תכנון קומה א' בדו משפחתי

פורום עיצוב פנים זה המקום לשאול מעצבי פנים, להתלבט, להתייעץ ולקבל רעיונות. מוזמנים לשאול בנוגע לעיצוב הבית, הדירה, העסק, מוסד או כל מבנה אחר, לבקש ייעוץ בנושאי עיצוב עם בעלי מקצוע בתחום וקולגות וכמובן לתרום מניסיונכם בדיונים השונים - אז איזה עיצוב פנים מתאים לכם?

יש לשמור על כללי הפורום, פורום עיצוב פנים לא נועד לפרסומות והן יימחקו, כולם מוזמנים לשאול ולענות בנושאי עיצוב פנים, לאחר מענה בעל ערך לשואלים ניתן להזמינם לפנות לנותן/ת המענה.

שלום לכל באי הפורום
שמי לייה סלה מעצבת פנים וסטייליסטית www.leeya-sella.com/
אני מנהלת את הפורום ואני כאן בשבילכם. אתם מוזמנים להעלות שאלות שקשורות לכל נושא העיצוב והסטיילינג.
רק בבקשה שימו לב שהשאלות מפורטות, שיש תוכניות ותמונות להמחשה כדי שאוכל לתת תשובה הכי מקצועית שאני יכולה ולא לשכוח להירשם לאתר, לפעמים אני צריכה עוד שאלה בפרטי (:
תנאי השימוש בפורום

תכנון קומה א' בדו משפחתי

ניר 11.10 (13:47)
שלום לכולם,

רכשנו דירה יד שנייה (דו משפחתי - בנוי 115, מגרש 230), ובימים אלו אנו מתכננים את המרחב הציבורי בקומה התחתונה הכולל את המטבח, פינת האוכל והסלון.
כחלק משינויים אלו אנו מתכוונים לשבור כמה קירות, להחליף את המטבח, לבצע עבודת גבס ולרצף מחדש את הקומה. סגנון העיצוב המוביל הינו הסקנדינבי, ולאחר מחשבה רבה יצרנו (בעצמנו) את התוכנית הבאה.

כמה הערות לגבי המטבח-
1. חשבנו שנכון שהמטבח עצמו יהיה נמוך מלבד המקרר כדי לא ליצור עומס בעין, מתלבטים היכן נכון להעמיד את המוצרים החשמליים ובפרט את המיקרו והתמי 4? והאם בכל זאת יהיה נכון לייצר יחידת אחסון גבוה בצד ימין של המטבח? (במקביל שצמוד לקיר, בגובה של המקרר/ החלון).
2. הכיריים והתנור ימוקמו במקביל הקצר יותר, אחד מעל השני, ויהיו ברוחב 90 ס"מ.
3. מתלבטים כיצד לנצל את הפינה הריקה שנוצרה עקב המקביל הקצר (התכנית כרגע יוצרת עומק של כ-30 סנטימטר בלבד), האם ניתן למקם שם ארון? או שכדאי רק להמשיך את השיש ללא ארוך תחתון ולהשאיר ריק?
4. מאחורי שולחן האוכל ובצמוד לקיר מיקמנו פינת רביצה שכוללת גם מגירות לכל האורך, כדי להוסיף מקומות אחסון ולמלא את החלל. הגובה כרגע הוא 65 (עד תח החלון) ובעומק של כ-45 סנטימטר.
5. באיור סימנו קיר שאנחנו מתכננים לשבור, למעשה ביטול של מבואת הכניסה, מתלבטים האם נכון? מצד אחד יוצר מרחב גדול יותר בכניסה לבית ומצד שני מבטל את המבואה.

התלבטויות נוספות:
1. הכוך שנוצר לטלוויזיה לא ניתן לשינוי (עמוד מבטון), חושבים כיצד להתגבר על המצב, האם כדאי שהטלוויזיה תצא מגבולות הכוך - בעזרת זרוע ועבודת גבס למשל?
2. תאורה - כרגע חושבים על פס ספוטים בסלון, תאורה עגולה צמודת קיר במטבח, ותאורה נופלת מעל פינת האוכל.

נשמח לכל ביקורת/הצעה
תודה רבה!תכנון קומה א\' בדו משפחתי
הוסף תגובה קישור ישיר

נשמח לעמוד לשרותכם

ארט-כיטקטורה 27.07 (19:23)
הוסף תגובה

מענה ל ארט-כיטקטורה

מערכת אתר Saf 7.08 (10:54)
יש לענות לשאלות הפונה טרם הזמנתו לפנות אליכם, להבא תשובה כזאת תמחק.
אנא התייחסו לפנייתו

שבוע טוב!
הוסף תגובה

ואיז'שהו טיפ יש לכם לזוג הזה? (ל"ת)

לייה סלה 28.03 (21:30)
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

שרטוט נוסף של החלל (ל"ת)

ניר 11.10 (13:55)
שרטוט נוסף של החלל (ל"ת)
הוסף תגובה

תרשו לי לשנות לכם את הקונספט (:

