פורום הגשות והיתרים

פורום הגשות והיתרים הוא המקום לשאול ולברר בנושאים הקשורים בהגשה לראשויות - לעירייה, למחלקת רישוי עסקים, להג"א ולכל השאר. היכנסו וקבלו תשובה.
תנאי השימוש בפורום
+ הודעה חדשה

היתרי בנייה

ניסים 2.07 (18:13)
שלום אני מעוניין לסגור מבואה (כניסה לבית על עמודים ישנם שלוש קירות כולל תקרה ) הבנייה היא מפאנל מבודד וגם לבנות חדר מבנייה קלה (גודל החדר כ 32 מ"ר ) מהו העלות של הגשת התכנית ?
תודה ניסים
הוסף תגובה

היי ניסיפ

STUDIO O.M.A 2.07 (18:31)
צור קשר לקבלת הצעת מחיר 052-7483399
את מסמכי ופרטי הפרוייקט תציין במייל ונחזור אליך בהקדם מיכאל
orenmixh@mail.tau.ac.il
בנוסף תוכל לבקר באתר orenmich.w...ma#!/c1tldהיי ניסיפ
הוסף תגובה

הרחבת סלון ללא אישור

שרית 23.06 (21:37)
יש לי דירת גן ואני רוצה להרחיב מעט את הסלון על חשבון המרפסת. הקירות והתקרה קיימים כך שצריך רק לסגור בחלון ולפרק את החלון הנוכחי. ביקשתי אישור עירייה והם טוענים שלא ניתן לאשר סגירת שום חלק בבית כי הקבלן מיצה את מלוא היתרי הבנייה שניתנו לו. מה זה??? האם מסוכן מדי לעשות ללא ההיתר?
הוסף תגובה

אם אין לך יותר זכויות בנייה לנ...

פ 1.07 (09:49)
אם אין לך יותר זכויות בנייה לניצול, את פשוט תקבלי צו הריסה...
אם יש לך זכויות בנייה את יכולה ללכת להליך של היתר ואישור בנייה ורק אז לבנות.
בכל מקרה לא כדאי לך לבנות ללא היתר - זה לא חוקי ותקבלי צו הריסה
הוסף תגובה

עובי קירות ממ"ד

פ 17.06 (09:17)
שלום,
מה עובי קירות ממ"ד אם יש לי 3 קירות חיצוניים?!
הבית בתכנון באזור באר-גנים.
תודה
הוסף תגובה

מרחב מוגן

אלי 15.06 (18:35)
האם יש פרט מיוחד לחיפוי קיר פנימי בגבס בממ"מ.
במקרה וכן,מה עובי הניצבים?
הוסף תגובה

פתיחת קיר בין המקלחת למרפסת שירות (חדר כביסה)

מיקי 14.06 (21:56)
שלום,

תהיתי האם אני יכול להזיז את הקיר שמסומן באדום בתמונה שצירפתי כ 50 ס"מ לכיוון חזית הבניין? סה"כ יש לי עומק 1.44 עד לקיר חזית הביניין ואני רוצה לנצל 50 ס"מ ממנה. האם ניתן?
אציין כי:
1. יש רצפה מבטון למטה בגובה רצפת האמבטיה.
2. יש תקרה.פתיחת קיר בין המקלחת למרפסת שירות (חדר כביסה)
הוסף תגובה

יש מישהו בפורום שיוכל לעזור ל...

