פורום פרגולות ודקים

בפורום פרגולות ודקים ישנן שאלות ותשובות הנוגעות לבניית פרגולה או דק, תמיכה בין אנשי המקצוע, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים, שימו ותחזוקה, המלצות ועוד.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

פתרון קירוי אידיאלי לקיץ ולחורף

אלון 21.02 (15:32)
שלום.
בית פרטי יציאה לחצר לכיוון דרום.
למרות שהכיוון דרום, בחורף השמש מוסתרת רוב שעות היום ע"י מגדלים סמוכים.
מעוניינים בקירוי שיהיה אטום לגשם בחורף אך עדיין יהיה מעבר מקסימלי של אור כדי שהבית לא יהיה עוד יותר חשוך.
בקיץ, השמש אינה מוסתרת ולכן נדרש קירוי שיהיה יחסית אטום לאור כדי לאפשר לשבת מתחת לפרגולה.
בנוסף אנחנו בונים שם סוכה ככה שמחפשים קירוי שנפתח.
יש פרגולה / פתרון קירוי אחר שעונה על כל הדרישות לעיל?
הכי קרוב שמצאתי זו פרגולה חשמלית נאספת אבל אני חושש מעמידות ה- PVC והעובדה שהוא יחסום מעבר אור בחורף.
פרגולה עם סנטף שקוף בחורף וברזנט/שמשונית בקיץ (או סוכך) יכלה לענות על הדרישות אבל לא יודע כמה זה מעשי.
הוסף תגובה קישור ישיר

סגירת חורף לפרגולה קומה 4

מיקי 16.02 (14:46)
רוצים לסגור את הפרגולה בקומה רביעית כיוונים דרום ומערב האם סוככי pvc יעשו את העבודה ומה העמידות שלהם לימי חורף?
הוסף תגובה קישור ישיר

דק מחליק בחורף

שוש 22.10 (14:02)
שלום,
האם יש פיתרון לדק בגינה שמחליק מאוד בחורף ?
הוסף תגובה קישור ישיר

האם יש צורך היתר להתקנת פרגולה במרפסת?

גיא 27.11 (20:45)
שלום,

רציתי לדעת אם יש צורך בהיתר מהעירייה להתקנת פסי אלומיניום בתוך מסגרת ברזל.
המסגרת ברזל הותקנה בדירה כחלק מהכנה של הקבלן.
האם אני חייב היתר?
רוחב המרפסת 2 מטר, ואורך של 5.2 מטר. וההתקנה תעשה במסגרת ברוחב של 1.5 מטר.
הצעות אחרות. מדובר על דירה בהוד השרון, אשמח אם למישהו יש נסיון עם החוקים שלהם.

ההצללה תיהיה 40 אחוז, ( לפי חוק הפרגולות).

מצורף תמונה.

תודה,

גיא

האם יש צורך היתר להתקנת פרגולה במרפסת?
הוסף תגובה קישור ישיר

כתמי מים

יוסף 26.10 (14:41)
התקנו פרגולה חדשה ועקב שינויי הטמפרטורה, בבקרים נוטפים מים עם צבע שמכתימים את הרצפה ובגדים שמונחים ליבוש. המתקין טוען שאלה שאריות צבע והוא שטף את הפרגולה בלחץ מים אולם נראה שהבעיה עדיין קיימת .אשמח למידע איך אפשר לפתור את הבעיה
הוסף תגובה קישור ישיר

כמות שורות ברגים בדק איפאה 9 ממ

אבי שושן 31.08 (12:09)
שלום.
האם נכון להניח דק איפאה 9ממ עם שורה אחת של ברגים על כל לוח?

מצ"ב תמונה לדגומא.

תודה
אבי

כמות שורות ברגים בדק איפאה 9 ממ
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 2.09 (22:08)
לא מומלץ עדיף לשים 2 ברגים על מנת למנוע תזוזה של הדק. ברוחב 7 אפשר לשים בורג 1.
נ.ב תקפיד על מרחקים קטנים בקורות הבסיס- כי 45 ס"מ לא יותר.
הוסף תגובה

דק בגובה נמוך

עמית 18.07 (10:23)
רוצה לעשות דק במרפסת. האם ניתן להתקין דק שיהיה נמוך כך שלא תיווצר מדרגה בין מפתן היציאה למרפסת (ויטרינה) לפני משטח הדק?
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 17.08 (22:39)
הכי נמוך שאפשר זה 6 ס"מ גובה הבסיס כולל הדק.. אלה אם כן אתה עוקר תריצוף
הוסף תגובה

