם הביטוח אמר לי שבשלב זה לא אסתבך - פשוט אקנה סיליקון מותאם למשימה, ובמו ידיי אמרח מסביב על השליש העליון של הדפנות.
אשמח מאוד לשמוע דעתך על הפתרון+איזה חומר איטום יותאם למשימה הזו (יש לי סופר7 חדש בבית, אפשרי?)

תודה רבה! איטום קופסא אחרי ריצוף לא מוצלח...
הוסף תגובה קישור ישיר

כאשר

שגיב 10.12 (10:20)
רטיבות מגיעה מתחת לריצוף המים מחפשים מאיפה לברוח ולכן זה מגיע לקירות.

הקצף שעולה זה אומר שזה צינור הניקוז של האמבטיה, האם תמיד היה את החור ניקוז שצילמת? או שזה חדש?

בכל מקרה כאשר מרימים ריצוף ויש ניקוז, יש לעשות תוספת של צנרת לגובה 0.00 של הריצוף לאטום בחלק העליון סביב הריצוף.

אני בספק עם סיליקון יעזור לך, יש לחבר תוספת לצינור הקיים (כל אינסטלטור אמור לדעת את זה)
כל נק' קטנה שלא תצליח לאטום עם הסיליקון המים יחדרו והבעיה תחזור בתקופה זו או אחרת.
הוסף תגובה

מים יורדים במרזב מהגג בקיץ כשהכל יבש

אלי 17.05 (21:07)
שלום רב,
אני גר בדירת גג במבנה של 3 דירות.
גג הבניין מוצמד לדירתי והוא מרוצף ומשמש כמרפסת גדולה.
לגג 3 נקודות ניקוז ואין בעיה של שיפועים.
איטום הגג נעשה כראוי עם יריעות ואח"כ רוצף לבקשתי.
מידי פעם כשאני חוזר הביתה אני רואה שמרזב אחד מהגג מטפטף. גם לא בימי חורף גשומים.
כששאלתי את איש האיטום שעבד כאן על פשר הדבר, הוא אמר שלכל מרזב יש גם נקודת ניקוז מתחת לרצפות ולפעמים אחרי הגשמים מים עדיין מחלחלים מתחת לריצוף וזה מה שאני רואה.
הכל היה הגיוני עד לקיץ. איך יכול להיות שגם ביום חמסין של 37 מעלות, ראיתי טפטוף במרזב בשעה 15:00 כשהכל היה יבש???
חשוב לציין כי בגג 3 דודי שמש ושני מעבים של מזגנים, אך הם כולם נמצאים בצד השני של הגג וקרובים לנקודת ניקוז אחרת. בוודאות לא מדובר במים שמגיעים מדודי השמש או מהמזגנים.
בכל מקרה, אין נזילה לבית ואין רטיבות. ועדיין זה משגע אותי.
האם יכול להיות שזה קורה מהליך על עיבוי מתחת לריצוף של הגג?

אודה להסבר.

תודה,

אלי
הוסף תגובה קישור ישיר

איטום ומילוי סדקים בגג חשוף לגשם

יעקב 29.04 (23:10)
שלום וברכה, רציתי לשאול באיזה חומר מומלץ לאטום סדקים בפינות הגג, סדקים בגדר הגג, סדקים בפיר הסולם של הגג.
אני מעוניין לאטום בחומר טוב ומקצועי שימנע חדירת מים לזמן רב אפילו שמדובר במקום חשוף ישירות לגשם.
תודה רבה מראש!
הוסף תגובה קישור ישיר

טיח מוחלק צבעוני

עמוס אופיר 20.12 (15:37)
לאחרונה ראיתי בתל אביב בתים לשימור כאשר חיצונית יש אם אינני טועה טיח מוחלק צבעוני . אם מישהו יודע ו/או עושה עבודות כאלה מוזמן לפנות אלי לפי כתובת המייל.
הוסף תגובה קישור ישיר

הכוונה אוליי לשליכט צבעוני (ל"ת)

שגיב 12.01 (21:08)
הוסף תגובה

תעלת ניקוז, גג רעפים בנין 3 קומות , ביפו, קרוב לים

גילי שנית 18.09 (13:49)
בתעלת הניקוז, בבנין גבוה ביפו עם גג רעפים וגישה בעייתית לתעלה, התגלתה חלודה. עלתה הצעה להחליף את תעלת הניקוז כולה כ- 100 מ'. ההוצאה גדולה. האם קיימת אפשרות של צילום על (רחפן) על מנת לקבוע עם הנזק קיים לאורך כל התעלה ? אולי בבדיקה זו ניתן יהיה לחשוב על פתרון חלופי חלקי.
תודה גילי שנית
הוסף תגובה קישור ישיר