מה מקור העובש

בפורום מזגנים ומיזוג אוויר תוכלו לבדוק כל מה שקשור למיזוג אוויר, להתייעץ עם בעלי מקצוע, לבחון כדאיות, ולהשוות סוגי מערכות מיזוג ולהתייעצות בין בעלי מקצוע בתחום.
תנאי השימוש בפורום

מה מקור העובש

שני 24.11 (18:02)
שלום,

לפני כמה שנים קניתי מזגן עילי 1.25 כח סוס לחדר שינה ממותג מוכר בישראל, אך לא מהחברות הכי מוכרות. אחרי בערך 7-8 חודשים התחיל לצאת ממנו ריח רע שלאט לאט התגבר עד שבערך אחרי שנה ומספר חודשים יצא ריח בלתי נסבל שלא היה אפשרות להיות בכלל בחדר.

התקשרתי לחברה והמזכירה שענתה אמרה לי שזה בעיה שמוכרת לה.
היא העבירה אותי למי שאחראי שאמר שאני לא בסדר כי אני לא פותחת את חלון החדר ומצטבר לחות ובגלל שאני לא מנקה את הפילטר.
עכשיו באמת החלון היה כמעט כל הזמן סגור בגלל שלא רציתי שיתושים ייכנסו לחדר והחדר היה צמוד למקלחת כך שבאמת היה לחות וגם לא ניקיתי את הפילטר של המזגן.

החברה שלחה מישהו שהחליף את הגליל הגדול שבפנים, וכשהוא הוציא אותו הגליל היה שחור כמו לילה בלי ירח - שחור משחור מרוב עובש.

אני כבר לא גרה בדירה הזאת אך אני רוצה להבין כדי שאדע איך להתנהל כל החיים שלי.
האם באמת זה היה 'באשמתי' - בגלל שהחלון היה סגור והיה לחות בחדר ולא ניקיתי את הפילטר?
זה לא נראה לי הגיוני כי אני יודעת שיש מקומות ועסקים שהמזגן דלוק כמעט כל הזמן (ואני מבינה שאם המזגן דלוק יש עוד יותר מים שמסתובבים במזגן מאשר לחות בחדר) וגם לא מנקים את הפילטר - ועדיין אין להם בעיה כזאת נוראה של עובש אחרי שנה אחת מקניית המזגן.
כמו כן - גם המזכירה שענתה לי אמרה שזאת בעיה שמוכרת לה.

האפשרות השנייה שברור שעדיף לאוורר את החדר ולנקות את הפילטר - אך זה לא הגורם הישיר / העיקרי / המיידי לבעיית העובש הענקית שהייתה במזגן, ושזה היה בעיה בדגם של המזגן וזאת הנקודה העיקרית לבעיה שהייתה.

סליחה על האריכות, זה פשוט מאד חשוב לי להבין מה היה מקור הבעיה.

תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

עובש במזגנים

נועם שרותי מיזוג אוו 25.11 (21:02)
בכל מקום בו יש אור חמצן וחום יהיה בקטריה.
את הבקטריה אפשר להסיר ע"י ניקוי עם מים וסבון. ישנם אזורים שיש בהם יותר אבק ויש דירות שיש בהם חוסר בהארכה דבר שגורם לחשמל סטטי ולהצטברות יתר של אבק.
מזגן שעובד במצב קירור מוריד את הלחות היחסית שבחדר , דהינו חדר סגור פחות לחות !
לעניין הבקטריות - אי אפשר להפטר ! מומלץ פעם בשנה לבצע ניקוי ובכך להפחית את החיים במרחב המשותף.
בהצלחה !
הוסף תגובה