פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

חוזה עבודה

יוני 14.06 (12:55)
הי יש לי שתי שאלות:
1. אני אדריכל פנים בעל ניסיון של שנתיים +
ההיתי רוצה לדעת בתור פרילנסר שעובד עבור משרד אדריכלים, כמה אני יכול לדרוש עבור שעת עבודת שרטוט. (עם תכנון ובלי תכנון)
2. האם יש למשהו חוזה עבודה בין אדר' פרילנסר ומשרד אדריכלים?
הוסף תגובה

ליוני

חיה 15.06 (21:01)
נחמד ששלחת אלי תשובה למייל האישי שלי, אבל, אני אד' ולמדתי בישראל ובאירופה.
בישראל לומדים 5 שנים ולא 4.
ובאירופה, לפחות בהולנד לומדים 3 שנים לתואר ראשון כללי, ועוד שנתיים לתואר התמכות בתחום שנקרא B.Arch (אוניב' טכניון דלפט, אוטרכט, בריידה, חרונינגן).
מעבר לזה ישנה בהולנד, כפי שציינת במייל האישי שנשלח אלי, גם לימודי תעודה (שווה ערך ללימודי הנדסאי בישראל) למה שאתה מכנה 'אד' פנים'. יש את זה גם באנגליה, איטליה וספרד - כן, בדקתי, לפני שנסעתי ללמוד בהולנד.
אין לי מושג לגבי גרמניה.
אבל מהכרותי את מערכת ההשכלה האקדמאית באיחוד האירופי, נראה לי כי מדובר באותו דבר. סוג של לימודים שעורכים 4 שנים, והם שווים לתואר הנדסאי בישראל.
שווה שתבדוק את עצמך שוב.
הוסף תגובה

שוב מה אני מנסה להסביר לך זה כ...

אורח 17.06 (10:14)
שוב מה אני מנסה להסביר לך זה ככה:
כי אוליי לא הבנת.
הלימודים ערכו 4 שנים והתואר שלי אדריכל פנים שם בגרמניה
בגרמניה אני יכול להרשם אצל הרשם לתכנן לבנות ולהגיש אישורי בניה וכו'.
מכוון שגרמניה באיחוד האירופאי אז כל החוקים הנ"ל תקפים גם בשאר המקומות.
מכוון שבגרמניה עד לפני שנה שנתיים התארים היו מחולקים לשתי קבוצות התאר שלי בארץ היה רק Diplom Ingunier
מכוון שהשתנתה מערכת התארים ל BA ו MA דווקא בביה"ס שלי התואר הזה שווה MA.
שוב יש הבדל לגביי מה מאושר בארץ ומה לא מה היה עד לפני שנתיים ומה היום.
אני עוד לא הגשתי בקשה לשינוי תואר בגרמניה כך שהתואר שלי שווה כרגע כארץ תואר ראשון. (יש לי תעודה)
עוד שאלות קושיות וכאלה????
הוסף תגובה

אגב

בסה"כ רציתי לדעת אם יש למשהו חוזה בין משרד אדר' לפרילנסר?
אני יודע מה למדתי, מה היכולות והידע וגם מה התואר שלי, אבל כל זה בכלל לא קשור לשאלה שלי לגבי חוזה עבודה.
אז תודה מראש למי שיש לו כזה דבר.
הוסף תגובה

ליוני

אד' אפי מאירי 10.10 (08:41)
אני עובדת גם במשרד וגם כפרילנסרית.
בכל עבודה שלי מול גורם חיצוני-פרילנס, אני מכינה חוזה, בהתאמה לדרישות שני הצדדים (הלקוח ואני).
לעיתים זו עבודה לפי שעות, לעיתים לפי פרוייקט, לעולם לא לפי גליונות - זה מצחיק לעבוד לפי גליונות.
מה בדיוק אתה מחפש ?
הוסף תגובה

לאד' אפי מאירי

תודה על תגובתך,
אני מחפש חוזה שיהיה בין אדריכל וביני - כשהעבודה שלי לרב היא לפי שעות ולא כ"כ לפי פרוייקטים (אני משלים פרוייקטים או נותן שרות של שרטוט חלקים מסויימים בפרוייקטים לכן העבודה היא לפי שעות.)
כמו כן ההיתי רוצה לדעת מה נחשב סכום ראלי עם ניסיון של שנתיים + עבור שירותי שירטוט כפרילנסר. (עבור משרד אדר' ולא ללקוח פרטי).
שוב תודה מראש על כל עזרה בנושא.
הוסף תגובה

אד' אפי מאירי

יוני 26.06 (10:58)
תודה על האי מייל.
וכל האינפורמציה.
אני עדיין מחפש חוזה עבודה כתוב ומנוסח בין משרד אדריכלות לאדריכל שעובד כפרילנסר.
הוסף תגובה

חוזה עבודה

שני 5.05 (21:27)
שלום,
לאחרונה התחלתי לעבוד כפרילנסרית בעיצוב פנים ורציתי לדעת מה חשוב לכלול בחוזה- מחיר לשעה, כמות שעות לפרויקט, אופן התשלום (והאם נהוג לקחת מקדמה), דד-לין להגשת הפרויקט.
אשמח לפרטים.
המון תודה
הוסף תגובה

מה זה התואר הזה אדריכל פנים ?

חיה 10.10 (08:41)
מה זה התואר הזה ?
אדריכל פנים ?
אני לא מכיר חיה כזאת.
זה תואר ראשון כמו B.arch, גם אותו לומדים 5 שנים ?
איפה לומדים אותו, באיזה מוסד אקדמאי מוכר ?
זה תואר המוכר ע"י הרשם ?
הוסף תגובה