פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

מעוניינים לבנות בית עגול

אורח 13.09 (11:05)
שלום שמי אורלי ובעלי סרג יש לנו שטח מדהים בכפר תבור ובא לנו שיגעול לבנות בית עגול...
הייש מישהו שיכול לתת לנו קצת יותר פרטים על בנייה עגולה כגון:מהם התנאים לבניית בית עגול ומהם המחדלים..
לציין כי את הצורה העגולה אנחנו מעוניינים רק בהיקף הבית ולא בגג.
הקוטר הינו 12 מטר.
תודה מראש אורלי וסרג
הוסף תגובה

נקודה למחשבה

אורחת 27.07 (11:30)
אפשר לעשות מעטפת עגולה ובפנים ליישר בקירות , אפשר גם לחשוב על בית שרק בחלקו (חזית קדמית) עגול...
הוסף תגובה

דווקא מעולה

אורח 25.07 (10:59)
בזמנו היתה חברה שנקראת בוני הארץ להם היה כדור מתנפח שזו הטכנולגיה איתה בונים את הבית.12 מקוטר כבית זה מעט קטן אבל הבניה הזו שולה יותר מבניה קונבנציונלית וזה בדוק זה היה חלום חיי וערכתי ממש מחקר בעניין ישנו בית ברח גלי תכלת בהרצליה פיתוח שבנוי משלושה כדורים כאלו הייתי בו וזה ממש חלום.ההרגשה בתוך הבית מדליקה .אל תרפו ידיכם ובהצלחה
הוסף תגובה

נחמד בתיאוריה אבל לא בחיים....

סמדי 14.09 (17:50)
קוטר 12 מ' זה לא הרבה. בעייתי בתכנון הפונקציונלי, העמדת רהיטים וכו', צריך לקחת בחשבון שזה יצא יקר יותר כי הרבה פריטים יצטרכו להיות מיוחדים ולא מפס ייצור.
הוסף תגובה

ההבדל בין 12 מר' לקוטר 12

אד' אפרת מאירי 10.10 (08:41)
ההבדל הוא בכולת ניצול מקסימלי של השטח
אם ישנו מגרש של 12X12 וניתן לבנות עליו מבנה.
לא בהכרח צורת המעגל היא האופטימלית לניצול שטח זה.
ואם נסתכל קצת בגיאומטריה פשוטה, נראה כי ריבוע של 12 מ"ר מנצל את השטח באופן המקסימלי ביותר (144 מ"ר) לאומת המעגל (113.04 מ"ר).
לגבי אותו מעגל, האופן אולי הכי יעיל למבנה מסוג זה הוא מבנה של חלל אחד מרכזי שהכל מתרחש בו - כמו יורטה מונגולית ו/או מבנה וורנקולרי בשבטים אפריקאים.
למורפולוגיה של המעגל ישנה הסטוריה ארוכה מאוד, ולא בכדי עברה האנושות ממבנה מגורים מעגלי/גלילי למבנה ריבועי/תיבתי.

אני ממליצה לכם לחשוב שוב על הנושא, וכן ללמוד אותו, האם הוא באמת מתאים לכם.
הוסף תגובה

יש בית עגול

אורח 15.09 (21:38)
בשכונת דניה בחיפה, אני לא זוכרת באיזה רחוב,
אבל אולי ניתן לברר ולראות מי היה האדריכל המתכנן.
אבל...בעיקרון מבנה עגול הוא תמיד היה פחות מוצלח מבחינת ניצול השטח ויעלה מאוד את עלויות הבניה.
אך אם אתם סגורים על זה ברררו לגבי הבית בשכונת דניה בחיפה.
הוסף תגובה

מעריך שעשיתם גוגל, אותי זה עניין ומצאתי משהו

פולי 15.06 (15:02)
תעשו חיפוש בנענע לבית עגול בעין הוד
במב ראשון זה נראה אפשרי לגמרי, נכון, יש בעיות, אבל בכל בניה יש בעיות

המון הצלחה
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

אולי התמונה הזאת תעניין אתכם

אורח 23.02 (16:10)
הוסף תגובה