איך מקימים גינה חסכונית במיים

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום

איך מקימים גינה חסכונית במיים

גנן במודיעין 29.08 (18:08)
במאמר זה נלמד איך איך אנחנו מקימים גינת חלומות אבל חסכונית במיים.
אתייחס לחסכון במים ע"י בחירת הצמחים והגבלת שטחי המדשאות ושימוש בחיפויי קרקע. נאבחן את תנאי השטח,חשיפה לרוחות היכן יש אזורים מוצלים והיכן יש שמש מלאה.​
בדיקה וחקר של תנאי השטח תיתן לי כמעצב הגינה, כלים לבחירת הצמחיה המתאימה.
אתיחס לסביבה החיצונית של השטח איפה נרצה ליצר הסתרה ע"י צמחיה גבוהה ואיפה נרצה לראות מרחב.גנן מומלץ במודיעין מתמחה בהקמת גינה חסכונית במיים.
אחרי שאספנו את כל הנתונים אפשר לגשת לעבודה בשטח..
בהתחלה אצור את תכנית הפיתוח הכללית הכוללת את מערך השבילים בגן ואת המיקום המדוייק של כל אלמנט, פרגולות אזורים מרוצפים, ערוגות שתילה,מדשאה,בריכה וכו'.
לאחר שהגענו לתכנית הסופית אפשר לעצב את שאר הגן,תכנית צמחיה,מערך השקיה חסכוני ולפי תכנית הצמחיה המתוכננת,תכנית חשמל ופרטי הגינה מיוחדים.
גינון במודיעין והסביבה-היום חייבים גם להתייחס למחירי המים הגבוהים לכן
ככשמחירי המים עולים מדי כמה חודשים החלום של גינה פרטית ירוקה ושופעת פרחים נראית כבלתי אפשרית .
אנחנו בנטע גינון מאמינים שעם קצת מעוף ותכנון נכון אפשר להפוך כל גינה גדולה ככל שתיהיה לגינה שחלמתם עליה ללא צורך להשתעבד לעלויות המים הגבוהות ולתחזוקת גינה מסובכת.
אנחנו נתכנן את הגינה כך שתיהיה חסכונית במים על ידי מערכת השקייה ממוחשבת חכמה ומדויקת . בחירת הצמחים תיהיה בהתאם לתנאי השטח . נתכנן בגינתכם שטחים שיהיו מחופים בחומרים טבעיים כגון חלוקי נחל בגוונים וגדלים שונים , שבבי עץ , טוף , גרניט ונשתמש באלמנטים פיסוליים ליצירת עניין ועיצוב בגינה.
חיפוי שטחים מונע אידוי מוגבר של מים ומסייע לחסוך במים בגינה.
דשא סינטטי הוא תחליף טוב מאוד לדשא הטבעי זולל המים והאחזקה שלו נמוכה מאוד לעומת מרבדי הדשא הרגילים.

אך גם עם נבחר לגינתכם דשא טבעי חשוב להתאים את הזן הנכון והמתאים לכל גינה.
בכדי להוסיף צבע לגינה הפרטית אפשר להשתמש בצמחים רב שנתיים פורחים המצויים בשפע כבסיס לצמחייה ונדגיש אזורים מסוימים בפרחים עונתיים כדי להבליט אותם וכך נמנע ביזבוז מים נרחב ותחלופת צמחים תכופה.
גינה חסכונית במים היא בעצם חובה בארצנו השכונה ואנחנו גננים במודיעין,יודעים איך לתכנן ולהקים גינה חסכונית במים כך שגם אתם וגם האורחים שלכם ייהנו ממראה גינתכם בלי לפחד מחשבון המים החודשי .צרו איתנו קשר נשמח לקחת
חלק קמת הגינה החסכונית והפורחת שלכם .ליצירת קשר והתרשמות-youtu.be/P3rdChZKEDk
הוסף תגובה קישור ישיר