עזרה בתכנון ירוק לפרויקט גמר בנגב

פורום סטודנטים, הגשות, מבחנים, בקשות, הסברים, הנחיות בכל ענפי התכנון, העיצוב והבנייה. הכל מלבד הקפיטריה... טוב, גם הקפיטריה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

עזרה בתכנון ירוק לפרויקט גמר בנגב

פולי 15.06 (15:02)
יובל, רק עכשיו נחת לי האסימון מי אתה, איך זה שאין פה פורום בניה ירוקה, או לפחות הר של מידע, מי דיבר פעם על 15 ג'יגה של חומר ירוק?

אני מתכנן עכשיו את הפרויקט גמר שלי במצפה רמון, מדובר על מבנה ציבור שיושב בתוך נקיק מעל המכתש, ומגיע מהעיר בפארק מדברי/ירוק. אני מחפש מידע על מים אפורים שיגיעו מהמבנה לפארק, האם זה יעיל או שאולי עדיף להשתמש בטיהור מלא, גם למים השחורים, או בכלל להשתמש בשרותים ביולוגיים, ללא חיבור לחשמל.
בנוסף אני מחפש מידע על הפיכת מבנה קיים וישן של שיכונים למבנה ירוק ומתוכנן שמתאים אקלימית לאיזור הנגב.

אשמח לכל מידע בנושא

תודה רבה
יום טוב ונעים
הוסף תגובה קישור ישיר

הנחיות לבניה ירוקה

יובל 16.01 (12:46)
הי פולי

בקשר לפורום - יש הרבה אתרים שזה התחום שלהם, אני לא רואה איזה יתרון למקום הזה פה... אולי אם זה באמת יעזור לקדם את הנושא אבל אז כדאי שיהיה פה מומחה יותר גדול ממני.

בקשר למה ששאלת - אין לזה תשובות מדעיות מדויקות. גם המושג "ירוק" הוא הרי מושג לא ממש מוגדר (כן, יש תקנים שנותנים נקודות לפי נושאים אבל זה לא הגדרה פשוטה).

מצפה רמון במיוחד הוא מקום בעייתי. אני אישית לא הייתי בונה שם כלום על שפת המכתש. לעומת זאת הרעיון של למחזר בניין שלם קיים ולהסב אותו הוא בדיוק מה שבניה ירוקה מדברת עליו - מיחזור של שטח קרקע, חומרים, הכל.

בקשר למחזור מים, אין הרבה מים אפורים במבנה ציבור. בכלל אין הרבה מים ובטח שלא מספיק בשביל השקייה של פארק במדבר. לא הייתי נכנס לתחום הזה בכלל אלא מתמקד בתחום האנרגיה. חסכון באנרגיית חימום/קירור, תאורה, פאנלים סולאריים ועוד. אם אתה יכול לבנות שם בנין ציבורי שלא מחובר לחשמל זה בכלל מעולה.

מקווה שעזרתי.
הוסף תגובה

תודה (ל"ת)

פולי 15.06 (15:02)
יום טוב ונעים
הוסף תגובה