מחפש יעוץ בסיסי לגבי שיפוץ

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

מחפש יעוץ בסיסי לגבי שיפוץ

עופר 9.06 (01:54)
שלום לכולם. אני בתהליך של חיפוש דירה ואחת הדירות שאני מתעניין תצטרך שיפוץ מאסיבי. אם מישהו יוכל לעזור לי להבין מה הפוטנציאל של הדירה זה יהיה שיקול בקניה שלה.
מצרף את התוכנית, ותודה לכל מי שיכול לעזורמחפש יעוץ בסיסי לגבי שיפוץ
הוסף תגובה קישור ישיר

מוזמן ליצור קשר

איתמר 11.06 (17:21)
הוסף תגובה

תוכנית בונים לאחר פרוגרמה. מה יש בקומה מעל? (ל"ת)

דביר 2.07 (15:10)
הוסף תגובה

למעלה יש גג עם חדרון בגודל 3 על 3 נטו

הסיבה שאני שואל היא שכרגע הפינת אוכל נמצאת במעין כוך במעבר לפרוזדור וזה לא מרגיש נעים. להזיז את העמוד בפינה של המטבח כדי להגדיל את הפא נראה שאי אפשר, וכל שינוי מהותי באיזור של המטבח סלון פא נראה קשה להשגה. נראה לי מוגזם לקחת מעצב באלפי שקלים לפני שבכלל רכשתי דירה אז אני מנסה להבין אם יש לדירה הזו פוטנציאל להפוך למקום נעים ומרווח או שחבל על המאמץ.
תודה מראש
הוסף תגובה

יש כמה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך

היי עופר
יש כמה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך
א. מי גר בבית?
ב. כמה חדרי שינה אתה צריך?
ג. האם אתה מארח? אוהב לבשל (מטבח גדול, פינת אוכל גדולה וכו')
ד. איני בטוח אם ניתן או כלכלי להזיז את הקיר הניצב לדלת (מאחר ואולי יש שם את ארון החשמל. הזזתו (במיוחד במבנים משותפים) לא תמיד אפשרית.
ה. מה שטח הבית? יש לי יותר מידי שטח להקדיש לחלל הציבורי או להעביר מהציבורי לחדרי השינה והמשפחה?
איזה קומה הבית? יש מעלית? בן כמה אני? כמה זמן עוד אוכל לטפס במדרגות (במידה ואין מעלית)
ז. מה התקציב שלי?
ח. מה אני מחפש מהבית?

שרטטי משהו קטן.
מעצב או אדריכל (אני הנדסאי רשוי) יאיר לך נקודות עליהן לא חשבת ויוכל לכוון אותך מול גורמי המקצוע ויכול לחסוך לך אלפי שקלים. אתה מוזמן לפנות אלי לאיימיל [email protected]
זה לא חייב להיות הוצאה ענקית. מספיק שאתה נפגש לשיחת יעוץ (אם אתה מנהל את העבודה ויש לך את הידע. כמה שקעים אתה צריך ואיפה למקם אותם, אם אתה יודע איפה המטבח ואיפה אתה צריך תאורה (וכמה גופים בחלל נתון), נקודות מים, ריצוף, טייח, דלתות וכו'. לא תופתע בסגירת החשבון מול גורמי הצמקצוע.
מה שבטוח. תוכניות עבודה יעשו לעובדים חיים הרבה יותר קלים.
אבל לפני שאתה ניגש לתוכניות עבודה תשאל את עצמך את כל השאלות (ועוד)

מצ"ב סקיצה. מאחר ולא ראיתי את הבית איני יודע אם הדבר בכלל אפשרי
בהצלחהיש כמה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך
הוסף תגובה

לאחר שסילקת את כל הקירות האפשר...

לאחר שסילקת את כל הקירות האפשריים תוכל לחלק את החלל. ואחרי שתבין מה אתה צריך תוכל להבין אם אתה צריך מטבח גדול או מספיק מטבח קטן ואז הסלון וכל לעבור להיכן שהמטבח היום. מאחר ואיני מכיר את הבית אלו שאלות שרק אתה יכול לענות עליהן. בהצלחהלאחר שסילקת את כל הקירות האפשר...
הוסף תגובה

קצת פרטים ככל שאפשר...

אני מעוניין להשאיר את הסלון במיקום שלו בתחתית התרשים בגלל הויטרינה והכיוון של הנוף.
אני מעוניין בחדר שינה מרווח עם חדר ארונות וחדר אמבטיה מרווח. כלומר את חצי החדר שבצד שמאל להפוך לח ארונות או ח אמבטיה.
פרט לחדר שינה אני צריך עוד שני חדרים לילדים.
מטבח צריך להיות יותר מרווח כמה שניתן למרות שהגודל הנוכחי 3 על 3.35 נראה נסבל. יש חלון לא גדול מהמטבח החוצה ודלת אל המרפסת. פינת האוכל צריכה להיות נעימה מרווחת ומוארת. כרגע ישנו חלון מפינת האוכל אל המרפסת.
האם אפשרי להקטין את המרפסת כדי להגדיל פא או מטבח?
המדרגות צריכות להיות רגילות במקום לוליניות.
זהו בערך..
הוסף תגובה

בעיות...

1. עדיין יהיה לך עמוד שאסור לך להזיז. הייתי מעיף את הקיר שסוגר את המטבח ואז תקבל מטבח ענק בחלל פתוח. ואז תוכל להעיף את הקיר של המרפסת ולקבל חלל "פתוח" (בעמוד אסור לגעת!!) לא חושב שזה נכון.

