לאן הולכים מכאן? לאן הולך אתר Saf?

חדשות והערות לגבי האתר. תפעול, הגרפיקה, באגים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום

לאן הולכים מכאן? לאן הולך אתר Saf?

יובל 16.01 (12:46)
אוקי, היה יום כיפור והיה לי זמן לחשוב ורציתי לשאול את דעתכם לגבי הכוון שאליו ניקח את האתר.

למה צריך להחליט על כיוון? כי אני מפתח אותו על תשתית מסויימת והיא הולכת ונהיית צרה. ההחלטה לאן הולכים הלאה יכולה לכלול בתוכה החלטה על החלפת מערכת.

אז מה זה Saf? למה זה טוב? מה חסר בו?
תחשבו על מערכות אחרות, מה הייתם רוצים עוד לראות פה?

חדשות בנושאי בניה ואדריכלות?
אפשרות לבניית תיק עבודות פרטי?
מחשבונים נוספים?

... וכן יואב, חיפוש בפורומים זה הדבר הקרוב בכל מקרה.
הוסף תגובה קישור ישיר

כן, כן, וכן.... (ל"ת)

אורח 11.10 (19:14)
הוסף תגובה

קלף ציפור ביד

אלדד 13.10 (02:48)
היי יובל מה המצב :)
בדיוק יצא לי לעבור קצת על דפים באתר וקפצו לי רעיונות עבור קידום ואז הגעתי לכאן וקראתי את הפוסט הזה וחשבתי עליו קצת:

מצד אחד -
יש מערכת שבנויה ומפותחת כל העת שנקרת ויקי - המערכת שמפעילה את ויקיפדיה - יש בה מודולים רבים והיא יכולה להתאים לצרכים של משתמשי האתר ורק צריך להתאים לה את העיצוב של האתר שלך (מה שלא יהיה לך קשה :) ).
בצורה זו את הזמן שאתה משקיע בפיתוח האתר תוכל להשקיע בפיתוח האתר לטובת משמתמשים רבים שמשתמשים ומפתחים את ויקיפדיה (שבנויה בשפת האם השניה שלך - PHP) מה שמבטיח התקדמות ועדכון גם אם אין באפשרותך להשקיע מזמנך בפרק זמן מסוים.

מצד שני -
למה? יש לך ציפור ביד ואתה מעדיף את שני הבולבולים שעל העץ? "סוס מנצח לא מחליפים" והסוס הזה בינתיים הראה את כישרונו.

אני אומנם אינני משתמש קלאסי באתר, ואינני חבר הקהילה לכן אינני יכול לומר אם אכן משרת כראוי את משתמשיו, אך עצם העובדה שמשתמשיו בחרו בו מעידה על הצבעתם מראש.

ניתן לעבוד יותר על הקטע של הקהילתיות:
* פרסום מספר החברים הרשומים בפורום.
* מי מחובר לפורום כעת.
* כמות משתמשים הגדולה ביותר בתאריך:....
* ימי הולדת של חברי הפורום.
* ...

אולי הגיע הזמן לתת לו קצת בעיצוב. אהבתי מאד את המשאל/התחרות שנערכה בעבר לבחירת סמליל (לוגו) לאתר והייתי עורך משהו דומה לשינוי העיצוב.

בכל מקרה, מחר סוכות אז יהיה לך עוד זמן לחשוב על הדברים ;)
חג שמח ושנה טובה (עדיף מאוחר מאף פעם)
אלדד.
הוסף תגובה

שתי ציפורים על העץ

יובל 16.01 (12:46)
הי אלדד, long time...
(-:

שקלתי לעבור למנוע ויקי אבל הוא כבר קטן על הדרישות שלנו. לא שהוא קטן בכלל אבל אין בו ממש פורומים, אינדקס ועוד הרבה מאד תכונות שאנחנו חייבים.
המערכת האפשרית האחרת היא דרופל אבל האמת היא שיותר חשוב כוון ההתקדמות.

האם למשל אנחנו הולכים לכוון תכונות חברתיות? כמו של רשת חברתית? - הודעות בין משתמשים, בלוגים אישיים, "מי בפורום עכשיו" וכדומה.
אני חייב להודות שאני לא כל כך מת על זה. מי שרוצה, יש לו את פייסבוק בשביל זה. אבל זאת בדיוק השאלה - האם העיקר פה זאת הקהילה או שהעיקר היא הספריה?
(אפשר גם וגם אבל זה קשה יותר)

בקשר לעיצוב... אתה צודק במאה אחוז. גם אני חושב שהעיצוב קצת צנוע מדי כאן. לא שהייתי רוצה לראות באנרים קופצים ופרסומות בכל פינה אבל אפשר לנצל יותר את המסך ולהציף יותר תכנים.

