יואב - מדגדג לי לחזור למק יש לך תובנות על הנושא

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

יואב - מדגדג לי לחזור למק יש לך תובנות על הנושא

אסיף ברמן 4.12 (16:41)
איך הביצועים של VW על מקכאשר מריצים אותו בXP או VISTA?
ואים מריצים במק איך היבוא יצוא לאוטוקאד מבחינת פונטים?

תודה - אסיף.
הוסף תגובה קישור ישיר

דגדוג? הייתי אומר עקצוץ +++

yov 6.07 (21:02)
הי אסיף

ת'אמת התלבשת לי בול. אני כבר שנים על PC אבל עוקב אחרי הדבר האמיתי כל הזמן. את האומץ לסוויץ' לי עדיין אין. מה לעשות חיים ברפובליקת בננות אנחנו.
קונקרטית על השאלות שלך אני לא יודע לענות מנסיון אבל יכול רק לספקלץ:
1. מהירות הריצה של ויסטה ואקספי אמורה להיות זהה על המקים מבוססי השבבים של אינטל. לא מדובר באמולציה כמו שהייתה בימים ההם אלא בריצה טבעית של מערכת ההפעלה על חומרה המתאימה לה. זה PC לכל דבר ועניין. אתה פשוט יכול להשוות specs של מק לאלה של PC ולפי המספרים להבין כמה זה מהיר. ירידת הביצועים, שהייתה בזמנו בגלל האמולציה נעלמה.
ממה שאני קורא אפש להבין - וברור שלא להיות מופתעים - שהמחשבים של אפל מהירים, טובים ואמינים, יותר מ- 90% של ה- PCים שנמכרים היום בשוק.
2. נושא העברית והאוטוקאד הוא נושא כואב יותר, לדעתי. הבעיה כפולה - מק וחלונות משתמשים בסט שונה של קרקטרס בעברית והעברת חומר טקסטואלי ביניהם דורשת טיפול, בהגדרה. נכון שמאז שהמציאו את היוניקוד זה לא אמור לקרות יותר - כיוון שיש תקן אחיד, אבל כמובן שצריך שכל מי שבסביבה (יצרן התוכנה והמשתמשים) ישתמשו בפונטי יוניקוד.
עם אוטוקאד הבעיה כפולה: הם הרי לא הסתפקו בבלגן שקיים בחלונות ופתחו לעצמם מנגנון טקסט שאינו קשור לשום דבר אחר על כדור הארץ. המנגנון הזה היה האופציה היחידה למשתמשי אוטוקאד עד בערך 2004 ואז הם הוסיפו תמיכה בפונטים של חלונות.
כל זה מביא אותנו לנקודה הזו: משתמש אוטוקאד מגירסה מתקדמת, העובד על פונטי יוניקוד אמור לשלוח חומר הניתן לפתיחה על ווקטור פיסי. ההגיון הזה אמור לפעול גם על מק, אבל... א. אף אחד לא מבטיח לך שהיועץ שלך עובד כך ב. אני לא ראיתי את זה בעיניים.
ואז אנחנו ניגשים לאופציית התרגום בעזרת הסקריפטים של "סיינט-כרמי". הסקריפטים הללו עובדים על PC וצריך לשמוע מיובל אם הם אמורים לעבוד על מק. חוצמזה צריך לשמוע ממנו האם ואיך הם מותאים לכל הדרעק של סטים לא מתואמים של קרקטרס, בין הפלטפורמות.

מבולבלים? גם אנחנו...
אז מה עושים ת'כלס? קודם כל מחכים לחוות דעתו המלומדת של סיינט-כרמי. נשמע מה הוא אומר על הסקריפטים שלו ועל הפוטנציאל שלהם לרוץ על מק. שנית אחרי ואם מקבלים ממנו תשובות טובות, אני הייתי מנסה להתארגן על מק לכמה שעות ופשוט לראות את זה קורה בעיניים.

כמובן שכל מה שכתבתי בנושא המק רלוונטי רק אם אתה עובד על מערכת ההפעלה של אפל. אם אתה עובד בווקטור על חלונות, גם כשהיא רצה על המק, אתה תזכה לאותה סיטואציה אותנו כולנו מכירים מה- PC. לא יהיה שום הבדל.

וואלה יש עתיד (אולי)
יואב
הוסף תגובה

"I'm taking a leap of faith"

אסיף ברמן 4.12 (16:41)
המון תודה על התשובה המפורטת. ניראה לי שאני פשוט אקפוץ למיים מקסימום אני ארטב והעבוד עם XP או VISTA בפרלל.

אני אספר לך איך היה.