מיקי חובל 29.06 (15:22)
יש מישהו בפורום שיוכל לעזור לי עם השאלה הזו ?
הוסף תגובה

היתר לחניה מקורה בבניין רב קומות

רומי 14.06 (16:24)
לקוח שלי מבקש להעביר היתר לקירוי החניה שלו בבניין משותף.
מה הפרוצדורה עם החוק החדש? הודעה? הגשה מקוצרת? הגשה רגילה?
הוסף תגובה

הזזת שירותים

משה 9.06 (19:46)
הי, אני מתכנן לשפץ את הבית שלי בתל אביב ולהעביר שירותים ממקום למקום (טכנית זה מתאפשר) - האם זהו שינוי של הפנים (אין השפעה בחלונות) או שצריך על זה היתר?
תודה למסייעים
הוסף תגובה

מבא"ת

טל 4.06 (14:44)
למביני עניין, האם יש חשיבות ממי רוכשים את הצ'יפ לצורך עבודה במערכת? מי עדיף, ומה ההבדלים בין שתי החברות (קומסיין/פרסונל איי.די)?
הוסף תגובה

חישוב שטחים למרחב מוגן

ישראל 3.06 (11:24)
שלום.
רציתי לדעת לפי מה מחשבים מרחב מוגן קומתי/מוסדי, דהיינו, האם הוא כמו מרחב מוגן דירתי שמחשבים לו שטח שירות עד 9 מ"ר או יותר? (כיוון שע"פ חוק הוא צריך להיות יותר גדול מממ"ד).
הוסף תגובה

היתר כיבוי אש

נעמי וינשטיין 2.06 (23:40)
אני הנדסאית-תכנון פנים ,מתכננת רק מקומות ציבוריים ועיסקיים.לעולם לא ניתקלתי בבעיה של חתימה למבנה בנושא כיבוי אש. אני מאד מבינה בנושא .אני מתכננת קומה או יותר מעבירה בסוף העבודה לאדריכל הבניין והיזם עם החתימה שלי ושל אדריכל הבניין מעבירים לכיבוי אש. נוצרה לי בעיה פעם ראשונה בקריירה הארוכה שלי-שאדריכל הבניין ,מטעמים השמורים עימו..לא משתף פעולה ולא מוכן לחתום.אך ורק מהטעם הזה אני הולכת לאבד פרוייקט מאד גדול שכבר התחלתי לעבוד עליו.האם יש דרך לעקוף ?הבניין לא מאוכלס במלואו אם כבר היה מאוכלס ,לא היתה שום בעיה.האם יש אפשרות שאדריכל שלא תכנן את הבניין-או מהנדס בטיחות יחתמו במקום אדריכל הבניין?
הוסף תגובה

בטח שכן

ברק 16.06 (14:47)
מי שחותם - עליו האחריות, את יכולה לבקש ממהנדס הקונסטרוקציה שיחתום כעורך הבקשה הראשי ואת לא צריכה בכלל את האדריכל לצורך קבלת ההיתר.
הוסף תגובה

פתיחת חלון לאוורור בגג

יהודה 30.05 (00:41)
אני גר בקומה אחרונה בבניין דירות ויש לי מקלחת ללא חלון (רק ונטה לגג עם צינור כפוף - מקל סבא) אני מעוניין לפתוח חלון לגג בערך 60X60 ס"מ לסקייליט ושאלתי האם צריך לקבל התר לפתיחה הגג (הגג שייך לי בטאבו)

אודה לתשובתכם
הוסף תגובה

כל שינוי חיצוני דורש היתר בניה

רעות 1.06 (09:01)
אשמח לעזור בנושא
רעות- 052-3507736
הוסף תגובה

תוספת שטח בעליית גג קיימת- צריך הגשה?

זוהר לבנון אדריכלות 28.05 (13:46)
בדף המידע רשום סעיף:
"נבנה חדר על הגג בהיקף של עד 23 מ"ר בהתאם להיתר בניה, ניתן יהיה להגדילו בהיתר עד לשטח כולל של 40 מ"ר ."

האם זה מתיר בניה עד 40 מ"ר ללא היתר/הגשת בקשה לתוספת?

תודה
הוסף תגובה

לא- כתוב שצריך היתר. לגמרי הבנת הנקרא. (ל"ת)

שירי 28.05 (15:32)
הוסף תגובה

תודה. תהיתי אם זה נתון לפרשנות. (ל"ת)

זוהר לבנון אדריכלות 28.05 (15:57)
הוסף תגובה