פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

בוץ בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון

יובל 16.01 (12:46)
הטכניון ושתי פרופסוריות טענו שסטודנט "לא היה אמור לסיים תואר ראשון" - וישלמו 250 אלף שקל פיצויים
פסק דין שהגיע לידי G מאפשר הצצה אל הפוליטיקה הפנימית ומאבקי האגו בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון הטכניון חוייב ב-150 אלף שקל, פרופ' עדנה שביב ב-70 אלף שקל, ופרופ' גבריאלה גולדשמידט ב-30 אלף שקל

המשך כתבה כאן
הוסף תגובה

קורבן התככים היה סטודנט תמים

מתוך הכתבה:
קורבן התככים של בכירי הפקולטה היה סטודנט תמים, כיום אדריכל, ליאור דץ שמו, שהמנחה המיועד שלו בדוקטורט היה כנראה מסוכסך עם הגורמים הלא נכונים. הסיפור החל להתגלגל כאשר הוועדה ללימודים מוסמכים בפקולטה, בראשות פרופ' גבריאלה גולדשמידט, דחתה את בקשת דץ להתקבל ללימודי דוקטורט בהנחיית הפרופ' מיכה בורט ודני צ'מנסקי.

בתור אחד שמכיר את כל גיבורי הפרשה...

"תמים" זה הכינוי האחרון שהייתי מצמיד לדץ. כשהיינו סטודנטים הוא הקדיש חלק לא קטן מהזמן בפוליטיקות של אגודת הסטודנטים. אפשר להתווכח אם הוא מוכשר או לא אבל תמים?!?

(-:
הוסף תגובה

תום לב ותביעות דיבה

פסק הדין דחה את כל טענות ההגנה וקבע שלא היה אמת בפרסום, לא היה בו עניין ציבורי והוא לא נעשה בתום-לב. כן נקבע שלא הייתה חובה ציבורית בפרסום מכתבים באמצעות הנחתם בתיבות דואר פתוחות, החשופות לעיני כל מי שמזדמן למקום, מה שאיפשר סחיבת מכתבים.

איזה כיף! השמצות בתיבות הדואר של המרצים היו תמיד דבר חביב, במיוחד כשזה נעשה לא בתום לב.

אחחח... אני מתגעגע לזאב.
הוסף תגובה

עולם כמנהגו נוהג

yov 6.07 (21:02)
לא יאמן כי יקובע... עברו שנים והדרעקס האלה עדיין מנהלים את הבסטה הסמי-אקדמית הזו ובאותן שיטות ממש.

וכיוון שפעם אני ועוד אחד שאתם מכירים טוב מאד מפה, עבדנו בהמשצות אז הנה עוד כמה:
1. הדץ הנ"ל הוא האח של הטרנסג'נדר המזמר לילדים שלכם במגוון קלטות. וכמו שכרמי אמר תמים הוא בטח לא. תשאלו את אורנה.
2. עדנה שביב היא הכל חוץ מאקדמאית בכירה. מדובר במשהו שכשהוא נע מולך במסדרון אתה משוכנע שמדובר באלכוהוליזם קל וכשהוא פותח את הפה אתה מבין שגם אלכוהוליזם כבד לא מסביר את התופעה.
3. גולדשמיט הנ"ל היא סוג של גרופי של הנהלה בכירה. לא ידעתם שיש קטגוריה כזו? גם אני. חסרת חשיבות טוטאלית, אבל מסתבר שכבר חמש עשרה שנה היא מסתובבת סביב ל"פסגת" הפקולטה ללא שום תרומה משמעותית.
4. השמשוני המוזכרת בכתבה היא החלק הכי מבעס, מצד אחד לא חטפה מהשופטת ומצד שני הכי הגיע לה. אולי לא על המקרה הזה אבל בטח שעל כל השאר. המורה הכי גרועה שהייתה לי בחיים. את הבן שלי לא היתי נותן לה ללמד לקלף בננה. מדהים לחשוב שהיא עוד פועלת.
5. ובכלל: כל החבורה הזו (כולל בורט שבזמנו היה הדיקאן) נראתה לנו כבר אז כחבורה שאיך שהוא התברגה לג'וב המאפשר להם לסחוב עוד חמש שנים אחרי הפנסיה. מה שיפה הוא שעשר שנים אחרי והם עדיין דופקים שעון בכל בוקר. מדובר בחבורה בלתי מוכשרת בעליל שפשוט חולשת על המקום. יכולתם לתרום במשהו לסטודנטים לאדריכלות היא סוג של ... כלום. כן, זו המילה.

ואולי בכלל כל הפוסט הזה ראוי יותר לפורום סטודנטים. אם מישהו היה שואל אותי בזמנו האם לבא ללמוד בטכניון הייתי מציע לו להתחיל צבא מחדש לפני שהוא עושה טעות כזו. הפלאש-בק שארגנו פה גלובס וכרמי, המראה שמה שהיה הוא שיהייה (לפחות בטכניון), גורם לי לזעוק לכל הפוטנציאלים: נוסו על נפשותיכם

ושאלה לסיום: איפה מסתתר הפרופסור והדיסידנט, האיש והאגדה, החטא ועונשו, פרפסור לו-יון. היתכן כי הפקולטה רוגשת והקאפו המלוכסן שותק?

זה שפעם חשב שלמרוד בהם זו מצווה והיום משוכנע שזו הייתה סתם חובה
הוסף תגובה

המרצים בטכניון

טוב, תראה, קודם כל יש בעיה מובנית בפקולטות לארכיטקטורה. הפרופסורים בפקולטות הם אנשי מחקר, כלומר בדרך כלל לא בנו ממש משהו ובטח לא עסקו באדריכלות כמקצוע עיקרי. הם הצטינו במחקר וההוראה היא משהו שהם חייבים לעשות כחלק מתנאי העבודה באוניברסיטה.

לפני שמשמיצים גורף אני אגיד שהיו לנו גם מרצים חיצוניים שכן היו אדריכלים ומעצבים, כאלה שלא באו בשביל הקביעות או הכסף או הנוחות. רם כרמי הלוחש, דוד ינאי המגלומן...
(-:

אבל היו גם כאלה שאהבנו ולא החמצנו אף שיעור שלהם. האמת לאף אחד מהם לא הייתה קביעות.

ואם כבר השמצות, אני מעדיף בהרבה את שביב על בורט. לפחות התחומים שהיא חקרה והתמחתה בהם היו קשורים לעתיד ולא לעבר. כל המבנים המתמטים והמסבכים של בורט לעומת הבניה הירוקה ותכנון אקלימי של שביב?

שיט, אני חושב שאני מתרכך, כשהיינו סטודנטים נכנסתי בכולם.

יועמדו כל בעלי הקביעות בפקולטה אל הקיר!
וגם כל מי שמנסה להיות חלק מהחבורה, דץ - תצטרף!
פרוטקציות אישיות - דפנה, את חופשיה.
(-:

אש!!!
הוסף תגובה