פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

חשיבות האדריכל בעיצוב דירה

תומר 16.11 (13:46)
עד כמה חשוב שמעצב בכיר כמו משה צור (האדריכל של בארי נהרדע) יהיה מעצב הדירה? והאם זה מה שמעלה למעשה את ערך הדירה בהמון אחוזים, לא?
הוסף תגובה

מעצב למינוף הדירה.

אפי 10.10 (08:41)
ללא ספק כדי למנף ערך דירה כדי לעצב אותה מחדש.
לדעתי אין צידוק בלקחת מעצב יקר עבור שיפוץ הנכס וזאת ממספר סיבות
1. השקעה כלכלית - לא בטוח שאת סכום ההשקעה של שיפוץ ועיצוב הנכס תוכל להחזיר בעת המכירה/השכרה.
2. טוב שמן טוב משם טוב - לא בהכרך אדריכל/מעצב בעל שם (יאסקי, מ.צור, כרמי וכוו)יהיה בזמן ויריב לטובתך במו"מ מול הקבלנים והחברות היעודיות כמו אדריכל/מעצב פחות מוכר.
ולא בהכרך השם של אותו אדריכל/מעצב יעזור לך למכור/להשכיר את הנכס. לא כל האנשים מכירים את השמות והעבודות של כל האדריכלים.
3. עלויות - לעיתים, אדריכל/מעצב מפורסם 'יגזור' עליך הלקוח קופון גבוה יותר מאדריכל/מעצב אחר.
4. טעם אישי - הכל תלוי בחיבור שלך עם האדריכל/מעצב. ולכן לא בטוח כי אדריכל/מעצב בעל שם הוא בהכרח מי שתמצא איתו שפה משותפת.
5. ערך הנכס - היום ניתן לעשות שיפוצים במחירים סבירים שמעלים את ערך הנכס גם ללא שם מפוצץ החתום על התוכניות.
הוסף תגובה

משה צור

דרור 16.11 (14:37)
כל זאת בהנחה שתצליח לשכנע אותו לתכנן לך את הדירה.
או אז תוכל להתפאר במעשה ידיו.
הוסף תגובה

עיצוב דירה-נקודות נוספות

אורי שגב 16.11 (18:35)
היי תומר.לקחת אדריכל לעיצוב פנים יש כמה השלכות
1.אתה תקבל את הטעם וההעדפות של האדריכל שלא בהכרח יתאימו לטעמכם.
2.כאשר אדריכל מתכנן ומעביר לנגרים פרטיים המחיר שתקבל כמעט ברוב הפעמים הרבה יותר גבוה
3.כדאי לקבל מהאדריכל ייעוץ וליווי בבחירת הפריטים במקרה כזה ניתן לשלב את הידע המקצועי של האדריכל והרצונות והעדפות שלכם.כך גם תוכל לשלוט יותר על ההוצאות.במקרה כזה העמלה של האדריכל הרבה יותר נמוכה.
4.רצוי וכדאי להכין תקציב כללי מראש ובנוסף לתקצב כל אגף בנפרד כמו סלון,חדרי אמבטיה,חדר טלויזיה וכו,כדאי לקחת בחשבון
סטיה של 15-20 אחוז.

לשכור שרותי אדריכל לעיצוב פנים לכל הדירה\בית מתאים לאנשים שאין להם בעיית תקציב,אין להם זמן,רצון,יכולת בחירה וטעם טוב,אם אתה מסוג האנשים האלה כך לך אדריכל לעיצוב פנים.

בהצלחה ומקווה שעזרתי----www.urisegev.com
הוסף תגובה

עיצוב דירה

אורח 16.11 (20:14)
היי תומר.לקחת אדריכל לעיצוב פנים יש כמה השלכות
1.אתה תקבל את הטעם וההעדפות של האדריכל שלא בהכרח יתאימו לטעמכם.
2.כאשר אדריכל מתכנן ומעביר לנגרים פרטיים המחיר שתקבל כמעט ברוב הפעמים הרבה יותר גבוה
3.כדאי לקבל מהאדריכל ייעוץ וליווי בבחירת הפריטים במקרה כזה ניתן לשלב את הידע המקצועי של האדריכל והרצונות והעדפות שלכם.כך גם תוכל לשלוט יותר על ההוצאות.במקרה כזה העמלה של האדריכל הרבה יותר נמוך

לקחת אדריכל לעיצוב פנים מלא מתאים לאנשים שאין להם בעית תקציב,אין להם זמן,רצון,יכולת בחירה וטעם טוב,אם אתה מסוג האנשים האלה כך לך אדריכל לעיצוב פנים.

בהצלחה ומקווה שעזרתי---- www.urisegev.com
הוסף תגובה

עיצוב דירה

אורי שגב 16.11 (15:22)
השולח הקודם--------אורי שגב

שוב בהצלחה
הוסף תגובה

לאורי שגב

אד' אפרת מאירי 10.10 (08:41)
אורי שלום.
לא כל האדריכלים חמדנים.
ישנם אדריכלים שנאבקים לטובת הלקוחות שלהם במחירים למול החברות והקבלנים.
ישנם אדריכלים שלא כופים את טעמם על הלקוח, אלא מתכננים בשיתוף איתו לפי צרכיו ורצונותיו.

ללא ספק, אדריכל או מעצב פנים בעל שם, יעלה יותר מאדריכל או מעצב לא כ"כ מפורסם.

הכי חשוב זה לראות עבודות קודמות, לשמוע דעות והמלצות מלקוחות של אותו מתכנן, להפגש ולראות אם ישנה כימיה משותפת שממנה ניתן לצאת לעבודה.

כדאי שלאדריכל יהיו גם מס' בעלי מקצוע שהוא עובד איתם וסומך עליהם.
הוסף תגובה

לאד אפרת מאירי

אורי שגב 17.11 (11:17)
שלום לך.
אני חושב שלצערי לא הבנת את הכתוב או שלא הסברתי באופן ברור

אני בהחלט חושב שאדריכל\מעצב פנים שמלווה את הפרוייקט זה חשוב ונחןץ.כך אני נוהג עם לקוחותיי, אני עוזר להם לבחור,מייעץ וממליץ על בעלי מקצוע מתאימים.

חלילה לא כתבתי שאדריכלים חמדנים,מה שאני כן אומר כשאתה לוקח אדריכל שיתכנן לך את כל פרטי הבית והכוונה לכל הבית העלות של המוצר המוגמר ברוב המקרים הרבה יותר יקר לכן אני חושב שזה הגון וישר ליידע את האנשים שאינם מבינים כמונו את המשמעות של תכנון הבית על כל פרטיו.
ברוב המקרים אדריכל שמלווה ומייעץ, בחלק של עיצוב הפנים ומשלב תוכניות ממוקדות ולא מקיפות של כל הבית מספיק בהחלט ללקוח הממוצע.

מאחל לך בהצלחה-אורי-- WWW.URISEGEV.COM
הוסף תגובה

לאורי שגב

אד' אפרת מאירי 10.10 (08:41)
אורי שלום
עברתי שוב על השרשור, וכנראה או שלא הבנתי את דבריך הראשונים, או שהם לא כתובים מספיק ברור.

מסכימה עם מה שכתבת, וכן עם מה שאפי כתב/ה

יום טוב
הוסף תגובה

פגישה

דרור 21.11 (23:38)
אולי פשוט הכי טוב שתפגשו לכוס קפה ותלבנו את העיניינים בינייכם?
הוסף תגובה