דק על אדמה

דורון 3.07 (16:41)
שלום,
בניתי דק על אדמה בדירת גן. היסודות של הדק נשענים על אבני שפה של מדרכות שמונחים על האדמה. במשך שנתיים האדמה שקעה כ 5 סמ ואני נאלצתי להגביה את היסודות.
מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה במידה והאדמה תמשיך לשקוע?
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 6.07 (20:22)
לפני בניית דק על אדמה יש להדק/לדחוס עם מכבש או ג'אבקה את האדמה עד כמה שניתן מה שימנע שקיעה עתידית.
הוסף תגובה

פרגולה על גג בניין לשימור

יל 22.06 (09:52)
שלום, האם נדרש היתר לבנית פרגולה אם נבנית על גג של בניין לשימור?

בנוסף, אשמח להמלצה על חברה טובה לפרגולות על גג מתקפל חשמלי שיכולים להציע גם כיסויים לצדדים (עמידים גם נגד רוח ומים).

תודה מראש.
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 6.07 (20:19)
פרגולה אשר סגורה בחורף ופתוחה בקיץ אינה צריכה אישור מאחר והיא לא נחשבת למבנה קבע. במידה ותירצה פרגולה חשמלית תרשום בגוגל יש המון חברות . וקח בחשבון שזה יקררר מאוד.
הוסף תגובה

בניית תשתית לדק לא מעץ

עיטור שני 25.05 (10:29)
שלום . אני מתכנן לבנות דק של כ 15 מטר מרובע . הדק הוא על אדמה . אני רוצה לשים מצע של סומסום ומעליו לבנות את הדק עם תשתית WPC . רציתי לברר עלות של התשתית או האם יש משהו דומה .ואז בסוף להתקין דק סינטטי.
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 28.05 (00:45)
דק סינטטי מחברים עם מחברים נסטרים ולהם יש ברגים קטנים ומיוחדים המתאימים רק לביב מעץ .... על כל בסיס אחר אתה תעבוד פי 10 יותר קשה מאחר והברגים הם לא קודחים .
הוסף תגובה

דק סינטטי

אלדד 10.01 (21:16)
היי. עובד עצות .ישנם המון סוגים ויבואנים מאנגליה סין וארהב ומידות לסינטטי שונות מחירם לא זול.. האם יש המלצות לעמידות וגם שיחסית לא יתחמם הרבה ומחיר סביר..תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 15.01 (22:04)
יש דקים שהם מלאים ויש כאלה שהם חלולים. יש המון חברות מכל מיני חומרים שמעורבבים יחד שזה שרף/ניסורת/פלסטיק ועוד... בגדול אני ממליץ לך על טימברטק אמריקאי עם 20 שנות אחריות.
הוסף תגובה

איטום מתחת לדק

הבנאי 30.12 (12:33)
אני בונה דק במרפסת על ריצוף קרמיקה קיים. האם יש המלצה לעשות איטום לריצוף מתחת לדק?
הדק מתחת לגג (פרגולה עם סנטף) אבל אני כן רוצה לשטוף את הדק עם צינור על בסיס קבוע.
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 7.01 (20:45)
במידה והריצוף במצב תקין והוא אטום אז אין צורך להוסי איטום .. מה שכן צריך הוא כאשר אתה בונה את הקונסטרוקציה זה להשאיר רווח של 1 ס"מ רווח בין הקורות לריצוף שהמיים יוכלו לזרום מתחת.
הוסף תגובה

תשתית דק - מרווח מהקיר

Johny 15.12 (18:37)
אני בונה דק אורן במרפסת על ריצוף קיים. בבניית תשתית לדק, האם אני צריך להשאיר מרחק בין הקורה לקיר או שאני יכול לחבר את הקורה של התשתית לקיר באמצעות ברגים ככה שלא יהיה מרווח כלל?
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 27.12 (16:11)
לא מחייב רווח
הוסף תגובה

פרגולה תלויה

גריין 2.12 (17:30)
שלום אני רוצה להתקין פרגולה מעץ תלויה באורך 4 מטרים, הזווית שיוצאת מהקיר מה האורך שהיא צרכיה להיות אני זוכר שיש נוסחה כלשהי.
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 27.12 (16:10)
הם צריכות להגיע כמו שיותר קרוב לקצה הפרגולה ובזווית של 35 מעלות מינומום
הוסף תגובה

התקנת קורת עץ

Moran 27.10 (07:34)
שלום לכולם
רצתי לדעת אם זה תקין להתקין קורת עץ 150×150 באורך 7 מטר על שני עמודים בילבד
אין אפשרות אפשרות לשים עמוד נוסף באמצע
האם הקורה תקבל כפיפה?
תודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 27.12 (16:09)
150 על 150 מתאימות למפתח של 7 מטר
הוסף תגובה