המחשבה לעשות ספסל לעיצוב סקנדינבי מעולה!!
זה נכון. אבל בשביל זה לצופף את כל אזור המגורים?
NO NO NO NO ..... אני שילבתי אותו לתוך פינת האוכל ובכך הצלחתי לעשות קצת סדר ולייצר מטבח עם קצת יותר ארונות, סלון עם ספה גדולה וכייפית לכולם, מקום מרווח לטלויזיה, שאגב יכולה עדיין להיות על זרוע ולהסתובב לכל הכיוונים, יש עוד הרבה מה לשפר בתוכנית מבחינת דיוק, אך זהו הכיוון שאני הייתי בוחרת...
את האי עשיתי 70 סמ' ואת השייש של הכיור 70 סמ' לזה הוספתי עוד את ה 10 של הקיר המוגבה
ועדיין יש לי מרווח של 110 בין צלע לצלע שזה יותר טוב מ 100
בעיניין עיצוב המטבח - אתם חייבים עזרה, לא עושים מגירות של 60 אחת ליד השנייה, עושים אחת גדולה של 120, הפירזול של היום מאפשר זאת. ובכלל, אתם צריכים עזרה, אל תעשו זאת לבד...
בסידור הזה אתם לא מתכופפים לתכתיבים של הבית אלא מככופפים אותו לשלכם... (:
לשאלות נוספות, אתם מוזמנים anytime
חג שמח!! (:תרשו לי לשנות לכם את הקונספט (:
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

הדמיה נוספת

ניר 12.10 (09:07)
הי לייה,

קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה!!
בהחלט גרמת לנו לחשוב, והרבה...
אני מצרף הדמיה נוספת של החלל.
העניין הוא שהחלונות שם הם בגובה של 60 סנטימטר מהרצפה (הייכן שמקמת את המטבח), ואם אפשר אנחנו מעדיפים לא לגעת בהם (אחת הסיבות לרכישת הבית הייתה כמות וגודל החלונות). מתנצל שלא ציינו זאת כמובן.

נשמח לשמוע רעיונות נוספים:)
-אולי כדאי לסובב את הפינת אוכל ב90 מעלות ולהצמיד אותה לאחד מהקירות שבמיקום המקורי? זה ימנע את הצפיפות?
-לגבי הטלוויזיה ומיקומה, האם יש פתרונות נוספים? פשוט נראה לנו שבמידה והפינת אוכל נשארת במקומה המקורי, לשים שם גם מזנון/קיר/מעמד שיוצא מהקיר יהיה עמוס מידי
-לגבי המטבח את לגמרי צודקת. אנחנו עוד נתייעץ עם יועצי המטבחים, ובאמת צריך לשלב גם מגירות רחבות יותר בתכנון. אולי לשם כך כדאי להגדיל את האי מ2.2 ל2.4? מפחדים שזה יחנוק את הכניסה לבית, מצד שני יאפשר מגירות רחבות יותר. הדמיה נוספת
הוסף תגובה

בקשר לפינת האוכל

Leeya Sella Interior 12.10 (11:48)
לא הבנתי לאן להצמיד אותה?
אתה יכול לצייר זאת?
הוסף תגובה

מצרף תמונה

ניר 12.10 (12:17)
אפשר גם לקיר השני (מאונך לקיר שכרגע צמוד אליו)
ואפשר גם לשחק עם אורך הספסל כמובןמצרף תמונה
הוסף תגובה

Yess

Leeya Sella Interior 12.10 (15:22)
כן בטח. הרבה יותר טוב ככה...
רק את האי כן להשלים את ה 30 סמ'
ואת הספסל להגדיל עד לפינה מול האי.
גם את השולחן למשוך יותר לכיוון הקיר שמול האי.
האי שלכם הוא 90 סמ' כך שאם תעשו בצד של המטבח 50 סמ' עומק מהצד של פינת האוכל יהיו לכם ארונות עם מדפים של כמעט 40 סמ' שזה נפלא.
או אפילו תשאירו 60 סמ' ובצד של פינת האוכל תעשו מדפים פתוחים... שזה גם יתאים לקונספט הסקנדינבי...
בהצלחה!!
הוסף תגובה

התייעצות אחרונה

ניר 16.10 (12:09)
הי שוב לייה
לאחר התלבטויות רבות נוספות
הגענו ל-2 התכניות הללו לתכנון המבטח ופינת האוכל (אצרף אחת בהודעה זו ואחת בהודעה נוספת אחריה)
נשמח לשמוע איזו עדיפה לדעתך
המון המון המון תודה
התייעצות אחרונה
הוסף תגובה

תכנית 2 (ל"ת)

ניר 16.10 (12:10)
תכנית 2 (ל"ת)
הוסף תגובה

בבקשה ותשובות

Leeya Sella Interior 18.10 (19:50)
קודם כל הבחירה להקשיב לעצה שלי ולחבר את הספסל עם פינת האוכל עושה הבדל. הבית הרבה יותר מרווח עכשיו
והבחירה שלי היא מטבח מקבילים.
האפשרות הזאת הרבה יותר מודרנית
והחלל נראה יותר פתוח.
כן הייתי מוסיפה עוד 30-40 סמ' לאי לכיוון פינת האוכל וחובק את הפינה של הקיר...
בהצלחה!!
הוסף תגובה

וכן, להוריד את הקיר.... (ל"ת)

לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה