עזרה במיפוי תמונה טופוגרפית ב-sketchup

הפורום המרכזי לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת סקצ'אפ - SketchUp - כאן ניתן לקבל תמיכה מקצועית, לבקש עזרה בפתרון בעיות שנתקלתם בהן, להציג בקשות לקבצים, המלצות, טיפים ולהתייעץ עם קולגות ועם מומחים לתוכנה.
תנאי השימוש בפורום

עזרה במיפוי תמונה טופוגרפית ב-sketchup

אורח 15.10 (23:10)
שלום.
אשמח מאד אם מישהו ששולט בתוכנה יוכל לעזור לי.
יש לי תמונת על של אזור מסוים שצולם מלמעלה.
אני רוצה להכניס את זה למודל ב-sketchup אבל לשמור על התמונה המקורית ורק לשנות את הטופוגרפיה שלה (בערך כמו שרואים ב-google earth).
הצלחתי להכניס תמונה למודל אבל תמיד הוא משאיר אותה ישרה ולא נותן ל"כופף" אותה. ידוע לי הגובה שאני מעוניין בכל פיקסל בתמונה.
אם למישהו יש פתרון עם תוכנה אחרת (ובסוף אעביר ל-sketchup) זה גם אחלה.
תודה,
דורון.
הוסף תגובה קישור ישיר

מתמונה לטופוגרפיה

פרילי 17.10 (14:57)
היי דורון
ישנן שתי דרכים לעשות את הפעולה שאתה מחפש..
1. תעביר את המודל שלך למבט על איזומטרי ותייבא את התמונה.
תמתח אותה לגודל הרצוי (עד שתתאים לסביבת המודל שלך) ולאחר מכן תשתמש בכלי שנקרא DRAPE מתוך סרגל הכלים SANDBOX (לפני כן עליך להפעיל את סרגל הכלים הנ"ל דרך PREFERENCES - EXTENTIONS.

כדי "לצבוע" את הטופוגרפיה בתצלום האויר, תעבור למבט פרספקטיבי בו התמונה מרחפת מעל המודל הטופוגרפי, תפעיל את כלי ה-DRAPE, תבחר את התצלום ולאחר מכן את המודל. המחשב יחשוב קצת ויניח את התמונה על המודל כמו סדין..

2. דרך פחות מומלצת היא לצבוע את המודל דרך כלי הצביעה (הדלי עם הצבע), כאשר במקום צבע אתה בוחר תמונה מקובץ (את התצ"א) ופשוט צובע את המודל. בדרך זו האובייקט מקבל טקסטורה שהיא בעצם תמונה..

מקווה שעזרתי

עפרי
הוסף תגובה