חדשות והערות לגבי האתר. תפעול, הגרפיקה, באגים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום

כמה שאלות לגבי הפורומים

יובל 16.01 (12:46)
ועכשיו, כשהמערכת כבר רצה קצת, אני רוצה לדעת מה אתם חושבים על הנושאים הבאים:

1. כמות שיחות בדף:
במערכת מוצגות 10 שיחות לדף. בכל שיחה יתכנו מספר תגובות. האם נראה לכם שצריך יותר שיחות בכל דף? נאמר 15?
שימו לב שרוב האנשים לא מדפדפים אחורה מעבר לדף הראשון.

2. הקפצת שיחות:
ניתן לקבוע שבמידה ומישהו מוסיף תגובה, כל השיחה מוקפצת לראש התור. הצד החיובי - לא מפספסים תגובות לשיחות ישנות. הצד השלילי - לפעמים דווקא בקשות חדשות נדחפות אחורה מהר מאד. שיחות הופכות להיות ארוכות מאד, עד כדי חוסר בהירות (מגיע למצבים ששיחה כוללת 40 - 50 תגובות).

3. מנוי תגובות:
ניתן להוסיף תכונה שתשלח ליוזם השיחה דוא"ל כשמישהו עונה לו. הייתם רוצים שרות כזה?

בוקר טוב.
הוסף תגובה

כמו שאני רואה את זה:

yov 6.07 (21:02)
1. כמות הדיונים אינה קובעת את העומס על הדף. במידה ויש הרבה תגובות הדף יהיה עמוס מאד. אני חושב שבתור התחלה נדרשת הבלטה גרפית חזקה יותר של הפוסט הפותח של הדיון. מעבר לזה אולי כדי ל"הגביל" את הדף בכמות השורות המוצגות ולא לספור את הדיונים (תודה שזה מקסים איך שאני מצליח להפוך שאלה תמימה לפרוייקט תכנות של שלוש שעות)
2. הקפצת שיחות היא, בעיני, פונקציה הכרחית. אחרת דינו של כל דיון פעיל אך מקוטע, להעלם אי שם במעמקי דפים 7-22. אני חושב שמה שיכול לתת מידת שליטה מסויימת הוא האופציה ל"קפל" דיון. כלומר להראות את ההודעה הפותחת של הדיון בתור ברירת מחדל כאשר לחיצה על אייקן "פותחת" את כל שורות התגובות. יכול להיות שזה אמור להיות ברמת כפתור "און/אוף" לכל הדף. אני חושב שבדפים בהם נוספו הודעות חדשות צריכה להיות הדגשה לדיונים שנערכו מאז הביקור האחרון. היא יכולה להיות ברמת הסימון האדום המקובל כיום במערכת, או ברמה של פתיחה אוטומטית של כל ההודעות בדיון, עם הכניסה לדף.
3. בהחלט כן. אפשר גם לתת את האופציה בכרטיס האישי של כל משתמש לסמן האם הוא רוצה את השירות או לא.
4. אני יודע שזה כבר נשמע ממש קנטרני, אבל אני מחזיר אותך חודשיים אחורה לשיחות ביננו על שמירה על פורמט הפורום הקודם (מוצג נואש הדיון ולחיצה עליו פותחת את הדיון כולו, כדף חדש) לעומת הפורמט הנכחי (דיון נראה כפוסט פותח + שורות תגובות מתחתיו היודעות ל"הפתח" או "להתקפל" על ידי לחיצה). אני חושב שאם היינו שומרים על המראה והפונקצינליות הקודמים לא היינו נדרשים בכלל להתלבט בשאלות 1 ו-2. הפורמט ההוא עדין בעיני, מקצועי, מסודר וברור בהרבה מהפורמט הנכחי

אם לא תקבל את דעתי, אני מזהיר: אני יכול בקלות לחשוב על סעיפים 5-37!

יואב
הוסף תגובה

גרררר.... שלוש שעות?

הרבה יותר מזה.

אבל אני מפנה את כבודו לכפתור קטנטן המופיע בצד הימני של הפוסט הפותח כל פתיל. לחיצה עליו תביא אותך לכאן... למשל

www.saf.co.il/noa/blc_1659
זה נכתב רק בשבילך ואתה עוד מקטר לי?

זה שמסוגל להתעלם מבקשות תכנות בלי למצמץ אז לבצע אותן בלי להודיע.
הוסף תגובה

אופס... התכוונתי לכאן

הוסף תגובה

בחור צעיר !

yov 6.07 (21:02)
אתה אל תתחמק מהר כל כך לא לזה התכוונתי.
אני התכוונתי לכפתור קטן שיקפל את שורות הכותרות של התגובות ויותיר רק את הכותרת הפותחת את הדיון. כמו תמיד, אני חותר לכיוון האמת (המוחלטת כמובן) שלי. אם היה כפתור כזה, הייתה לנו אפשרות לראות את הפורום במצבו הנשאף מימים ימימה על ידי - כותרות דיון בלבד.
בגלל זה אני דן אותך לשלוש שעות שינה הלילה. נעליים עליך, כמובן.

זה שמזיז אוגדות לארוחת צהריים, אפילו אם רק בדמיון.
הוסף תגובה