"הזדמנות?" פתיחת התערוכה

"הזדמנות?" פתיחת התערוכה

על התערוכה

Design means putting together what we have in order to deliver the values we want. Design is all about the real world. Design is all about the world outside schools and universities. How do you design your career? How do you design your life? How do you design a car park? How do you design a political manifesto?
Edward de Bono, Think! (p. 70, 2009)

מה הוא תפקידו של פרויקט הגמר בבית ספר לאדריכלות - האם הוא חלון ראווה למיצוי יכולותיו של הסטודנט לקראת יציאתו ל'עולם האמיתי', כרטיס הביקור שלו בבקשו להשיג את עבודתו הראשונה, תרגיל מסכם הכולל גיבוש סופי של מכלול הקישורים הנלמדים בארבע השנים הראשונות למסלול הלימודים, מועד אחרון לחלומות תכנוניים ועיצוביים במסגרת האקדמית, או הזדמנות להתחלתה של פעולה מתמשכת. 
מעטות הן עבודות הגמר אשר הופכות להתחלתו של שינוי העולם הבנוי, ועיקר השפעתן הוא ככרטיס הכניסה של יוצרן לעבודתו הראשונה כאדריכל או מתכנן. מאמץ אינטלקטואלי ותכנוני אדיר של כל המעורבים בדבר - הסטודנטים, המרצים, האורחים הבאים לביקורות, המוסד האקדמי כולו - אשר מדי שנה הופך ללא יותר מאשר הערת שוליים בתחילת דרכם של אדריכלים ומתכננים.

בתערוכה זו, ננסה לבחון באמצעות חמש עבודות גמר מהשנה האחרונה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל שאלות אלה. במסגרת התערוכה, תוצגנה חמש עבודות נבחרות, אשר המאחד אותן הוא התשובה הריאלית שהן נותנות לשאלתו של דה בונו. הן מייצגות שורה של ערכים ציבוריים וחברתיים החורגת ממסגרתו של הדיון האקדמי, ובאות להציע פתרונות ברי-יישום למציאות ישראלית מסוימת. ברי יישום, אם נבחר ליישמם.
במסגרת התערוכה, תארח הגלריה מפגשי דיון אשר מטרתם לבחון את קו הגבול הזה, בין הפרויקט הסטודנטיאלי למציאות שלאחר האקדמיה. האם וכיצד ניתן לבנות על בסיס ידע זה פעולה הנמשכת לעולם האמיתי? האם זהו תפקיד שהאקדמיה יכולה וצריכה לקחת על עצמה, ואם כן כיצד ניתן לעשות זאת ומה הן התועלות לבעלי הענין השונים - הסטודנט, המרצה, המוסד האקדמי, החברה?

אוצר אורח: מור אלקוסר

משתתפים

זוהר אייזנברג, טל בדיחי
מור אלקוסר
סאי אלון
איילה ישראל
ליאור סקורי, נעם בורג, שחר אבלסון

אירועי התערוכה

פתיחת התערוכה: יום ה', 11 מאי, 20:00 // הכניסה חופשית
23 אוקטובר // קווים מקבילים. פרויקט הגמר והעולם האמיתי
26 אוקטובר // בין ‘עיר לתיירים’ ל- ’עיר כל תושביה’
30 אוקטובר // האדריכל החברתי
2 נובמבר // התחדשות עירונית: כלכלה מתכננת
6 נובמבר // תכנון מונחה נתונים, אדם ומכונה
9 נובמבר // על פרוייקט הגמר. ערב סיכום
כל האירועים מתחילים בשעה 19:00. למידע נוסף על כל אירוע יש לבקר בדף האירוע.


המידע באדיבות אתר זהזהזה גלריה לאדריכלות - לפרטים והרשמה לחצו כאן