הצללת צד של פרגולה דרום דרום מזרחית

חיים 27.10 (03:46)
שלום,
בניתי פרגולה השמש מכה בנו מהצד. איזה פתרונות מומלצים חוץ מוילונות זיפ.
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

התקנת סנטף/אלומנים במפרסת פתוחה

גיא 26.08 (12:32)
היי, רצית לדעת אם יש מניעה להתקנת סנטף+אלומיניום או משהו בסגנון במרפסת פתוחה.
מדובר על קומה אחרונה שאינה מקורה ויש רק מוטות שיוצאות החוצה - ראו תמונות מצורפות.
מעל המרפסת שלי, יש מרפסת של הפנטאוז.
מבלי להיכנס לאופי הדייר בפנטאוז, הוא ציין שזה יתאפשר רק אם הוא יאשר זאת, (אף על פי שזה לא מסתיר לו את הנוף במידה ואתקין סנטף).
יש הצעות איזה פרגולה אפשר להוסיף למרפסת כזו?
אני מחפש פתרון קבוע.

תודה, גיא.
התקנת סנטף/אלומנים במפרסת פתוחה
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 30.12 (09:55)
הרלסים במצב אנכי אין בככל שיפוע לכן יהיה בעייתי להרכיס סנטף עליהם מבלי ליצור שיפוע . מה שצריך זה לייצר בסיס משופע על הרלסים כולל סרגלי הצצלה וסנטף. ושהכן לא יבלבל תמוח זה לא מסתיר לו שום נוף
הוסף תגובה

פרגולה או פתרון אחר עבור קורות בטון

קובי 19.07 (09:39)
הי, בנויות אצלי ״פרגולת״ קורות בטון עם 8 חללים של 51*1.81, ורציתי לדעת מה עדיף ?, פרגולה אלומיניום בחללים הקטנים, או פרגולה על הכל או סנטף על הכל או פתרון אחר שלא חשבתי עליו ?פרגולה או פתרון אחר עבור קורות בטון
הוסף תגובה קישור ישיר

שלום

שירSHIRAN בנייה ועבו 21.07 (21:14)
במידה ואתה מעוניין רק בצל אז יהיה יפה לבנות רפרפות מעץ או מאלומניום בתוך במלבנים ..
ואם אתה מעוניין בקירוי מלא שנותן גם צל וגם איטום מוחלט נגד מים אז כדאי לבנות פרגולה מעל כל המבנה כולל סנטף בכדי ש-למים יהיה לאן להתנקז כי בתוך המלבנים אי אפשר לחבר סנטף .
הוסף תגובה

רישוי פרגולה

דני 29.06 (19:26)
שלום לכולם
יתכן והשאלה נשאלה בעבר אולם , אשמח לקבל ייעוץ
אני מעוניין להתקין פרגולה בחצר הבית ששטה כ 15 מ"ר . הפרגולה עם גג רפפות שניתן לפתיחה וסגירה . הפרגולה תהיה צמודה למבנה בצד אחד ובצד השני תתמך על 2 רגלים . היציאה מהבנה כ 5 מטר.

אני לא מצליח להבין האם הפרגולה נדרשת בהיתר בניה או לא . אם לא האם נדרש לדווח ולמי ? התקנות מצד אחד מדברות על מרחק יציאה מהמבנה שלא יעלה על 2 מטר ומצד שני על 20 מטר מרובע .

אודה לעזרכתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

רישוי

שירSHIRAN בנייה ועבו 6.07 (21:24)
במידה והפרגולה לא אטומה ו/או משמשת כ-חלל מגורים אז לא צריך לחכות להיתר ו/או רשיון אלה רק להודיע למועצה המקומית ולהגיש תוכנית מידות וכו' ... פרגולת רפרפות מיועדת למתן צל בלבד .
הוסף תגובה

עיגון עמוד פרגולה בפינת משטח בטון

דן 26.05 (14:16)
כמה מרחק נכון לשמור מקצה משטח הבטון כאשר אני קודח חור לעוקץ (עמוד המתכת) של הפרזול?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

חור בבטון

שירSHIRAN בנייה ועבו 27.05 (09:18)
לפחות 5 ס"מ .
הוסף תגובה

תודה...

