פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

מתכננת צעירה

אורח 11.07 (17:59)
שלום!
אני מתכננת (הנדסאית אדריכלות) צעירה בתחילת דרכי.
בעבר עשיתי מספר בודד של פרוייקטים - כמו הצעות לשינויים בדירות חדשות או תכנון ללקוח שמבין בנושא בניה, תמיד תחת פיקוח של חברת הבניה או קבלן-חבר וכד´.
מעולם לא עבדתי מול רשויות ולא ניזקקתי לעבוד על פרטים (אחרים עשו זאת).
הוצע לי לאחרונה לתכנן דירה שמיועדת לשיפוץ והרחבה.
שאלותי -
1. למדתי תחיקת הבניה, מעולם לא התנסתי בפועל. האם אני יכולה לקבל הדרכה מהרשויות במידה ואזדקק ?
2. בנוגע לשכר - אני מתכננת לחלק את העבודה לשניים - החלק הראשון יהיה הוצאת היתר והחלק השני (במידה ושני הצדדים יהיו נכונים) הוא תכניות עבודה.
בכמה לדעתכם עלי לתמחר את שירותי התכנון שלי (על דירה של כ140 מ"ר) והוצאת ההיתר בתור מתחילה?
3. האם יש גוף ציבורי (כמו מהנדס העיר או הקבלן) שיכול לבקר את תכניות העבודה והפרטים? או שעלי לקחת אדריכל שייעץ בתשלום?
4. במידה ויש טעות תכנונית (לדוגמא לא פרטתי איטום בתכניות עבודה ויש רטיבות) על מי עומדת האחריות? האם עלי כמתכנן או על הקבלן כמבצע במודע בצורה לקויה?
סליחה על האריכות, ובמידה ויש על כך חומר כתוב באתרים - אשמח להפניה.
הוסף תגובה

הי מתכננת, הרבה בהצלחה

יובל 16.01 (12:46)
קודם כל אם כבר עשית קצת סטאז' אז בסופו של דבר את מגיעה לנקודה שאת צריכה לקפוץ למים.
אני אענה לשאלות שלך לפי הסדר (-:

1. הרשויות ברובן יעזרו לך. אז אולי תלכי שלוש פעמים במקום אחת אבל הם לא ינסו להכשיל אותך.

2. את צריכה לחלק את העבודה לארבע:
תכנון (סקיצות, אלטרנטיבות...), רישוי, תוכניות עבודה, פיקוח.
קשה מאד לענות לך ככה באוויר לגבי תמחור. אני גם לא יודע כמה עמוק את הולכת להכנס לעיצוב הפנים. משהו בין 10 ל 15 אלף שקל נראה לי סביר כמסגרת ראשונית. אולי זה פחות ואולי יותר.

3. לא, אין. אין גוף כזה. אם את רוצה להיות יותר רגועה תקחי יעוץ בתשלום אבל... (ראי בסעיף הבא)
4. האחריות משותפת והמטרה של כולם היא להוציא מוצר טוב (ולהרוויח). אני רק אגיד לך שגם נסיון של שנים לא מבטיח מטעויות. תשאלי את הקבלנים לדעתם, תשאלי כמה אנשי מקצוע ותפקחי קצת יותר הדוק.

5. בהצלחה.
(-:
הוסף תגובה

תודה יובל!!!!!!!

מתככנת צעירה 11.07 (17:59)
עזרת לי מאוד, התייעצתי עם כמה אנשים וההצעות נעו בין 500 ל1500 דולר בתור מתחילה (רק על סקיצות ורישוי, וכמו שהבנתי סכום דומה על תכניות עבודה ופיקוח).
אני חושבת שמכיוון שהיא יודעת שאני מתחילה, וזה משפחה, אבקש סכום של 800 דולר...
בכל אופן ממש תודה!!!!!!!!!
ותמיד טוב להתעדכן שיש אנשים טובים שמוכנים לעזור!!!
הוסף תגובה