סככה 6X4 מפאנל מוקצף. דרום תל אביב

פורום הגשות והיתרים הוא המקום לשאול ולברר בנושאים הקשורים בהגשה לראשויות - לעירייה, למחלקת רישוי עסקים, להג"א ולכל השאר. היכנסו וקבלו תשובה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

סככה 6X4 מפאנל מוקצף. דרום תל אביב

רועי 30.08 (14:56)
בעוונתי בניתי סככה עם בגג שלי - באורך 66 מטרים ורוחב 4 מטרים. מורכבת מפאנלים כל בסיס פרופילים שריתכתי. הסככה צמודה למבנה בצד אחד ופתוחה לגמרי (אין קירות צדדים, רק סככה)
כשבועיים לאחר מכן צו ההריסה המנהלי הודבק לדלת עם כל האיומים וההפחדות. צוין שב"תצלומי האוויר" ראו את הסככה נבנית "מול העיניים שלהם". תעריף הארנונה עלה בעוד 150 ש"ח. אשמח אם תענו לי :
1. הסככה נהרסה ( היא פורקה והונחה בצד...) איך אני מבטל את התוספת לארנונה ? ( זו עיריית תל אביב שחייבת את הכסף בשביל עוד שבילי אופניים)
2. באזור בו בניתי נבנותצ דירות שלמות מפאנלים, ברזנטים, מחסני כתר ... אני רואה אותם כל יום - מחסן כתר שהופך לקומה שלמה וכל מיני שטויות כאלה. למה העירייה לא עושה דבר ?
3. איך אני משיג היתר לסככה מסכנה ? צריך לשלם לקונסטרוקטור ומהנדס וצלם אירועים בשביל בככה שאפשר לפרק ידנית ?

תודה למי שעוזר לי
הוסף תגובה קישור ישיר

אם תעמוד בתנאים להלן את פטור מהיתר

יקי אסקיו1 3.09 (16:00)
אחרת היתר מלא שיעלה לך הרבה יותר מהסככה
ציטוט מחוק התכנון והבניה:

סימן ב': גגונים וסככות
11. (א) הקמת גגון או סוכך, המחובר באחת מפאותיו לפחות, למבנה פטורה מהיתר ובלבד שיתקיימו בו תנאים אלה:
(1) לא יבלוט מקיר המבנה יותר משני מטרים;
(2) נבנה מחומרים קלים.
(ב) הקמת סוכך מתקפל (מרקיזה) פטורה מהיתר, ובלבד שהסוכך במצבו הסגור לא יבלוט מקיר המבנה למעלה מ-50 סנטימטרים.
(ג) קירוי באמצעות אריג המגן מפני השמש והשפעת מזג האוויר (סככת צל) פטורה מהיתר, ובלבד שגובה הקירוי לא עולה על 3 מטרים, המפתח בין העמודים אינו עולה על 5 מטרים ומשקל הקירוי אינו עולה על 3.5 קילוגרמים למטר מרובע.
(ד) הודעה על הקמת גגון או סוכך ששטחו עולה על 20 מ"ר, ערוכה לפי הטופס שבתוספת, תימסר לרשות הרישוי בתוך 45 ימים ממועד ביצוע העבודה ויצורף לה אישור מהנדס מבנים בדבר עיגון הגגון או הסוכך ויציבותו.
12. הקמת מצללה פטורה מהיתר, ובלבד שמתקיימים בה תנאים אלה:
(1) שטחה אינו עולה על 50 מ"ר או על ¼ משטח הקרקע הפנוי ממבנים או הגג – הכול לפי הגדול יותר;
(2) המצללה תוקם על גבי הקרקע או גג המבנה, אלא אם כן נקבעה הוראה בהיתר, בהנחיות המרחביות או בתכנית שלפיה מותרת הקמת מצללה במקום אחר;
(3) הודעה על ביצוע עבודה לפי תקנה זו ערוכה לפי הטופס שבתוספת, תימסר לרשות הרישוי בתוך 45 ימים ממועד ביצועה ויצורף לה אישור מהנדס מבנים בדבר עיגון המצללה ויציבותה.
יקי
הוסף תגובה