תדיראן wind40 + דמפרים TAC910 - מזגן נכבה לחלוטין

בפורום מזגנים ומיזוג אוויר תוכלו לבדוק כל מה שקשור למיזוג אוויר, להתייעץ עם בעלי מקצוע, לבחון כדאיות, ולהשוות סוגי מערכות מיזוג ולהתייעצות בין בעלי מקצוע בתחום.
תנאי השימוש בפורום

תדיראן wind40 + דמפרים TAC910 - מזגן נכבה לחלוטין

שמוליק 13.05 (14:05)
שלום
בדירתי מותקנים שני מזגנים מדגם WIND40.
הראשון משמש את חלל הסלון/מטבח (ללא דמפרים)
עובד נהדר, שקט ונעים.

מזגן זהה משמש את 4 חדרי השינה ומותקן עם מערכת דמפרים TA910 כאשר לכל חדר יוצאת תעלה עם דמפר, ואחד מהחדרים מחובר כ BYPASS לפיקוד.
הפיקוד נמצא במצב "מלא".

לפי מה שהבנתי מהמתקין ומטכנאי תדיראן אופן הפעולה אמור להיות כזה:
1. בכל חדר יש לכוון את הטמפרטורה הרצויה (בפועל מכוון 23-24 מעלות) על מצב auto.
כמובן שהשלט בקו ישיר לעינית.
2. לשלט המרכזי (האפור) אין משמעות לטמפרטורה (בפועל מכוון על 20) ונמצא במצב קירור עוצמה נמוכה.
3. כאשר מכבים באופן יזום כל דמפר וכולם סגורים - המזגן נכבה.

הבעיה היא כזו:

1. כאמור בחדרים הטמפרטורה מכוונת ל 23-24 מעלות. ככל הנראה כאשר בכל החדרים מושגת הטמפרטורה שבשלט - המזגן נכבה לגמרי. זה מצב בעייתי כי נהיה מחניק ומתחמם מהר - והמזגן כמובן לא חוזר לפעולה מיד. במזגן ללא דמפרים כשאר מושגת הטמפרטורה הרצויה, המדחס מפסיק לעבדו אך המזגן ממשיך להוציא אוויר עד לכניסה לפעולה מחדש של המדחס.

2. הייתי מצפה שמקופ שהמזגן ייכבה - ה BYPASS יפתח והאוויר העודף יצא משם. גם במצב זה, לו היה עובד, אני רואה בעיה מכיוון שהיה נכון יותר להוציא אוויר עודף דרך תעלה חמישית ולא לגרום לחדר אחד לקבל עומצ אוויר חזקה מאד ולהקפיא את החדר במשך דקות ארוכות.

3. בנוסף באחד מהחדרים הרבה פעמים יש שריקות כשנסגר הדמפר (חלקי או מלא)

טכנאי תדיראן טוען שהמזגן והרכיבים השונים תקינים.
ולכן אנ יתוהה אם התכנון וההתקנה פשוט לא נכונים או לא יעילים.

אשמח לדעתכם המקצועית איך נכון פתור את הבעיה שתארתי?

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן כבה לחלוטין..

נועם שרותי מיזוג אוו 13.05 (14:42)
שלום שמוליק -
1. אני מבין שהמזגן של החדרים אינו אינוורטר ולכן המצב בו המזגן מגיע למצב של סגור לגמרי , ולא משנה תפוקה לפי דרישה בחדרים.
2.תכנון נכון - כאשר אני מיעץ ללקוחות אני נותן ללקוח את כל המידע ואני מקווה שגם המתקין שלך עשה זאת , ואני לא רואה פתרון מלבד החלפת המזגן לאינוורטר בו שינוי התפוקה ממש נותן פתרון טוב יותר.
3.באופן אישי אני מעדיף לעשות לחדרי שינה מערכת מולטי אינוורטר ולא מיני מרכזי דבר שפותר את כל הנקודות שעברת עליהם.
4.תנסה לעבור בשלט האפור למהירות נמוכה להערכתי הבעיה תקטן.
5.לגבי ה -bypass -לא הבנתי.. ה-baypass הינו יציאת אוויר שצריך להפתח כאשר הדמפרים נסגרים וכך לתת לרגש הטמפרטורה שנמצא מאחורי המזגן ליד הרדיאטור להרגיש שהטמפרטורה הגיע לדרישה ואז המזגן כבה.
כך עובד מזגן מיני מרכזי וזה חלק מהחסרונות שלו , וכן אני מסכים שיש עם צורת העבודה הזו חסרון ולכן איני ממליץ בדר"כ לחדרי שינה מערכת זו כמו שאמרתי , אלא מערכת מולטי.
מקווה שעזרתי
בהצלחה
הוסף תגובה

