האם יש מישהו שכבר שדרג לרנדוורקס 2009 ?

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

האם יש מישהו שכבר שדרג לרנדוורקס 2009 ?

LEOR-2007 30.07 (16:47)
האם באמת קיים הבדל במהירות הרנדורים? (מנוע רנדור חדש...)
האם קיימים שיפורים משמעותיים בכלל?

תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

לא שדרגתי אבל זה לא יפריע לי לחרבש בנושא

yov 6.07 (21:02)
הי ליאור

אני עוד לא שידרגתי, אבל לפי מה שאני מבין מהטקסטים של היצרן, לא מנוע הרינדור אלא מנוע המידול שונה ב- 2009. הם כותבים בצורה די ברורה שהמנוע המשמש לבניית התלת מימד הוחלף.
לדבריהם השיטה החדשה מדוייקת, יציבה ומהירה בהרבה מהקודמת. איך זה ישפיע על מהירות הרינדור? אני לא באמת יודע, אבל אין לי בעיה לספקלץ:

1. בעת הרינדור עוברים מספר שלבים: גיאומטריה, טקסטורות סימבולים וכדומה, ורק לאחר שאלה מסתיימים מתחיל שלב הרנדר. במשימות כבדות הם נמשכים כמה שניות טובות. אני מאמין שלפחות שלב הגיאומטריה נמשך הרבה פחות זמן תחת המנוע החדש, אבל זה ממילא כסף קטן לעומת זמן הרינדור.
2. בזמן הרינדור עצמו התוכנה אמורה - לדעתי - להשען לא מעט על המנוע והמודל התלת-מימדי גם כן. כאשר מחשבים את החזר האור מאובייקט א' לב' חייבים לקחת בחשבון את היחסים הגיאומטריים ביניהם ולכן גם במשימות אלה שינוי המנוע אמור לעזור.
3. בזמן הרינדור יש גם הרבה חישובים אחרים שמתבצעים - מעבר קרני אור דרך טקסטורה שקופה, הצגת אובייקט המשתקף באובייקט המרונדר וכדומה. בחישובים אלה אני, הקטן, לא רואה יתרון פוטנציאלי למנוע תלת מימדי חדש.

ומעבר לכל אלה, יש כמה משפטים מאד לא פומפוזיים של היצרן על שיפור במהירות הרינדור של 2009. אני מאמין שאם היה שיפור משמעותי מאד זה היה מקבל כותרות יותר משמעותיות בפרסומי היצרן. במיוחד לאור ביקורת לא צנועה של הרבה משתמשים על האיטיות היחסית של רנדרוורקס.

ואחרי כל המלל הזה הייתי שמח שמישהו שכבר שידרג יספר לי שאני אדיוט וש-2009 מרנדרת ברבע זמן מ-2008. יאללה, תנו לנו איזה בנצ'מארק מעודד.

זה שיש לו דעה גם במקרים שאין לו הבנה
הוסף תגובה

והיום בפינת השמץ את עצמך:

אני משמיץ את עצמי !

ואחרי ההסבר הקודם הנה ציטוט מאחת מברושורות היצרן הנוגעות ל"פאראסוליד" החדש:

Vectorworks 2009 offers unrivaled 3D modeling capabilities built on the most robust
platform available today.
Vectorworks 2009 Benchmark Scores
What the integration of Parasolid means in your real-world application:
• Vectorworks 2009 is up to 12x faster for Boolean operations, including surface addition,
subtraction, and intersection
• 3D modeling operations are 4-5x faster in Vectorworks 2009
• Viewport renderings are 2-4x faster in Vectorworks 2009

שימו לב לנקודה השלישית. הם טוענים לשיפור של בין פי שניים לארבע לעומת 2008.
אבל כמו תמיד יש גם אותיות קטנות... למה כותבים שהשיפור הוא במהירות רינדור הוויופורטס ולא במהירות הרינדור הכללית? אתמהה

זה שכורה בור לעצמו בכל פעם מחדש וגם מתעקש לא ללמוד את הלקח
הוסף תגובה

ובכל זאת...

tamarindi 16.10 (16:52)
תרשה לי עדיין לשמור על מעט סקפטיות....
לא ניסיתי בעצמי ולא מסתמכת על הבטחות יצרן.
לדעתי שווה לשדרג רק אחרי ניסוי אמיתי והשוואה בין גרסאות.
הוסף תגובה

אני איתך לגמרי

סקפטיות היא מוצר מבורך מול גרסאות חדשות...
וכיוון שזה עניין גם אותי חרשתי כמה פורומים ולא מצאתי שמץ פרור בנושא. אם כך:

1. אם מישהו כבר שידרג שיספר
2. אם מישהו מכיר איזה בנצ'מרק אמין שיביא.

זה שחוט השדרה שלו עשוי מסוכריות ג'לי מחוברות ברוק.
הוסף תגובה

אין לי זקן ולכן לא יתגלחו עליו

אורח 2.02 (00:29)
וממש לא בא לי להיות פורום של 1 יחיד מה שגם יעלה לי כמה אלפים.
נחכה בסבלנות שהגויים יספרו לנו או שאריג'נט יספרו לנו ולא יצטטו לנו "ממסע הבחירות" של הגרסה החדשששששששששששה
הוסף תגובה