עזרה בבקשה מכולם

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

עזרה בבקשה מכולם

אורח 18.02 (18:34)
שלום אני מעוניין ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים
אני לא יכול ללמוד באוניברסיטה בגלל ציונים אלא רק במכללה
עכשיו רציתי לדעת איזה תעודה אני מקבל במכללה ומה ההבדל בין מהנדס להנדסאי אדריכלות

ראיתי מכללות שמבטיחות תעודה של תואר הנדסאי. יש דבר כזה?

אני למדתי בתיכון בבית ספר עם מגמת אדריכלות ועיצוב פנים ויש לי תעודה מהם. זה מהנדס או הנדסאי.. ואם זה יכול לעזור לי להתקדם בלימודים ולקצר תהליכים

תודה מראש!
הוסף תגובה קישור ישיר

הבדלים בין הנדסאי למהנדס

אורח 9.07 (02:15)
אהלן,
ישנם שני סוגים של מסלולים ללימוד אדריכלות-
- לימודי ארכיטקטורה במשך 5 שנים (בד"כ) המעניקה לך תואר ראשון ורישום בפנקס המהנדסים.הלימודים אינטנסיבים ומעניינים מאוד, אך לא מתמקדים הרבה בפן הטכני, זאת אומרת שלאחר סיום הלימודים יש צורך בהתמחות במשרד.

-לימודי אדריכלות ועיצוב פנים בביה"ס להנדסאים (נמצאים בכל מיני מכללות) הלימודים אורכים 5 סמס'+עבודה על פרוייקט גמר.
גם כאן הקצב הוא אינטנסיבי מאוד, יש בחינות גמר על מקצועות טכניים, ובכלל הצד הטכני מודגש.
אבל- רשיון החתימה הוא על מבנה פשוט ועד 4 קומות (בד"כ)שלא כמו אדריכל- מהנדס.
התעודה שאתה מקבל היא דיפלומה של "הנדסאי אדריכלות", וממנה אי אפשר להמשיך לתואר שני.
כמו כן- בד"כ לא ניתן להשלים לתואר ראשון במסלול 5 שנים.
אז שתהיה לך הצלחה בכל מה שתבחר..זה מקצוע מדהים.
הוסף תגובה

תודה

אורח 20.02 (16:41)
זאת אומרת שאם אני רוצה ללמוד לתואר אחרי שאני לומד במכללה אני צריך להתחיל מההתחלה?
הוסף תגובה

עקרונית כן,

אורח 9.07 (02:15)
זה לא כ"כ קשור למכללה/אוניברסיטה, כי יש מכללות עם תואר ראשון באדריכלות (אריאל, ויצ"ו ועוד..) ובמקביל פועל בתוכן גם בי"ס להנדסאים.
כמו כן- בכמה אוניברסיטאות (ת"א,טכניון,שנקר) פועל בי"ס להנדסאים, זהו בעצם גוף עצמאי שיכול להתקיים בתוך מוסד אחר או בפני עצמו.
לסיכום- אין דרך להשלים לתואר b.arch לאחר סיום דיפלומת הנדסאי, כי אין קשר בין המוסדות.
יכול להיות שינתנו "פטורים" פה ושם, אך לא מעבר לזה (זה קטע עקרוני)
אני אישית הנדסאית, מבחירה.
אבל אם אתה חושב שתרצה להשלים לתואר,עדיף לך להתאמץ ולהתקבל, כי יותר קל לעשות פסיכומטרי מאשר ללמוד 3 שנים ואז עוד 5.
בהצלחה
הוסף תגובה