פורום אינסטלציה - אינסטלטורים מקצועיים מייעצים

פורום אינסטלציה נועד לקבלת מידע, הצעות, מענה לשאלות ופתרונות לכל נושא בתחום האינסטלציה, אינסטלטורים מנוסים ומקצועיים נותנים מענה ומייעצים בנוגע לתיקונים, תשתיות, סתימות ופתרון בעיות, זה המקום לשוחח עם המומחים.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

קולטני ביוב במטבח

יוגב 8.02 (08:27)
שלום רב
רכשתי דירה חדשה מקבלן האם תקין שקולטני ביוב ימוקמו במטבח?
יש לציין שקולטני הביוב מופיעים בתוכנית המכר, ואם כן האם ראוי שבבניות חדשות ימוקמו קולטנים במטבח? והאם נקודת הביקורת בקולטנים חייבות להיות גלויות לבדיקות תחזוקה?
והאם רואים עוד ליקויים שראויים לטיפול

תודה
קולטני ביוב במטבח
הוסף תגובה קישור ישיר

מחבר פליז לצינור נחושת.

דוד 7.02 (18:05)
האם יש מחבר או שילוב של חלקים בצינורות נחושת שמאפשר העברה של צינור נחושת דרך דופן נירוסטה כשבצד אחד מים ובצד שני אש ושתהיה אטימה מחלטת ועמידות לאש גלויה
תודה מראש!
הוסף תגובה קישור ישיר

האם תקנה 1205 מחייבת? או, המלצה בנושא נשמים.

מיקי 6.02 (17:27)
נשמים שהיו על קיר חיצוני האם זה תקין?
ואם דייר שעשה תיקון בנשמים על דעת עצמו .שלא הצליח.נוזל. האם הוא יכול לחייב את ועד הבית לתקן.
הוסף תגובה קישור ישיר

חדר מכונות לבריכה

btoy 18.01 (01:19)
הי,
במסגרת פרויקט בעיצוב פנים, אני מתכננת ספא.
הבריכה ממוקמת במפלס 1.40, ונגמרת בקו אפס עם הריצוף (בריכה בנויה).
רציתי לשאול אם אפשר לשים את המכונות מתחת למפלס הזה, באזור שנשאר ליד הבריכה, ולעשות open בריצוף למקרה של תקלה או בקרה. הגובה של החלל שנשאר יהיה 1.20 מ'
אם קיים דבר כזה אני אשמח לשמוע.
מצורפת תכנית בסיסית של אזור הבריכה. חדר מכונות לבריכה
הוסף תגובה קישור ישיר

מדיח חצי אינטגרלי על הרצפה ולא מותקן בארון

רוני 24.12 (11:12)
קניתי וקיבלתי מדימ חצי אינטגרלי ואני רוצה לשים אותו בין תנור לבין הקיר בלחץ בלי רווח. האם אפשרי ככה ולא חייבים בארון? או צריך לקנות חדש רגיל שמחירו יקר יותר ב 700 שח
הוסף תגובה קישור ישיר

להוציא מחוץ לבית צינור 4 צול

שולמית 21.12 (15:29)
שלום

אנחנו גרים בקומה 3 מתוך 7 ומעוניינים להוציא מחוץ לדירה שלנו את הצינור ביוב של השירותים שמשותף לכולם.
רק את הצינור שלנו כי אנחנו נפרדנו מהצינור הזה ושמנו שירותים במקום אחר ועכשיו עומד לנו צינור ביוב באמצע החדר.
האם זה אפשרי להוציא החוצה ולחבר אליו את השכנים?
האם יש סכונים בדבר?
תודה לכל העונים .
הוסף תגובה קישור ישיר

צינור באמצע החדר

אווה 22.12 (20:14)
הסיטואציה לא לגמרי ברורה ולא פלא, הסברים כאלה קשה מאוד בלי תכנית (יש כזה?).
עקרונית הצינור המדובר הוא משותף ל-7 משפחות ולא חוקי לגעת בו אלא בהסכמת כולם (ולמה שיסכימו, אני כמעט בטוחה שזה יפגע בתפקוד הצינור בגלל כיפופים למיניהם,)
דבר נוסף, גם חזית הבית משותף לכולם ואין לך זכות לכער אותו עם צינור חיצוני.
כשמתכננים שיפוץ יש להתחשב בנתונים הבסיסיים הנ"ל ולתכנן בהתאם ולא להפך. ד"א יתכן וניתן להסתדר עם "צינור באמצע החדר".
בהצלחה!
הוסף תגובה

בידוד צנרת מערכת חימום סולארית

גדעון 8.12 (14:20)
האם חובה לבצע בידוד צנרת מערכת חימום סולארית ?
הוסף תגובה קישור ישיר

כן, חובה!

