כמה נמוך אפשר לרדת

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

כמה נמוך אפשר לרדת

דב עופר 10.07 (20:01)
שלום רב.
אני בתהליך בנייה של בית מקבלן,מדובר בדירת גן וביקשתי מהקבלן שינמיך את רצפת המרפסת שיוצאת מהסלון ב-13-ס"מ בכדי שאוכל לבנות דק.מנהל העבודה הסכים וכמובן שהחתים אותי על מסמך בו אני מבקש את ההנמכה ואת גובה ההנמכה.
אבל..... בזמן שמנהל העבודה היה במילואים המחליף שלו "לא ידע" שצריך להנמיך את המרפסת וכבר ריצף אותה רגיל וכאן מתחיל הבלאגן.
מנהל העבודה אמר לי שאין לו אישור מבעל הבית מכיוון שלפי החוק אסור לו להנמיך את המרפסת ואי אפשר למסור כך את הבית מסיבות בטיחותיות.
שאלתי היא:האם נכון הדבר שיש גובה מסויים אותו מותר לרדת במרפסת או שמא אין בעיה והקבלן מתעצל לתקן את הטעות.
תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה

אד' אפי מאירי 10.10 (08:41)
הגובה שמותר לרדת הינו גובה מהלך מדרגה, שבמקרה שלך 13 ס"מ הינם הרמת המותר.
אבל.... בד"כ ההפרש בין פנים הבית/דירה למרפסת לא עולה על 5 ס"מ, ואפילו פחות מזה, כדי שהמעבר יהיה רציף, קל ונוח להפנים לחוץ ולהפך.
מעבר לזה, תלוי גם מה הוגש בתוכניות. מה סומן בתוכניות הגובה הסופי, ואם ציינו החומרים מהם מחופה-מרוצפת המרפסת.
אם יש באפשרותך להמציא את המסמך בו חתמת מול הקבלן המבצע את השינוי בהפרשי הגובה, אזי חובתו היא לתקן.
אבל אם לך את המסמך הנ"ל, אי אפשר לטעון שנעשתה פה טעות בבקשה.
הוסף תגובה