פורום איטום ובידוד לסוגי בידוד ואיטום שונים, זיפות גגות, שאלות לבעלי מקצוע בתחום הבידוד והאיטום והתייעצות בין אנשים מהתחום למציאת פתרונות.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
+ הודעה חדשה

נזילה בין קומות הפנטהאוס

נסים 20.02 (15:04)
יש לנו דירת פנטהאוס עם 2 קומות בבניין של ארבע קומות ובקומה התחתונה יש נזילות בתקרה שמתחת למרפסת גדולה שלנו, המרפסת כולה מרוצפת בקרמיקה.
1. האם האחריות לתיקון היא שלי או של ועד הבניין?
2. המרפסת היא כ 50 מ"ר, מה הדרך הטובה ביותר לאיטום?
3. אני צריך להרים את הקרמיקות כדי לאטום מחדש?
הוסף תגובה

,תשובה לשאלות

משה אביגדור 19.02 (22:30)
יש לדעת שזיפות צריך כל שנה לבצע מריחת שכבת סיד

אחרת הזפתמתפוצצת
ובירעות ביטמיות לא צריך טיפול שנתי וכמובן יש הבדל בשנות האחריותחברתי מ.ש.א מומחים בכל סוגי האיטום
טלפון ליצירת קשר 0522607965 עוסק מורשה בירושלים
הוסף תגובה

מחפש חברה מקצועית לאיטום וזיפות גגות

אלי 19.02 (13:25)
היי, אני מחפש חברה מקצועית בתחום של איטום גגות, המליצו על חברה בשם "אדיב", מישהו יכול לתת המלצות על החבהר? או אולי להמליץ על חברה אחרת שיש לו ניסיון איתה?

אתר החברה - www.adiv.co.il/
הוסף תגובה

מי אחראי לתיקון הנזק בין קומות

רחלי 14.02 (17:20)
לשכן מעלי התפוצה צנרת באמבטיה וזה עשה לי רטיבות מהתקרה, הוא טוען שהוא לא אחראי לתיקון!! אני יכולה להכריח אותו לתקן?
הוסף תגובה

בבית קומות משותף במידה ולשכן מ...

שמעון 14.02 (17:54)
בבית קומות משותף במידה ולשכן מעלייך יש בעיית צנרת תת ריצפתית ומוכח שבעקבות התקלה אצל השכן נוצרה לך בעיה . אזי הוא חייב לתקן את הנזק או לדאוג שהנזק יתוקן ע"י בעל מקצוע . כדאי לבדוק אם יש לשכן ביטוח צנרת ומבנה ואז הביטוח מתקן את הנזק .
הוסף תגובה

שכן מעלי התפוצה צנרת באמבטיה וזה עשה לי רטיבות מהת

אינג'ינר עמירם גוטמן 14.02 (18:15)
עפ"י חוק בתים משותפים השכן חייב לתקן הן את הנזילה והן את הנזרים שנגרמו אצלך בבית.
לשם כך יש להזמין מהנדס העוסק הנכנת חוות דעת בנושא הנ"ל ולהגיש תביעה למפקח לבתים משותפים או לבית משפת.
את חוות הדעת ניתן להזמין אצלי. הסברים נוספים את יכולה לראות באתר שלי vinius.co.il
הוסף תגובה

נזילה מהשכן

שמעון 14.02 (19:12)
כן את יכולה לתבוע מהשכן שיתקן את התיקרה וכל נזק אחר שקרה כי הנזילה היא בחלק שלו והוא אחראי
הוסף תגובה

איש איטום אמין באזור גדרה גן יבנה

ברוך 14.02 (15:54)
דליפה מגג
הוסף תגובה

קבלן איטום

רוני 14.02 (16:03)
נשמח לתת לך פרטים
Www.eitomrefael.co.il
Rafaeli.pro
הוסף תגובה

רטיבות באמבטייה

חיים 12.02 (14:51)
האם ניתן לעשות משהו בשביל למנוע את המקרה?רטיבות באמבטייה
הוסף תגובה

תשובה

קרן דה-ויה 12.02 (15:35)
היי חיים,

שאלתך רלוונטית לפתרונות איטום.
ממליצה לפנות לחברת ביטום או פזקר לקבלת פתרונות מתאימים.

בהצלחה.
הוסף תגובה

כן צריך לגלות את הנזילה ולתקן ...

שמעון 14.02 (18:01)
כן צריך לגלות את הנזילה ולתקן אותה .