אווה 10.12 (12:24)
מטרת הבידוד לשמור על החום של המים.
הוסף תגובה

האם חובה ?

גדעון 10.12 (12:52)
האם חובה רק כדי לשמור על מים חמים?
או שיש חובה בטיחותית מעבר לחסכון באנרגיה?
הוסף תגובה

כפי שכתבתי - חובה.

אווה 10.12 (17:44)
המטרה לקבל מים חמים, נכון? אתה בונה מערכת סולרית לחימום מים ובדרך לצרכן מקרר אותם, איפה ההיגיון?
מבחינה בטיחותית, אם הצינור בהישג יד (במקום שאנשים מסתובבים) כמובן שיש סכנת כווייה.
הוסף תגובה

צינור מאריך לברז

שי 6.12 (14:09)
רכשתי צינור מאריך לברז שאמור להתחבר לכל ברז בשביל להאריך את הפייה שלו ושיכולים לכוון ןלסובב אותו לכל כיוון בתוך הכיור אממה הוא פשוט לא מתחבר לפייה של הברז אולי אני מפספס משהו בהתקנה שלו .
אולי מישהו יודע ?צינור מאריך לברז
הוסף תגובה קישור ישיר

אין מים לשכנה לאחר החלפת צנרת

שמואל זבולןן 21.11 (23:00)
שלום, אני מחליף צנרת בבית עד השעון מים, ועכשיו אחרי ההחלפה השכנה טוענת שאין לה מים בבית. אני מנסה להבין מאיפה נובעת הבעיה ומה אני יכול לעשות כרגע. נראה שהברז מים בשעון מים שלה פתוח, ומדיבור עם השיפוצניק הוא אמר שהוא לא נגע ואפילו לא ראה את הצינור שלה במהלך החלפת הצנרת. יש רעיון מאיפה נובעת הבעיה? אולי לחץ כלשהו שמופעל על הצינור? מצב כזה הגיוני בכלל? תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

איזה סוג של אל חזור לביוב בגודל 4 צול יכול להתאים

Pazit 3.10 (08:53)
היי , איזה סוג של אל חזור יכול להתאים לשירותים בתמונה המצורפת? אחרת איך כדי להזיז את השירותים כך שניתן יהיה להתקין אל חזור ברמה גבוה,
אלו שירותים בקומה 1 בבניין דירות

איזה סוג של אל חזור לביוב בגודל 4 צול יכול להתאים
הוסף תגובה קישור ישיר

מזרקת מים בצורת קצף מתוך השירותים

Pazit 2.10 (20:17)
היי, אנחנו קומה 1 על עמודים מבין 16 קומות , אחת לחודש תמיד לפנות בוקר יוצא מזרקת קצף עם מי קולחין מהשירותים, חשבתי להתקין שסתום אל חזור , איזה הייתם ממליצים ?
הוסף תגובה קישור ישיר

אקווילה או נשר?

רעות 26.09 (16:24)
שלום, עליי להחליף ברז אמבטיה. איזה ברז אמין יותר - אקווילה או נשר?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

קו מים ארוך

אוריה דניאלי 10.09 (04:11)
אני צריך למשוך קו מים באורך קילומטר וחצי ממושב קרוב, יש ביני לבית המושב וואדי (אני והמושב שני הרים סמוכים) ואני מעט יותר גבוה משיא הגובה של המושב (יש מגדל מים ואני נמצא בגובה של השליש העליון שלו)
האם צינור 32 מ"מ יספיק על מנת לספק מים עם משאבה קטנה? בעצם, האם המים יגיעו עד לגובה המים במגדל מים ואת ה20 מטר האחרונים המשאבה תרים או שבעקבות המרחק ובעקבות שהצינור לא יחובר ישירות למגדל אלא לקו מים קיים במושב אז זה לא יגיע?
הוסף תגובה קישור ישיר

נזילה לאחר התקנת אסלה תלוייה

אמיר ח 6.09 (16:58)
התקנתי אסלה תלויה למיכל הדחה סמוי של גרואה עפ"י כל הכללים, מה יכולה להיות הסיבה לנזילה קלה ביותר כאשר מבצעים הדחה? האם לפעמים צריך להוסיף חומר איטום בהתקנה על הצינורות והאטמים כאשר מצמידים האסלה לקיר?