תודה על הפידבק והעזרה בכלל.
הוסף תגובה

נו בסדר, אולי נשרבט משהו...

yov 6.07 (21:02)
(אם היה מאיפה לעשות קופי-פייסט זה היה יותר נח, אבל לא מצאתי שום דבר רלוונטי בגוגל)

בגדול כדי להצליח סף צריך להיות הרבה יותר רחב. לפני שהתחילה כל החרטא של "ווב 2" קראו לזה פורטל, אבל היום זה נשמע כמו מכונית בלי חגורות בטיחות מאחור... אז לא נגיד פורטל. לא בפומבי, לפחות.
אני יודע שזה נגד הגישה ה"רזה" שסף הציג עד כה. אבל גם ימיו של הממשק הגוגלי לא ארוכים כפי שנדמה.
אז מה הוא אמור לעשות עבורנו סף ה"עבה" להבדיל מסף ה"רזה" והמוכר? הוא אמור לתת את כל המסביב: חדשות מישראל, חדשות מהעולם, בלוגים של כמה חבר'ה שחושבים שיש להם מה להגיד בתחום, את הספריה המסורתית ותמיכה אמיתית וחיה של יצרנים, ספקים ושאר אוכלי נבלות שמעוניינים בכיסם של הלקוחות שלנו. ואם כבר מדברים גסויות, צריכות להיות גם פרסומות. כאלה באנריות, לא גוגליות. לא ברמה שתגרום לנו לכוון את חוסם הפופאפים לסף אבל כאלה שימלאו מעט את הדף ויתנו הרגשה של "קורה פה משהו אמיתי".
ולמה כל זה טוב? כי סתכלו כמה התרחשות יש בארכיג'וב וכמה פה? ורוב השאלות שם הרי הן של עקרות בית עם פרטינזיות לשיפוץ "עכשוי" בחדר האמבטיה של הילדה וסטודנטים שמחפשים איך לענות ללקוח הראשון, או יותר טוב לקבל תוכניות מוכנות להגשה בפורמט שניתן לשתות.
אבל מעבר לפטרונות, זה לא רע כל הבאז הזה. הבן אדם שנכנס לשם מקבל את ההרגשה כי מדובר באתר "מקצועי" ו"רציני" ועוד כל מיני תארים דומים לזה. וזה בדיוק מה שחסר בסף. בסף היום יש הרבה מידע שימושי, הרבה חומר נחוץ (בלשון העם "בלוקים") וגם קהילה אמיתית שעובדת. אבל אין את הבאז.
כדי לגדול צריכים גם אותו, את הבאז. וגם בשביל הכיס שלך כרמי הוא לא יזיק. אני גם לא חושב שאם הוא יערך בטעם וללא חזירות הוא לא יאפיל על הגישה ה"שימושית" העכשוית. הכל עניין של פרופורציות.
ושלא תטעו. הבאז הזה לא אמור להשאר ברמה המסכית/עיצובית. הוא אמור לכלול תכנים. והנה באה הבעיה - מאיפה לעזאזל מביאים אותם וכמה כרמים נדרשים בשביל לתחזק את המפלצת הזו? זו בדיוק הבעיה ואני לא בטוח שיש לי פתרון עבורה. בתור התחלה הייתי חושב על בעלי אינטרסים - ראו מקרה רוחמה שרון, אבל אני לא בטוח שזה יספיק באמת. אני יודע שיובל ניסה בעבר יוזמות כאלו וזה כנראה יותר מסובך לעשות מאשר לכתוב.
יכול להיות שאפשר לחשוב גם על שיתוף. יש כבר כמה שכותבים בלוגים רלוונטיים, למה שסף לא יציע להם עוד פלטפורמה לפירסום. אותו תוכן יכול להתפרסם בכמה מקומות, לא?

ולמרות הקשיים אני חושב ששם העתיד. בפורמט הנכחי סף עושה עבודה טובה למדי, אבל כדי לצמוח לא יספיק הכפלת מספר ה"בלוקים" בספריה. צריך ערוצים נוספים.

זה שמשיא: עצות, נערות, נערים, כל מה שאפשר וכל מה שזז
הוסף תגובה