שוב תודה.
אסיף.
הוסף תגובה

ממתין במתח

עדכונים אחת לשבוע לפחות

יואב
הוסף תגובה

ווווואי אני חייב להשתתף פה בעיניין הזה

LEOR-2007 30.07 (16:47)
קודם כל אני הייתי "מקיסט" 10 שנים (אחרי שהייתי מגיסט), יש לי חדר חם בפינה שבלב למקינטוש, 5 שנים אני על "פיכסי" (מהחלטה לא משהו בדיעבד) כך שיש כיסוי למה שאני אכתוב כאן.

מי שלא התנסה ממש בעבודה על מק לא יבין מה אין לו כשם שמי שעובד רק על מק לא מבין מה יש לו.

אני הייתי מדמה את זה למישהו שנוסע ברנו/סיאט/אופל/בדגמים הממוצעים (לא להיעלב עכשיו) ונאמר שנת 2002, עכשיו הוא מקבל סיבוב על אחד מדגמי מרצדס, BMW, לקסוס... מבינים? ממש ככה באמת, מערכת הפעלה מרגשת, זורמת, נקייה, שקטה, הכל יושב בול באסטטיקה מדהימה, כל התכוונות נענת בתגובה מדוייקת כאילו שכל פיקסל מתיחס אליך, באמת אולי זה נשמע מוגזם אבל זה הדבר, באמת מוגזם כמה שזה עובד טוב.
לעבוד על מק זו דרך חיים, זו השקפת עולם- סתם! אבל לא ממש סתם, יש בזה אמת.
זו חוויה של התנהלות נעימה, חכמה, עיניינית, שפע של תוכנות ששמחות לעבוד זו עם זו-ilife, בלי מריבות, בלי הפתעות. אתה לא צריך להודות לאל שהצלחת לערוך סרט וידאו בלי לבכות מרוב מתח ופחד על שעות עבודה יקרות. אתה לא מתפלא כשהמחשב עלה ולא קרה כלום. אתה נהנה מפיצ'רים קטנים שעושים לך את זה באלגנטיות.

אז למה לא חזרתי הביתה?
יש לי חבילה של כסף מוכנה מיועדת לארוע וזה שווה כל שקל תאמינו לי מניסיון, השידרוגים עלו לי יותר.
בכל זאת אני חושש מבעיות העיברית (קמא סוכ), המתנתי למעבר למעבדי אינטל, המתנתי לראות את הויסטהלאמאשלהם, השקעתי בפיסי כתקציב הבטחון, לא נפל קאסאם עליו שיעזור לי בביטוח, אישתי תהרוג אותי שבוע יום יום (אבל זה שווה את זה), מי אמר שאני לא יחזור למק ויענה באייפון?

הבנת Yov? החיים הטובים.

www.youtub...DluRlValiEווווואי אני חייב להשתתף פה בעיניין הזה
הוסף תגובה

אפילו ערומות לא מזיזות לו

אז אנחנו הפכנו לסקנד בסט.
פעם הוא היה עובד בשבילנו והיום הוא עובד כמנוע חיפוש אנושי עבור סטודנטיות שלא מצליחות לכתוב "מעקה" במנוע של האתר. וואלה התקדם בחיים הבחור הזה, כרמי.
מה בסך הכל ביקשנו? את חוות דעתו המלומדת בנושאי עברית, מק והמקרואים שלו? קצת השכלה לחרמנים על תפוחים? קצת מרה שחורה מנומקת?
אבל הוא בשלו, לא רואה עלק את הפוסט הזה. שקופים אנחנו בשבילו. לך לך, אולי תפתח פורום חדש: "בנות שרוצות להוריד שירים מהאינטרנט אבל לא יודעות להניע את הלאפטופ בלי הקיק-סטארט"

זה שרוצה תשומי אבל מוכן להסתפק בצ'קים
הוסף תגובה

בחורות ערומים זה כולירה

יובל 16.01 (12:46)
מה אתם רוצים ממני, אני אין לי מקינטוש בכלל. בקשר לסקריפטים - אני יודע שהם לא עובדים על מקינטוש.

מי שיש לו מק יכול לנסות להמיר אותם. צריך בשביל זה לעבור על טבלת ההמרה הפנימית שלהם ולנסות. אני לא בטוח שגם זה יעבוד כי אף פעם לא ניסיתי את זה על יוניקוד ויכול להיות שבטווח אותיות ענק כזה הם בכלל לא נקלטות על ידי הפונקציות של הסקריפטים.

ולתמונה בטח ששמתי לב... אני רק מקווה שהיא הורידה שערות קודם כי להוריד את כל הסלוטייפ... זה כואב.
הוסף תגובה