הוסף תגובה קישור ישיר

הגברת לחץ מים

בוריס 27.08 (13:32)
שלום. אני מחפש משאבת הגברת לחץ לדירה שלי. איזה ספיקה ולחץ צריך להיות במשאבה?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תיקון ברז במיכל הדחה גרוי עם תמונה

עמנואל 7.08 (23:04)
בנסיון לתקן נהרס גם הברגה.
איך מוצאים את הברז ????
תודה תודה תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

תיקון ברז במיכל הדחה גרוי

עמנואל 7.08 (18:24)
בנסיון לתקן נהרס גם הברגה.
איך מוצאים את הברז ????
תודה תודה תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

שאלה לגבי התקנת צנרת

יעלה 23.07 (15:32)
במסגרת פרויקט תמ"א38 בבנין, שיפצתי את דירתי ע"י היזם וקבלן האנסטלציה חיבר לדירתי את צנרת המים לצנרת sp מבוטנת לקרקע ללא שרוול בידוד וצמודה מאחורי צנרת של שכן כך שאין אליה כלל גישה. רק לדירה שלי עשה עבודה כזו. הקבלן מתנער מאחריות. האם זה תקני? אם לא, מה לא תקני
הוסף תגובה קישור ישיר

הערכת עלות

אור 27.06 (23:18)
מה הוא מחיר הוגן לקריאה בערב ותיקון פיצוץ בצינור כולל חפירה סהכ שעה וחצי עבודה בין שמונה וחצי לעשר ברוטו?
הוסף תגובה קישור ישיר

הברגה לשעון psi

עופר 24.05 (20:29)
היי
יש לנו שעון psi שצריך להחליף, עם יציאה אחורית. לשעון שיוחלף צריך לחבר את אותו מחבר T שבתמונה
האם מישהו יכול לומר לי מה ההברגה של השעון psi לפי התמונות באינץ
תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

זרם מים

ארז 1.05 (13:14)
שלום
בכיור מטבח זרם המים הקרים מאד מאד חלש,
בעוד שהחמים חזק.
מה הבעיה?
הוסף תגובה קישור ישיר

הפרדת קו ביוב לקומה ראשונה

חני שוורץ 3.04 (08:13)
שלום, מתגוררים בקומה 1 מבין 4 קומות בבניין משותף. בצינור ביוב ראשי (קו המטבחים) יש נזילה בין קומה 1 לקומה 2. הצינור לא גלוי. האם ישנו פתרון שפשוט אוכל לצאת לקו פרטי מהתקרה שלי איכשהו ובכך לפתור את בעיית הנזילה וכמו כן, למנוע מצבים רבים של סתימות ונזילות שמשפיעות על הדירה שלי? או שהפתרון הנ"ל לא טריוויאלי וכדי לפתור את הבעיה צריך פתרון אחר? אני מתכננת שיפוץ במטבח אם זה עוזר ואני רוצה למנוע בעתיד שנזילות כאלה וסתימות מהקו הראשי לא יחדרו לקיר שלי ולא יעברו אצלי כלל אלא ימשיכו לרדת למטה או שיצאו לצנרת אחרת. אנחנו קומה ראשונה אז סובלים כמעט כל הזמן . מה ניתן לעשות? חשוב לציין, שקומה 2 ודירה נוספת מקומה 3 יצאו לקווים פרטיים כך שישנן רק עוד 3 דירות מעל שמחוברות לקו ולהם לא איכפת איך נפעל. תודה על המענה.
הוסף תגובה קישור ישיר

איך אפשר להפריד צינור 4 צול של שירותים מהשכנים

נעמי 30.01 (22:55)
שלום וברכה,
יש לשכנים קומה מעלי צינור 4 צול פרטי שהם התקינו לשירותים.
הקבלן שלי התקין לי שירותים באותו מיקום כמוהם והתחבר לצינור שלהם (הצינור חיצוני מחוץ לבניין ועובר ליד החלון שלי)
השכנים מבקשים ממני להפריד את הצינורות מפחד שנזילות אצלי יגרמו להם נזק
האם הטענה שלהם נכונה? האם יש חשש ששתי שכנים שמחוברים לאותו צינור יגרמו אחד לשני סתימות?
וכמה יעלה לי כזה דבר אצל אינסטלטור?
תודה רבה!
הוסף תגובה קישור ישיר

אבנית או בטון בצנרת

שחר 26.01 (10:13)
מצורף צילום צנרת שירותים שאינה מחוברת לקולחין.
רק שירותים.
האם ההצטרפות בתמונה היא בטון או אבנית.
ואיך מטפלים?
יש אצלנו 2 שירותים בבית פרטי בקומה 2 שמתחברים להסתעפות t וכנראה מחוסר שיפוע יש סתימות חוזרות וכן יש הצטברות של בטון או אבנית.
הוסף תגובה קישור ישיר

ריקון מים מהאמבטיה

עדי 16.01 (06:25)
דירה חדשה.
כשמרוקנים מים מהאמבטיה המים גולשים מפתח הניקוז בריצפה ומציפים את הבית.
הקבלן טוען שבגלל שמותקן מחסום ריח הוא חוסם זרימה מלאה של המים ולכן אי אפשר למלא אמבטיה יותר מרבע מגובהה.
או לחלופין לרוקן אותה בשלבים, קצת קצת...
האם הגיוני ?
הוסף תגובה קישור ישיר