תוספת נק' ניקוז מים ברצפת חדר שירותי ילדים/כביסה

פורום עיצוב פנים זה המקום לשאול מעצבי פנים, להתלבט, להתייעץ ולקבל רעיונות. מוזמנים לשאול בנוגע לעיצוב הבית, הדירה, העסק, מוסד או כל מבנה אחר, לבקש ייעוץ בנושאי עיצוב עם בעלי מקצוע בתחום וקולגות וכמובן לתרום מניסיונכם בדיונים השונים - אז איזה עיצוב פנים מתאים לכם?

יש לשמור על כללי הפורום, פורום עיצוב פנים לא נועד לפרסומות והן יימחקו, כולם מוזמנים לשאול ולענות בנושאי עיצוב פנים, לאחר מענה בעל ערך לשואלים ניתן להזמינם לפנות לנותן/ת המענה.

שלום לכל באי הפורום
שמי לייה סלה מעצבת פנים וסטייליסטית www.leeya-sella.com/
אני מנהלת את הפורום ואני כאן בשבילכם. אתם מוזמנים להעלות שאלות שקשורות לכל נושא העיצוב והסטיילינג.
רק בבקשה שימו לב שהשאלות מפורטות, שיש תוכניות ותמונות להמחשה כדי שאוכל לתת תשובה הכי מקצועית שאני יכולה ולא לשכוח להירשם לאתר, לפעמים אני צריכה עוד שאלה בפרטי (:
תנאי השימוש בפורום

תוספת נק' ניקוז מים ברצפת חדר שירותי ילדים/כביסה

רשף 29.04 (11:34)
שלום לכולם.

שמי רשף ואני נמצא כרגע בהליך תכנון ביתי בהרחבה הקיבוץ בצפון.

ברצוני להתייעץ עמכם בנוגע להוספת נק' ניקוז מים ברצפת חדר שירותי ילדים/חדר כביסה - האם לפי דעתכם כדאי להוסיף נק' ניקוז כזו? במידה וכן, היכן (רק בחדר שירותי ילדים, רק בחדר כביסה או 2 נק' ניקוז ב-2 החדרים)?

רקע מקדים: כרגע בתכנון חדר שירותי הילדים וחדר הכביסה הצמוד אליו, לא מתוכננת נק' ניקוז
מים ברצפה )כפי שמופיע בשרטוט המצורף(. מעצבת הפנים שלי אומרת כי מכיוון שישנה דלת לחצר
)זהו בית קרקע במושב( אז אני אוציא את כל המים שיצטברו מחדר שירותי ילדים ומחדר הכביסה
דרך הדלת הזו החוצה לחצר.

השאלה: האם לפי דעתכם, כדאי להוסיף נק' ניקוז מים ברצפת חדר שירותי ילדים )או במקום זאת,
בחדר כביסה או בכלל להוסיף 2 נק' ניקוז ב 2- החדרים )שירותי ילדים וחדר כביסה(( או שדלת
היציאה בחדר הכביסה אכן מספיקה ואין צורך בהוספת נק' ניקוז ברצפה?
החשש שלי הוא שאני אאלץ להוציא הרבה מים מהחדרים הללו )יחסית לכל יתר חדרי הבית( מכיוון
שלפעמים יש נזילות קטנות ממכונת הכביסה או שהרצפה רטובה בחדר הרחצה של הילדים. ומכיוון
שאין נק' ניקוז ברצפה אלא רק דלת שדרכה מוציאים את המים, יש סיכוי שיהיה לי קצת קשה להוציא
את כל המים ברצפת החדרים הללו החוצה דרך הדלת. כמו כן, במידה ויש יום גשום בחוץ, פתיחת
הדלת לצורך הוצאת המים תגרום לכניסת מי גשם מבחוץ לתוך חדר הכביסה.
אשמח לקבל עצות ועזרה בנושא.

בתודה מראש,
רשףתוספת נק\' ניקוז מים ברצפת חדר שירותי ילדים/כביסה
הוסף תגובה קישור ישיר

נק' ניקוז אינסטלציה

לייה סלה 28.03 (21:30)
כשאני מתכננת שיפוץ או הרחבה או כל דבר שיש לי שם תוכנית אינסטלציה, אני חושבת על הנוחות של המשתמש. ברגע שאמת לי שיש לכם נזילות ויחסית הרבה עניינים עם מים, אני לא חושבת פעמיים.
כדאי מאוד לעשות 2 ניקוזים אחד בכל חדר.
הסכום שזה עולה בטל בשישים לעומת הנוחות.
בהצלחה!!
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

הבעיה לא בעלות

יקי אסקיו 30.04 (16:29)
מחסום רצפה בחדר ילדים אינו בשימוש רב ולכן מתייבש בקיץ וגורם לחזרת ריחות ממערכת הביוב.
אפשר להוציא עם צנרת נפרדת לבור חלחול או בשפיכה חופשית אם הגובה מסתדר.
יקי
הוסף תגובה

ניקוז

אביה חן 30.04 (19:41)
אני הייתי אומרת לעשות פשרה ולהסתכל על הצורך היום יומי:
בחדר הכביסה אין כ''כ סיכוי למים (וגם אם יש מגבת קטנה תספיק לשם ... (: )
בחדר שרותי ילדים אם מתקלחים שם וודאי שיש סיכוי למים שם הייתי נותנת נקודת ניקוז כמו כל חדר אחר עם מים...
הרבה הצלחה
הוסף תגובה

אגב יקי מה כוונתך בפתרון שהעלת

אביה חן 30.04 (19:44)
אשמח למידע יותר מפורט ומה אני כמעצבת צריכה לסמן בתוכנית
תודה!
הוסף תגובה