2. מדרגות אתה תצטרך לרתום לקומה מעל. יש הכנה? מה עם גובה ראש?

3. היכן הממ"ד? בן כמה הבית?

4. את החצי חדר. תוכל להבין איך לסדרו כחדר ארונות לאחר שתמקם ריהוט בתוכנית. מה גודלו של החצי חדר?

מוזמן ליצור קשר. [email protected]

הוסף תגובה

תודה...

אין ממד. בית משנות ה 80.
החצי חדר הוא 3.6 על 2.3.
למדרגות אצטרך לשבור מהתיקרה אני מניח כי יש פתח עגול בקוטר 1.6.
האם לדעתך לא נכון להעיף את הקירות של המרפסת? ברור שבלי העמוד שישאר תקוע.
הוסף תגובה

עם סידור נכון של החלל זה יכול לעבוד

קח בחשבון שכדי לשבור את התקרה ולהכניס מדרגות (מדרגות קלות מן הסתם) תזדקק אישור הנדסי והכנסה הנדסית.

2.3 על 3.6 תוכל להכניס שני ארונות גדולים לכל אחד מבני הזוג.
מה הרוחב של חדר הילדים (ללא השירותים) הצמוד לחצי חדר? אולי הוא יוכל לשמש כחדר הורים והחדר הגדול יוכל לשמש את אחד מהילדים (כחדר משחקים וכחדר שירותים)(איני בטוח שהדבר אפשרי מבחינת הולכה של המים אל הביוב).
הוסף תגובה

שני החדרים בגודל זהה של 2.9 על 3.9

אני די סגור על לצרף את החצי חדר ליחידת הורים, ואני מאמין שאפשר לסמוך על מעצב, שאותו אקח ברגע שיהיה רלוונטי.
מצד שני את הסידור של המרחב הציבורי קשה לי לראות איך הוא הופך למשהו שאפשר לפתור.
ניסיתי לשרטט דרך הסימולציה באתר של איקאה כל מיני אפשרויות ואף אחת לא נראתה לי משפרת את המצב הקיים. אני אצרף תמונות של הסימולציות בהמשך.
תודה
הוסף תגובה

ייתרונות של מעצב

ברגע שאתה שוכר מעצב הוא בונה תוכנית עם הדמיה שתאפשר לך לראות את התוכנית בצורה נכונה. בבנייני מגורים. אם הסידור עובד? זאת שאלה שרק אתה תוכל לענות עליה- אתה שואל אותי לא הייתי בונה חדר ארונות בגודל הזה.
שים לב למדרגות והקורה שבתקת הבית (רצפת הקומה העליונה של הדירה)האם אתה יודע מה רוחב המדרגות? לדעתי זה יתפוס חלק רחב מהחלל.
אני מבין שיש לך מעצב? שאל אותו את כל השאלות.
בהצלחהייתרונות של מעצב
הוסף תגובה

אין לי עדיין מעצב

מה האפשרויות שלי לקבל יעוץ במחיר שפוי עוד לפני ההחלטה איזה בית אני קונה? האם המעצב ידע לתת סדרי גודל למחירים?
לגבי הרוחב בתמונה - זה 1.80.
הקורה שסימנת אני משער שזה בגלל העמודי בטון? בכל אופן הסרטוט של המדרגות הלולייניות מייצג את הפתח הקיים בגג.
מצרף תמונה של המצב הקיים עם הורדת הקיר של המטבח ויצירת נישות משני הצדדים לפינת אוכל.אין לי עדיין מעצב
הוסף תגובה

ותמונה של הפיכת המטבח לחדר שינה ילדים

העברת המטבח לפינת האוכל ואת פינת האוכל בחדר שינהותמונה של הפיכת המטבח לחדר שינה ילדים
הוסף תגובה

מחירים

סדר גודל מחירים של מה?
של השיפוץ? של תוכנית?
אני מעריך שמעצב יידע לתת לך תשובה.
איני מצליח להבין מה זה מחיר שפוי? המחיר הוא נגזרת של כמה גורמים. פגישה בבית המיועד לרכישה, בניית פרוגרמה, בניית הדמיה ובסופו של דבר הרכבת תוכנית והתנהלות מול הגורמים. ומן הסתם זה נפרש על פני תהליך השיפוץ.
בעל מקצוע ללא ניסיון אולי יהיה יותר זול, מצד שני בעל מקצוע עם ניסיון אולי יהיה יותר יקר אבל יחסוך לך כסף בהתנהלות מול בעלי המקצוע.

בהדמיה הראשונה לא רואים את המרפסת כביסה.
מה קורה מאחורי הספה?

בהדמיה הנוספת הייתי מסובב את שולחן פינת האוכל. העמוד הייתי מנסה לטפל במטבח אחרת. הוא נראה כמו מטבח של ברבי. הכורסא הבודדת הייתי מסובב לצד השני (שהיושב יסתכל על המדרגות והדלת כניסה)
לא ברור לי מה עשית עם חדרי הילדים, לא ביטלת לגמרי את החדר אלא נראה שדחפת את הקיר אך איפה הפרוזדור? דרך הדלת?

בלי קשר תזדקק למהנדס. בכל הקשור להוזזת המדרגות ואם תמצא עמודיםקורות שלא מופיעים בתוכנית.
שים לב!!

[email protected]
בהצלחה
הוסף תגובה

המלצה

משה 23.10 (19:00)
אתה צריך מישהו שמבין בתכנון אדריכלי תנסה לפנות לסיגלית קהתי
הוסף תגובה