כיצד נתן לארגן בבית ללא ממ"ד חדר מוגן?

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

כיצד נתן לארגן בבית ללא ממ"ד חדר מוגן?

אורח 22.02 (21:36)
שלום! אני מחפש פתרונות ל"שיפור מיגון"
למרות שלמדתי את הנושא דרך האינטרנט, דיברתי טלפונית עם שני קבלנים המתמחים בתחום שיפור מיגון וביקרתי אצל מהנדס פיקוד העורף של עפולה, נשארתי די מבולבל ומרגיש שלא יכול לקבל את ההחלטה הנכונה (מדובר בסכומים גדולים ובניה רצינית ביותר בתוך בית שגרים בו).
המצב הנתון הוא : 1. אין לנו אופציה לבנות חדר/ממ"ד בחוץ לתחומי הדירה. 2. אפשרות שנראת ריאלית זה לחצות סלון הגדול שלנו עם קיר ובכך "ליצור" חדר נוסף שאותו נהפוך לחדר בטחון. זה נראה אפשרי מפני שפעם הורדנו את הקיר כדי לקבל סלון מרווח. 3. הסלון נמצע בקומת קרקע והתקרה גם שלי בלבד מפני שדירתי דו מפלסית.
השאלות שלא מצאתי להן תשובה הן: 1. האם נכון שיציקת קירות בטון עובדת בשיטה שמחייבת גם להוריד ריצוף(אצלי על ריצוף סטנדרטי הדבקנו קרמיקה)+פירוק-???? של התקרה. כיצד ועד כמה מפרקים את התקרה?. 2. כיצד קיר שיבנו כדי "לסגור" חדר יהיה מחובר לקירות, רצפה ותקרה? 3. לאחר שקיר זה יבנה ( אולי עדיף שיהיה מבטון?), נראה לי שהפתרון הפוגע פחות ברצפה ובתקרה ועושה פחות בהרבה "בלגן" בבית - זה חיזוקו של החדר על ידי פלטות של פח/פלדה. האם זה נכון? 4. אם זה הפתרון --- מה מחירו בהשוואה לפתרון של יציקת בטון. (נאמר לי שיציקת בטון יעלה לי כ-30000 ש.ח ) 5. הנני מצליח לאתר קבלנים המורשים ומנוסים בשיפור מיגון על ידי פח. 6. למרות שאני מתכוון להקטין את החלון בחדר זה כדי להרכיב חלון תקני של ממ"ד הנני מתכוון לבנות ללא התרי בניה – האם אפשר שאארגן החדר המחוזק ואטום זה ללא שום אישור פרט לשוחח עם השכנים בנושא?
אם מישהו כבר ביצע פרויקט דומה אנא עזרו לי מניסיונכם וגם אשמח לקבל שמות של חברות ו/או קבלנים אמינים לסוג עבודות כאלה (רצוי באזור צפון). אודה על כל עצה.
תודה מראש
מיכאל
הוסף תגובה קישור ישיר

מיגון על ידי טכנולוגיה של יריעות פחמן חדר קיים.

חברת טכנוקריט בע"מ. 3.03 (16:20)
טכנולוגיה זו מיושמת בארץ כבר שנים על ידי חברת טכנוקריט
בפיקוח צמוד למהנדס ע"י חישובים סטטים לפי יעוד המבנה.
יריעות אלה הם בעובים של כ-3 מ"מ (מספר שכבות בהתאם לדרישה).
לפרטים נוספים פבלו קצמן 050-2226897.
WWW.FRP.CO.IL
קישור הדגמא -www.youtub...HuQw5Sijrk
הוסף תגובה