פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

גרסה 2008 - מה, מי, למה ומתי רואים את זה.

יובל 16.01 (12:46)
לקראת ההדגמה של התוכנה בגרסה החדשה קיבלתי אותה לבדיקה מאריג'נט (חינם. כן, חינם... טוב, למעשה תמורת ההדגמה שאני מעביר אצלם).

אתמול התקנתי, היום התחלתי לשחק והנה ההתרשמויות הראשונות.

נ.ב. מי שרוצה לראות את ההדגמה של התוכנה שירשם כאן:
www.arigen...asp?Ari=20
הוסף תגובה

Selection - סימון בחירה על המסך

זה הדבר הראשון שקופץ לעין -
סימני הבחירה של הגופים ברורים הרבה יותר. לא רק ה"שמונה נקודות" המסורתי.

באותה הזדמנות גם בדקתי עברית.Selection - סימון בחירה על המסך
הוסף תגובה

תצוגת נתוני שרטוט מידי

כשמשרטטים גופים, נתוני השרטוט מוצגים בחלונית קטנה ליד הגוף המשורטט.
חמד ונוח אחרי שמתרגלים. אפשר גם להכנס על הנתונים ב Tab ולהקליד את הנתון הרצוי.תצוגת נתוני שרטוט מידי
הוסף תגובה

סרגל ניווט עליון

סוף סוף סידרו כמו שצריך את התצוגות של הנווט במסמך. שכבות (layers ו Classes) זום (וגם Fit to object, fit to window), מבטים ( top plan, left, front...), רינדור (wireframe, OpenGL...)

הכל בסרגל העליון.סרגל ניווט עליון
הוסף תגובה

סיבוב גליון השרטוט - Rotate Plan

אוקי, לא ברור לי איך הסתדרנו עד עכשיו ולמה תמיד זה היה עקום כל כך. זה הרי פתרון מתבקש. אני לא מדבר רק על ווקטור עכשיו. למה כל התוכנות לא עבדו ככה?

פשוט מאד, אפשר לסובב את המרחב כולו, את כל השרטוט, לזווית שבה רוצים לעבוד. אם יש חלק בניין מסובב, פשוט מסובבים את הדף, עובדים עליו וחוזרים בקליק פשוט למצב המיושר כשרוצים.

שימו לב, אני לא מדבר על Viewports (בתרגום - Paper Space לאוטוקאדית). אני מדבר על המודל עצמו - על ה Design Layers (ושוב, במונחי אוטוקאד - Model Space).סיבוב גליון השרטוט - Rotate Plan
הוסף תגובה

Duplicate By Line שכפול והזזה

סוף סוף הכניסו את זה ואפשר לזרוק את הפקודות העוקפות שלי לפח.

(סתם, משהו קטנטן אבל שלא ברור למה היה ככה עד עכשיו ולמה היינו צריכים לכתוב במיוחד פקודות כדי לעשות את זה).

גם מזיז, גם משכפל.Duplicate By Line שכפול והזזה
הוסף תגובה

ריצוף - פקודת Tile משופרת

עובדת יותר טוב, יותר מהר, וניתנת לכוונון אישי בקלות.

(ובאותה תמונה - גם בדיקת עברית ושילוב מספרים)ריצוף - פקודת Tile משופרת
הוסף תגובה

קישור מסמכים Referenced File אמיתי

אוף! כמה זה כאב עד עכשיו.

סוף סוף קישור מסמכים נורמלי ולא הצעצוע שהיה לנו. עד עכשיו התוכנה הייתה פחות טובה מאוטוקאד ב Xref ועכשיו... עכשיו דליקטס.

קישור למסמכים חיצוניים בלי להכליל את התוכן שלהם בקובץ. גודל קובצים קטן בהרבה. עדכון קל, ניווט קל וברור מתיבת navigation... והפתעה - גם קישור מסמכי PDF. בתמונה אפשר לראות קישורים לשני מסמכים שונים כשהגוף המסובב הוא אובייקט PDF בקישור חיצוני.

אני בשוק, אני בהלם, אני המומה.קישור מסמכים Referenced File אמיתי
הוסף תגובה

שרטוט קירות ופתחים ישירות ב 3D

לא חובה להיות בתוכנית כדי לעבוד עם הכלים ההיברידים של התוכנה. אפשר במבטי תלת ממד.

למי שלא הבין את המשפט הנ"ל -
היברידים - גופים מיוחדים בתוכנת Vectorworks Architect שיש להם צורות שונות של הופעה בתוכנית ובתלת ממד. לדוגמה - דלת. השרטוט האדריכלי בתוכנית כולל קשת שלא קיימת בתלת ממד. השרטוט התלת ממדי כולל את המשקוף העליון שלא נראה בתוכנית אדריכל.

עד גרסה זו שרטוט גופים מיוחדים אלה חייבה לעבוד במבט על.

גופים תלת ממדים כללים, כדור, חרוט, מנסרה, קוביה - את כל אלה ניתן היה תמיד לשרטט בתלת ממד כמובן.שרטוט קירות ופתחים ישירות ב 3D
הוסף תגובה

Color Pallete - צבעי שרטוט

הורחבו ל - מה שאתם רוצים, מה שתגידו, כמה שתרצו.

ועוד אפשר לבחור מטבלאות פנטונים או הגדרות אחרות.
רק להסיר ספק - גם הטבלאות הקודמות אפשריות ונשמרות למי שרוצה להמשיך כמו קודם.Color Pallete - צבעי שרטוט
הוסף תגובה

יבוא ויצוא מגרסת אוטוקאד 2007 ו 2008

ועוד כמה שיפורים קטנטנים בממשק.יבוא ויצוא מגרסת אוטוקאד 2007 ו 2008
הוסף תגובה

ווקטור גרסה 2008 - מסקנות ראשוניות

קודם כל - לא מהפיכה.

לא מהפיכה אבל בהחלט התפתחות. לא המציאו פיטשרים חדשים, לא הפכו את העולם, לא ניסו לחנך אותנו מחדש לשיטות עבודה שאנחנו לא מכירים (ראה המעבר מגרסה 10 ל 11).

שום דבר מרעיש, אבל - בהחלט התמקדו בלתת יותר טוב את אותו הדבר. הכלים עובדים יותר טוב, יותר הגיוני. שיפורים קטנים במקומות מעצבנים הופכים את העבודה ליותר חלקה, יותר אינטואיטיבית.

העברית - כמו קודם. סה"כ בסדר גמור מלבד בשילוב ספרות בתחילת משפט.

זה הדווח מהשטח עד כה. יכול להיות שיש עוד, בסך הכל בדקתי את התוכנה יום אחד. תנו לי שבוע לעבוד איתה ואני אשלים את הסקירה.
הוסף תגובה

איזה כייף לקרוא, תודה! (ל"ת)

LEOR-2007 10.12 (17:34)
הוסף תגובה

שינו את הקידוד של הקבצים

מעכשיו התוכנה משתמשת בקבצי VWX (ולא ב MCD המיניקאדי הישן).

למה? ככה.
הוסף תגובה

וזה אומר שלא ניתן יהיה לפתוח אחורה?! (ל"ת)

LEOR-2007 10.12 (17:34)
הוסף תגובה

אפשר חופשי

כולל export אחורה עד גרסה 10.
הוסף תגובה