הוסף תגובה

לפי מה שנראה מהצילום כאן

אלעד סול - סול ביצוע 17.02 (08:38)
לפי מה שנראה בצילום יש לך צנרת ברזל חלודה בתוך הקיר שממנה ניגרים מים עם חלודה, זה עניין של זמן בלבד לפני שזה יתפוצץ.
מומלץ לקרוא לאינסטלטור לתיקון, אם יש לך ביטוח דירה ישנו סעיף בדרך כלל שמכסה נזקים כאלה, תבדוק ותקן מהר כי אם אתה בבית קומות ותציף או תגרום נזק לקומות שמתחתיך תצטרך לשלם להם על התיקונים.

בהצלחה.
הוסף תגובה

רעש של מים מהחדר ארונות

שרית 6.02 (11:10)
האם יש להפחית רעשי מים מהחדר ארונות, נדמה שיש שם צינור קרוב לקיר..?
הוסף תגובה

רעש מים מחדר ארונות

אלעד סול - סול ביצוע 17.02 (08:44)
שלום שרית

האם את מתכוונת לרעש של מים כמו נזילה או לרעשים הנגרמים כאשר את פותחת וסוגרת את ברזי המים בדירתך?

אם ישנו רעש של נזילה זה דבר אחד וברור שצריך לתקן ובהקדם כי זה גם עולה כסף בצורת חשבון מים מוגדל כאשר המים זורמים סתם.

אם הרעשים נגרמים כאשר נפתח או נסגר ברז בבניין, בדרך כלל, הסיבה היא אי חוסר בשלות (חיבר של הצינור אל הקיר) לאורך אחד הצינורות או כולם בדרך כלל מדובר על צינור המים הקרים העולה אל הדוד ובדרך כלל זה בתוך פיר של צינורות.

יש לקרוא לאינסטלטור לשם הוספת שלות, צינור שאינו מחובר כראוי עלול להתנתק בגלל "הלם מים" (כך נקראת התופעה בה לחץ מים גדול עובר בצינור או נפסק בפתאומיות בשל שימוש מוגבר) ובמקרים קיצוניים עלול אף להתנתק מהקיר וכמובן לגרום לנזילה.

התופעה רווחת בעיקר בצנרת מים העשויה ברזל.

בהצלחה.
הוסף תגובה

אפשר לבודד רעש שהשכנים לא ישמעו אותי מנגן?

שון 3.02 (13:15)
הם מתלוננים שהרעש של התופים ממש חזק ואבא שלי אמר שצריך לעשות לזה בידוד רעש ושאני יברר איך
הוסף תגובה

בידוד רעש

רפי 3.02 (15:12)
שון שלום,
אנחנו יצרנים של קלקר שהוא מבודד תרמי (חום קור) מצוין, אך אני לא יכול להמליץ לך על זה לבידוד אקוסטי (רעש), בשביל זה קיימים ספוגים אקוסטיים, אתה יכול לפנות לחברת גולמט שיתנו לך פתרון בשביל זה...
הוסף תגובה

בידוד אקוסטי

עדי 15.02 (09:25)
עליך לפנות לחברות המתמחות בפתרונות אקוסטיים ף
גולמט : שמעון 052-2518683
סניקל : מוטי 03-9247605
הוסף תגובה

אפשר לעשות איטום בחורף?

דודו 2.02 (18:56)
יש רטיבות בגג שלנו, קומה רביעית בפינות של התקרה, ואמרו לנו שזה מהגשמים, אפשר לעשות איטום גם בימים אלו במהלך החורף?
הוסף תגובה

איטום

רפי 3.02 (15:14)
בהחלט, רק יש לחכות שהגג יהיה יבש...
הוסף תגובה

איטום בחורף

אלעד סול - סול ביצוע 17.02 (08:46)
שלום רפי
ישנם כיום חומרים בהם אני משתמש מתוצרת איטליה אותם ניתן לשים על גג שאינו יבש לחלוטין ואף לאטום איזורים רטובים מוצפים.

החומרים הללו אינם זולים כלל אולם הם פותרים את הבעיה והמפעל נותן עליהם 10 שנות אחריות.

הוסף תגובה

כדאי שמומחה יבדוק אם זאת נזילה...

שמעון 14.02 (18:03)
כדאי שמומחה יבדוק אם זאת נזילה או שזאת פיטריה שנוצרת בגלל חוסר איורור של החדר .
הוסף תגובה

בידוד

שפרה 30.01 (00:06)
איזה חומר עדיף לבידוד חדר כושר??
תודה!
הוסף תגובה

בידוד

רפי 3.02 (15:15)
את צריכה בידוד תרמי(חום,קור) או אקוסטי(רעש)?
הוסף תגובה

בניית גלרייה

שי לוי 9.11 (15:58)
יש לנו בית פרטי במושב בצפון ואנחנו מעוניינים להקים גלרייה בקומה העליונה, בעצם להרים את הגג מעט.
מה החומר המומלץ לאיטום?
הוסף תגובה

צריך יותר פרטים לגבי השטח !האם...