דן 27.05 (11:13)
תודה
הוסף תגובה

קיבוע פרגולה מעץ לרצפת בטון

נעם רמון 18.05 (14:01)
שלום רב, לאחרונה ביצענו יציקת בטון כהרחבה למרפסת חוץ קיימת. את המשטח החדש אנו מתכננים לקרות עם פרגולה מעץ (החיפוי העליון יהיה ככל הנראה מרעפי רב-רעף או יריעות שינגלס). שטח הפרגולה כ21 מ"ר והיא נתמכת עם עמוד אורן גושני בודד לפינת המשטח ושאר שטחה מעוגן לקיר העליון של הבית. יציקת הבטון היא בעובי של 10 ס"מ ומתחתיה מצע מחלוטה. שאלתי היא האם עובי הבטון מספיק על מנת לשאת את המשקל שמופעל על העמוד הבודד (כמובן שמדובר רק בחלק יחסי ממשקל הפרגולה שרובה מעוגנת לקיר הבית.)
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 22.05 (18:17)
שלום. השאלה שלך צריכה להיות מופנת לקבלן שבנה את יציקת הבטון הוא צריך לדעת מה חוזקה ....ת
לגבי הפגולה אז כמו שציינת המשקל שלה לא מתמקד בנקודה של העמוד הבודד אלה גם על קיר הבית ועיגון נוסף לקיר... משהו נוסף במידה ואתם גרים באיזור שבו יורדים שלגים יש לקחת בחשבון קורות מתאימות למפתחים של הפרגולה.
הוסף תגובה

דק במרפסת ששינה צורה

תום 15.02 (20:50)
שלום לכולם
התקינו לי לפני שנה דק במרפסת מעץ איפאה.
ההתקנה הייתה מקצועית ולשביעות רצוני.
בחודש האחרון שמתי לב שבחלק מהלוחות של הדק, הקצוות משני צידי הלוח הפכו קצת גבוהים והליכה ברגליים יחפות אינה נעימה - הרגשה שהמשטח "דוקר".
עד עכשיו לא היה ככה.
השאלה שלי אם יתכן כי זה שינוי צורה של הלוחות כתוצאה מהקור- חורף- והאם הלוחות יחזרו לקדמותם בקיץ.
אודה לתשובתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 24.02 (10:43)
התקנה נכונה של דק איפאה היא - מרחקים בין קורות הבסיס של כ-40 ס"מ מידה פנימית בין האחד לשני ועיגון על ידי 2 ברגים בכל לוח של 6X80 ... ובנוסף יש להניח את לוחת הדק כאשר החיוך הוא כלפי מטה .
במידה ותרצה עזרה ו/או הכוונה ללא תשלום אתה מוזמן לפנות אלי 050-632-55-99 שירן
הוסף תגובה

עמודי פרגולה

שאול 25.12 (14:03)
האם ניתן לחבר עמודי פרגולה לדק מעץ?
הוסף תגובה קישור ישיר

מחפש דק איפאה משומש לקנייה

אילן 20.11 (12:19)
מחפש דק איפאה מפירוק לקנייה
הוסף תגובה קישור ישיר

כלי עבודה לדק

רועי 23.09 (10:04)
היי
אני מתכוון לבנות דק, מעץ אורן, כ26 מ"ר.
אין לי בבית מברגת אימפקט או מסור. (יש מברגה רגילה פשוטה)
האם יש לדעתכם צורך באימפקט, מול מברגה רגילה?
והאם מסור Jigsaw (של מקיטה נגיד) יעשה את העבודה, על פלטות של 14x5 ?

תודה ויום נפלא.
הוסף תגובה קישור ישיר

דק

שירSHIRAN בנייה ועבו 23.09 (20:52)
הי. ראשית תבנה את אורן מלוחות של 3X14 ולא 5X15 . ואתה לא חייב מבפרגת אימפקט אתה יכול לחבר מוליך עם ביט מתאים למקדחה פשוטה עם פוטר חשמלית זה יעשה את העבודה מצוין .
הוסף תגובה

הסבר

רועי 23.09 (21:26)
תוכל להסביר למה דווקא 14x3?
ותודה על התגובה!!
הוסף תגובה

תשובה

שירSHIRAN בנייה ועבו 24.09 (22:22)
5X15 זאת מידה לפני הקצעה אחרי הקצעה זה 4.2X14.2 ., ולגבי לוחות הדק יש עובי 3X14 זה מספיק יפה וחזק ויותר זול ... תבנה את בסיס הדק במרחקים של 55 ס"מ בין קורה לקורה שזה מידה פנימית מקורות עץ אורן 5X10...במידה וזה יושב על הרצפה...בורגים 6X80 והדק יחזיק שנים.
הוסף תגובה