מזגן

יקיר 11.09 (22:16)
גם לי יש מזגן מיני מרכזי אינוורטאר עם דפמרים של תדיראן. טעות חיי!!!
אין שום דרך לסדר את זה מצב מלא יוצא אני מדליק רק בחדר יוצא אוויר חזר וקור לסלון למרות שמי שיושב בסלון ולא רוצה אכל אותה.
ושאני שם על מצב חלקי ופותח בחדר או ב2 חדרים יש רעב ושריקות חזקות מהמזגן.
לא ממליץ מתחרט על זה כל יום שאני מדליק תמזגן.
זה שזה מגיע לטמפרטורה ומפסיק ואז מחניק ושוב נידלק עם זה איכשהוא יכל להסתדר אבל שאני מדליק בחדר יוצא לי קור חזק מהסלון שמי שיושב קופא זה לא הגיוני ניראה לי הם טעו במקום לקרוא לזה מזגן חכם היו צריכים לקרוא לזה מזגן טיפש!
הוסף תגובה

איך אפשר לבטל את תפקוד הדמפרים? שהמזגן יעבוד רגיל

שמוליק 23.05 (23:25)
ויוציא אוויר לכל הפתחים בצורה אחידה לפי הטמפרטורה הנקבעת בשלט האפור המרכזי?
הכוונה היא האם ניתן פשוט לנתק את כל כבלי התקשורת והבקר ולוודא שהדמפרים תמיד פתוחים? רק בלאגן הדמפרים עושים...
הוסף תגובה

בעיות תכנון והתקנה

נועם שרותי מיזוג אוו 24.05 (06:47)
בעיות אלו תמיד ניתנות לפתרון כאשר עובד עובדים עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.

טיפש זרק אבן לנהר
10 חכמים לא יוציאו אותו.

תפנה למתכנן ולמתקין
בהצלחה
הוסף תגובה

תכנון ביצוע ושימוש לקוי.

נועם שרותי מיזוג אוו 24.05 (06:44)
1.מצב אוטומט אינו מצב קירור אלא מצב יבוש. במצב זה היחידה הפנימית תפסיק לעבוד במצב השהיה !
2.by pass- מצב זה לא צריך להיות מחובר לחדר שינה אלא ליניקת האוויר של המזגן ! ולמעשה רק כאשר כל החדרים נסגרים הוא פותח מעבר אוויר לכיוון הטרמוסטט ובכך המזגן מפסיק לעבוד !
3.דמפר מעביר אוויר אינו תקין.

ככלל -
רוב התקלות והבעיות במזגנים חדשים נובע מתכנון התקנה ושימוש שאינם נכונים מחוסר ידיעה ומקצועיות.

כאשר קונים מוצר חדש מצורף ספר הוראות שימוש ולצערי הגענו למקום בו כולם יודעים הכל בלי לקרוא הוראות שימוש והפעלה , וגם בענף המקצועי במקום בו אין חובה להחזיק רשיון טכנאי , ורשיון טכנאי ניתן אחרי קורס 3 חודשים כך נראה הענף כולו..
בהצלחה
הוסף תגובה

תיקון מהותי לפוסט הראשוני

שמוליק 24.05 (08:36)
ה bypass הינו תעלה *חמישית* שיוצאת לחלל מעל הנמכת הגבס (האוויר החוזר)
הכוונה היתה לכתוב שתעלת חדר השינה חוברה בטעות ליציאת ה bypass בבקר.
כעת הכל מחובר תקין, חדרי שינה ליציאות הרגילות
ותעלת האוויר החוזר ל bypass.

משכעת המצב ברור

איך נכון לתפעל את המזגן?
איך אפשרי להמנע מהמצב המעצבן שבו בזמן נתון בו כל חדרי השינה השיגו את את הטמפ הרצויה - המזגן פשוט נכבה?

ושואל שוב
האם ניתן על ידי ניתוק הבקר בלבד מהמזגן
לנטרל את פעולת הדאמפרים ולתפקד כמזגן פשוט בלבד שמוציא אוויר בקביעות לכל היציאות
ונכנס למצב אוורור (מדחס מפסיק לעבוד אבל לא הכל נכבה)
תודה
הוסף תגובה

תשובה...

נועם שרותי מיזוג אוו 24.05 (10:15)
1.במצב הנתון שכל הדמפרים סגורים המזגן צריך להכבות.
2.התשובה הן , אם ניתקת את הבקר שכל הדמרים פתוחים בתנאי שתעבור בבקר הראשי למצב קירור ולא פונקציה אחרת.
הוסף תגובה

תודה! (ל"ת)

שמוליק 24.05 (12:20)
הוסף תגובה

הבקר הראשי מודד תמיד טמפרטורה גבוהה מאד - 32-34 מע

שמוליק 26.05 (21:37)
האם הסיבה היא שמיקמו אותו רחוק מדי מפתח האוויר החוזר בתקרה? עשו זאת אולי בכוונה מסיבה כלשהי?
שינוי המיקום שלו יפתור את הבעיה?
הוסף תגובה