בלוק עם אטריביוט

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה ב AutoCAD, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים, התייעצות מקצועית, חיפוש קבצים וכדומה.

פורום אוטוקאד מנוהל על ידי sophisticadd דני כורם - bit.ly/2IL0Ijb
תנאי השימוש בפורום

בלוק עם אטריביוט

idobrickner 17.06 (16:04)
היי,

מישהו יכול להסביר לי איך אני מייצר בלוק עם אטריביוט באופן כזה שבכל מקום שאני מציב את הבלוק הוא מראה לי את הקורדינטה? לצורך מפלס אוטומטי.
הוסף תגובה קישור ישיר

בהחלט:את הערכים של X ו-Y יש לצטט באמצעות Fields

אר.וי.אם מערכות - תמ 18.06 (08:32)
אם ה-Block יכלול נקודה, תוכל כשאתה יוצר את ה-Attribute, ליצור Fields המצטטים לפי הסדר את Position X ואח״כ את Position Y של הנקודה - לאחר שתכניס את ה-block בכל פעם שתעשה Regen/Save/Plot יתעדכנו ערכי הקואורדינטות בהתאם - מיותר לציין שיש להימצא ב-WCS כדי לקבל קואורדינטות אמיתיות ועוד משהו קטן לפני סיום: ב-Dialog Box של ה-Fields, יש לקבוע באמצעות Additional Format את ה-Factor עבןר היחידות שכן, במקור AutoCAD יצטט את הערכים במ״מ - אם תרצה ב-מ׳ יש להכניס Factor של 0.0001
אר.וי.אם מערכות - צוות תמיכת CAD
הוסף תגובה

אם שכחת, מפלס הוא ערך יחסי של נתון ה"Y" של נקודה מ

יצחק מישאלי 16.03 (23:50)
מסויימת ביחס לנקודה אחרת, כאשר ניתן בשרטוט 2D.
מה שאתה מציע זה ערך X ו Y (וגם Z) מוחלט של נקודת האינסרט של הבלוק.
לא נראה לי שבשיטה כזו יקבל מה שביקש.
הוסף תגובה

כיוון שעידו כתב קואורדינטה ולר מפלס יחסי...

אר.וי.אם מערכות - תמ 19.06 (07:37)
אני משער שהוא מחפש את הערכי ה-X, ה-Y וה-Z של נק׳ בשרטוט - במצב הקרוי תכנית או תנוחה(לא מפלס בחזית/בחתך) אבל אני משער שהוא יוכל להגיב בעצמו לתגובה שלנו. בתכנית מעוגנת לרשת, הקואורדינטות תהיינה אבסולוטיות ולא יחסיות - אפשר אגב, כם בחזית למקם את ה-0.00 של המבנה ב-Y=0 כך שגם המפלסים יהיו אבסולוטיים
אר.וי.אם מערכות - צוות תמיכת CAD
הוסף תגובה

תמיד קח בחשבון שלרוב השואלים שוגים במונחים. לגבי מ

יצחק מישאלי 16.03 (23:50)
מיקום ב - 0.00, מה יהיה עם שאר החתכים/מבטים/חזיתות?
הוסף תגובה