פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

Mac Vs PC, Autocad Vs Vectorworks....

מיר ב 26.05 (16:15)
התייעצות קלה:
אני בשלבי מיחשוב של משרד עצמאי לעיצוב פנים, ועבדתי עד היום על PC + Autocad. מה עדיף? פי סי או מק? איזה תוכנות הן המומלצות ביותר?
הוסף תגובה

ברור ש...

yov 6.07 (21:02)
ששום דבר לא ברור וחד משמעי.
1. מק לנצח יהיה עדיף על פיסי. אם אפל הייתה מייצרת מעבד מזון ואת היית קונה אותו, אחרי חמש דקות היית מבינה שעד עכשיו רימו אותך. חמש דקות עם המעבד של אפל היו משכנעות אותך שכך זה אמור לעבוד באמת. אותו דבר תקף לגבי המק - הוא פשוט עובד כמו שמחשב אמור לעבוד. הפיסי נראה לידו כמו האח האוטיסט של המשפחה.
2. מק בישראל זה לא עניין פשוט, הוא יקר יותר והוא תואם פחות. בעולם דובר האנגלית הכל פשוט ועובד. בישראל - בה משום מה נהוגה שפה ביזארית הנכתבת מימין לשמאל - העסק יותר מסובך. הסטנדרטים נקבעו על ידי מיקרוסופט שמעולם לא טרחה להתאים את עצמה לאיזשהו תקן והתוצאה היא בעיות תאימות בנושא העברית, בחלק מהמקרים. יש המון פםתרונות, אבל מכיוון שאני שנים כבר לא על המק יקירי, אני לא יודע להגיד לך מה המצב היום. נסי לברר מול משתמשי מק.
הבעיה האמיתית עם הסיפור הזה היא שרובו המוחלט של השוק עובד על פיסי ואת תמצאי את עובדת מולם יום-יום ונדרשת לסנכרן מידע מולם.
3. ווקטור מול אוטוקאד הוא קרב ישן ודי דומה לזה המתואר בסעיפים אחד ושתיים. הווקטור לכל אורך הדרך, בעיניי לפחות, היא תוכנה איכותית, פשוטה ונכונה בהרבה מהמתחרה. אבל... רוב השוק עדיין עובד על אוטוקאד.
הווקטור תתן לך כלים יעודיים טובים יותר, דרכי עבודה פשוטות ומהירות יותר, אינטגרציה טובה בין תלת מימד לדו מימד, יכולת פרזנטציה טובה בהרבה (wysiwyg) ויכולת רינדור, הכל בחבילה אחת. האוטוקאד תאלץ אותך לשבור את השיניים וןלהגיע גם אז להישגים נמוכים יותר. הווקטור גם זולה בהרבה.
אבל, וכמו תמיד יש אבל, רוב השוק עובד על אוטוקאד. ושוב בחו"ל העזק פשוט אבל אצלנו יש גם עברית שמסבכת את המצב. המהנדסים של מיקרוסופט הם סוג של מנתחי מח לעומת אלה של אוטודסק שהצליחו לחרבן פתרונות עברית שנראים כלקוחים משנות השבעים העליזות. הבעיה היא שגם משתמשי ווקטור אמורים להבין את העברית העילגת הזו. בעזרתו של סיינט-כרמי יש לנו היום פתרונות לנושא, אבל גם הם דורשים השקעה שהיא מעבר ליבוא הבסיסי. אני חיי עם זה לא רע אבל לא יכול להגיד שזה לא מבזבז לי זמן.

ולסיכום:
אני מציע לך להתנסות מעט בכל אחת מהן, התוכנות והפלטפורמות, ולקבל החלטה על בסיס התנסות אישית.

זה שחולם על מקים בלילה ופוגש פיסים בבקר.
הוסף תגובה

יש פתרון לתוכנת שרטוט עם כל התכונות הנדרשות

עמית 3.04 (16:32)
טורבוקאד!!
הגיעה תוכנה לארץ, אחרי זמן מה שעברה התאמה לשוק הישראלי, פתרונות לעברית, שקיפות מלאה עם תוכנות שרטוט וגרפיקה, כלומר ניתן לפתוח ולסגור קבצים מאיזה סוג שרוצים. איכויות מדהימות גם בדו וגם בתלת. רינדור מדהים!!!!
קיימת גם בפי סי וגם במק.
תיכנסו לאתר www.turbocad.co.il
ותהנו
הוסף תגובה