בית מרובה חדרים ומפלסים

בפורום מזגנים ומיזוג אוויר תוכלו לבדוק כל מה שקשור למיזוג אוויר, להתייעץ עם בעלי מקצוע, לבחון כדאיות, ולהשוות סוגי מערכות מיזוג ולהתייעצות בין בעלי מקצוע בתחום.
תנאי השימוש בפורום

בית מרובה חדרים ומפלסים

עמית 25.06 (22:35)
אהלן.
אנו בונים בית מרובה חדרים ומפלסים בתקציב די מוגבל.
בקומת קרקע - סלון-מטבח (כ-50 מ"ר) וחדר משחקים, ובשתי קומות נוספות - 7 חדרי שינה, פינת משפחה וחדר עבודה (אני עובד מהבית).
המגבלה הראשונה כאמור - תקציב. אנו שואפים להגיע לאיזון בין עלות ראשונית שפויה לבין פונקציונליות וחשבון חשמל הגיוני. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להדליק שני מיני מרכזיים בזבזניים מסביב לשעון כדי לקרר 2-3-4 חדרים, או לחלופין VRF מיצובישי שיחזיר את עלותו בחסכון בחשמל עוד 20 שנה, או לחלופין ליפול על תקלה ב-8000 ש"ח במערכת מסובכת עם אמינות מפוקפקת עוד 3 שנים.
המגבלה השניה - מעבים. יש מקום למעבה במסתור בקומה 1 ולמעבה קטן בקומת הקרקע (נישה בגובה כ-110 ס"מ). אם ממש נאלץ לכך, נתפשר על מעבה נוסף בגינה (שהיא כבר מצומצמת וצפופה דיו). מי ששואל את עצמו מדוע הגענו למגבלה שכזו, הרי שהתבססנו על שלד של בית ישן קיים, מגבלת זמן לתכנון ולבניה, גג רעפים, ודרישה לניצול מקסימלי לשטחי מגורים. בקיצור "זה מה יש".
המלצה אחת שקיבלנו היא ל-VRF בודד עם 11 יחידות (LG) ויחידה עצמאית לחדר עבודה. המלצה שניה היא למולטי אינוורטר 9 יחידות (תדיראן), מיני בקומת הקרקע ויחידה עצמאית בחדר העבודה.
לא ציפינו לשלם עשרות רבות כל כך של אלפים על מיזוג, אז נשמח לפחות לשמוע אולי אנו טועים, אולי התשובה ברורה וההתלבטות מיותרת, אולי למישהו יש הערה/הארה שלא הבאנו בחשבון.
תודה לעונים.
הוסף תגובה קישור ישיר

שים יחידות קטנות על הגג, ובמרפסת שמש למטה גם כך

עדי 27.06 (16:22)
על הגג מעבירים צנרות דרך מקל סבא ואז שלום עליכם ישראל.
אם אתה גר בבית פרטי עם קרקע מגודרת אתה בר מזל, והמיסתור אינו חובה לשימוש. אפשר לשים מה שבא לך 2 מ' לפני היחידות (אפילו פסלי נוי) כדי להסוותן מעיניים של מי שרוצה להזיק לך! אין הצדקה ל VRF בבתי קרקע פרטיים אלא רק במקרה שבו אורך הצנרת האופקי הוא יותר מ-20 מ' עד ליחידה הפנימית באחד מחדרי הבית.
הוסף תגובה

לא רלוונטי למגבלות

עמית 30.06 (01:57)
כפי שכתבתי - הגג הוא רעפים. אין אפשרות להתקנה עליו/בתוכו. אין מרפסת שמש. הגינה קטנה וצרה, כל תוספת מעבים מעבר למה שכתבתי הורגת את הגינה לחלוטין.
לכן ביקשתי התייחסות במגבלות המעבים שצוינו. אם לא VRF, האם מולטי לחדרים ומיני למטה עושה שכל? האם המולטי (תדיראן) היא מערכת שכבר הוכחה מספיק כאמינה? האם יש רעיון אחר?
הוסף תגובה