בפורום זה אתם מוזמנים לבקש פרטי בניין, שרטוטים או כל דבר אחר שהייתם שמחים למצוא באתר.
תנאי השימוש בפורום

דק במקלחון

דנה 27.07 (11:30)
שלום,
אני מתכננת מקלחת ללקוחה שרוצה דק במקלחת.
רציתי לדעת אם זה אפשרי, האם רצפת העץ מקובעת או יושבת על רצפת קרמיקה , אם היא אכן מקובעת לרצפת הבטון, איך יהיו השיפועים במצב כזה.
אודה למי שיוכל לעזור לי
דנה
הוסף תגובה

לא מומלץ

צ'אקה-לאקה 27.07 (11:30)
דנה,
לא מומלץ באופן חד משמעי לעשות דק במקלחון,בחוברות זה תמיד נראה נהדר, אבל בפועל במקומות רטובים זה לא רעיון טוב, אז המלצה שלי, נסי להניע את הלקוחה שלך מלעשות את הטעות הזאת, אלא אם כן זה רק לרושם.
הוסף תגובה

הפוך גוטה, הפוך

yov 6.07 (21:02)
למרות ההפחדות אפשר לעשות את זה ואפשר לעשות את זה טוב. מה שכן, דק במקלחת חייב להיות מבוצע בהקפדה גדולה על הפרטים החשובים ולתת את הדעת על הבעיות מולן מתמודדים. אז להיכן לכוון את האצבע? לניקוז נכון של המים, לסוג העץ המשמש לביצוע העבודה, למרווחי התפשטות ולחיבורים.

ניקוז: מבצעים בטון שיפועים ולא מתקמצנים באחוזים. עליו איטום. על האיטום קרמיקה סוג ב'. נקז בחלק הנמוך, כמובן. בדיקת הצפה, כמובן.
סוג העץ: כמו תמיד, הכי טוב הכי יקר ובמילים אחרות - טיק. גם איפה יעשה את העבודה. יש עוד מספר סוגי עצים שיעשו את העבודה אבל אותם צריך לבדוק מול איש עץ טוב שיתן אחריות לסיפור.
בניית הדק: על הקרמיקה מבצעים קונסטרוקציית עץ מפולסת מעץ מתאים (על ספייסרים, כמובן). לא לחסוך במידות גם ככה יהיה מספיק קשה לעץ עם כל המים שמסביב. גובה סביר יהיה 20 ס"מ מפני בטון לפני דק עץ, אבל כמובן שהמידות הללו קשורות לגודל החדר וממנו לשיפועים.
מרווחים: העץ הספוג במים ירצה להתרחב ולכן חייבים להשאיר מרווחים מספיקים בין הקרשים. לכל סוג עץ יש מקדם התפשטות אחר ואת המידות הללו יש לסגור מול איש העץ. החיבורים של הקרשים לקונסטרוקצייה יהיו בברגי נירוסטה או במחברי פלסטיק נסתרים.
הגנות: לאכה, שמן וכיו"ב יסגרו מול איש העץ על פי סוג החומר הנבחר.

בפורמט הזה לא צריכה להיות לכם ולדק בעיה להתמודד עם האמבטיה והמים. הגורם המכשיל העיקרי בסיפור כזה יהיה הלקוח שינסה להמציא לכם "פרטים חסכוניים". אם זה עומד לקרות הציבו אולטימטום - הכל או כלום. פתרונות חלקיים בסיטואציה הזו יגשימו את נבואות הזעם של צ'אקה.

בתמונה שלמטה אתם יכולים לראות דק שנבנה בשיטה הזו לפני כ-4 שנים ועומד מאז ללא שום בעיות.

יואבהפוך גוטה, הפוך
הוסף תגובה

יבוא לך דינה

שירלי 23.08 (10:03)
ואיפה הפרט?
זאת שבא לה רק בסופ"ש
הוסף תגובה

דינה דינה, אינעל-דינה

yov 6.07 (21:02)
איזה פרט איזה? בספר הכחול אין כל כך הרבה שורות כמו השרבוט האחרון שלי. קיבלתם מדריך לבניית דקים בחדרים רטובים ואתם רוצים אותו ב- 0.4 עד 0.1. יאללה... יותר טוב נריב כבר עם נהגי מוניות.

זה שמחפש להוציא את עצמו קדוש אבל לא מוכן להשקיע בתמורה
הוסף תגובה