שמעון 14.02 (18:05)
צריך יותר פרטים לגבי השטח !האם השטח יהיה גלוי לגשמים לאחר הבניה ועוד...
הוסף תגובה

הרמת גג

אלעד סול - סול ביצוע 17.02 (08:48)
לפני שמרימים גג צריך לבדוק שאינך עובר על חוקי הגובה של גגות באיזור מגוריך.

שנית, לא ציינת אם זהו גג רעפים או גג יצוק או גג רעפים על יציקה וכן הלאה.

לא כל איטום מתאים לכל סוג מבנה ויש להתאים איטום אופטימלי לכל מבנה וחומר ממנו הוא עשוי.
הוסף תגובה

יריעות ביטומניות

רוני פ 21.08 (10:46)
שלום לכולם :)
אשמח לדעת מה היתרון של יריעות ביטומניות על זיפות של הגג לצורך איטום טוב לקראת החורף? האם שיטה אחת עדיפה על השניה?
תודה!
הוסף תגובה

ללא ספק כתר איטום גגות החברה ה...

גולן קידום אתרים 26.08 (03:10)
ללא ספק כתר איטום גגות החברה המובילה בישראלללא ספק כתר איטום גגות החברה ה...
הוסף תגובה

ללא ספק כתר איטום גגות החברה ה...

גולן קידום אתרים 26.08 (03:11)
ללא ספק כתר איטום גגות החברה המובילה בישראל keter-roofs.com/
הוסף תגובה

יריעות

אלון 1.09 (17:20)
היי,
אני לא מבין מספיק בנושא.
מה שכן, מצאתי עבורך אתר של חברה שעוסקת בתחום שאת יכולה לפנות אליה ולהתייעץ איתה, זה הקישור:
יריעות ביטומניות
שיהיה המון בהצלחה!
הוסף תגובה

מאוד תלוי איזה איטום קיים על ה...

שמעון 14.02 (18:08)
מאוד תלוי איזה איטום קיים על הגג כיום ! ומה מצב הגג !
הוסף תגובה

איטום ביריעות ביטומניות

עדי 15.02 (09:33)
אין ספק שאיטום ביריעות ביטומניות עמיד יותר.
ליריעות ביטומניות שי תקן ולזפת-ביטומן, אין.
שכבת זפת החשופה לשמש מתחילה להיסדק ולגלוש ונוצרים מקומות ללא איטום . האחריות מוגבלת ויש לבצע הלבנת הגג כל שנה.
יריעות בעובי 4 או 5 מ"מ הינן עמידות יותר ועם הגנה מפני חשיפת הזפת לשמש ומקבלים בד"כ אחריות ל 10 שנים
הוסף תגובה

יריעות ביטומניות לעומת זיפות בלבד

אלעד סול - סול ביצוע 17.02 (08:56)
יריעות ביטומניות עדיפות על זיפות לבדו.

זפת אוטמת היטב אולם לאחר שהתקשתה מאבדת את גמישותה ונסדקת בשל שינויי החום/רוק בין עונות השנה, תזוזות המבנה, והתיישנות הזפת.

זפת בלבד (תלוי בעובי שלה) תחזיק בסביבות 2 שנים בצורה אופטימלית.

לעומת זה יריעות ביטומניות שהן יריעות בד לבד ספוגות בזפת מאיכות גבוהה ועליהן מפוזר אגרגט, מגיעות בעוביים שונים כאשר העובי התקני והמומלץ לעמידות לאורך זמן הינו 5 ממ, יש גם 4 ממ אולם באלה משתמשים בכדי לכסות על גבי יריעות ישנות או איטום ישן אחר שתפוס היטב לגג המבנה.
יריעות ביטומניות הונחנו באופן נכון עם פריימר איכותי ותיקני וזפת איכותית ותיקנית יכולות להחזיק מעמד עד 20 שנה במקרה הטוב ביותר אולם בדרך כלל בתנאי האקלים בישראל ובעיקר בקרב ים ומפעלים מזהמים מתחילות הבעיות כבר לאחר 4-5 שנים בעיקר היפרמות של תפרים בין היריעות, חיבור לקירו ולרצפה בשל עובי לא מספיק של ספת בין היריעה לגג ועוד טעויות מקצועיות.

כיום קיימים גם סוגי איטום מצויינים אחרים אולם הם יקרים משמעותית מיריעות ביטומנית.

הוסף תגובה