מה צריכה לכלול הצעת מחיר של מעצבת פנים?

בשעה טובה רכשתם דירה חדשה מקבלן או דירה הזקוקה לשיפוץ, בית או חלל מסחרי, אחד הצעדים הראשונים שמומלץ לעשות הוא לשכור שירותי עיצוב פנים, שילוו אתכם בנפתולי הפרויקט.

לפניכם תהליך חדש ומרגש שיכול להימשך חודשים רבים. תשקיעו בו הרבה זמן, התלבטויות ואף תקציב משמעותי. כדי שכל זה יקרה בצורה הטובה ביותר ותיחסך מכם עוגמת נפש מיותרת, כדאי להקפיד ולבקש ממעצבת הפנים הצעת מחיר מסודרת ומפורטת, שתכלול את כל השירות והעבודות שהמעצבת מתחייבת עליהם. כולל נקודות יציאה למקרה של הפסקת ההתקשרות. ככל שהצעה תהיה מפורטת יותר כך הדברים יהיו יותר ברורים, לכם ולבעלי המקצוע השונים.

תיאור השירות מורכב משלושה חלקים:

החלק הראשון יפרט את התכנון הרעיוני וההכנות לכך. מדידת הנכס, הגדרת הצרכים, הדרישות והסגנון המבוקש, הכנת אופציות תכנון, כולל מיקום הפונקציות השונות והריהוט, התייחסות למסגרת התקציב.                         
החלק השני יכלול את כל תוכניות העבודה המקצועיות לביצוע שעל המעצבת להכין לבעלי המקצוע השונים. כמו: תוכניות הריסה, בנייה, מערך האינסטלציה, מערך נקודות החשמל והתאורה השונות, תוכניות פתחים (חלונות ודלתמה צריכה לכלול הצעת מחיר של מעצבת פנים?ות), בניות גבס ואלמנטים מיוחדים, המלצות למיקום פתחי מיזוג האוויר, תוכניות נגרות מפורטות לארונות המטבח, לחדרי הרחצה, לארונות הקיר ולכל פריט נגרות נדרש בכל חדרי הבית. 
החלק השלישי יכלול את כל הקשור לבחירות הצבעים והחומרים השונים וליווי לקניות. ריצוף, חיפויים, כלים סניטריים, גופי תאורה, וילונות, רהיטים, פרטי דקורציה וכדומה.

לאחר מכן תוצג הצעת המחיר ופירוט התשלומים. המקובל הוא לחלק את שכר העבודה לשלושה תשלומים עיקריים, בהתאם לשלבים שהוצגו, ותשלום רביעי בסיום העבודה.
חשוב להקפיד שיהיה גם רשום מה ההצעה לא כוללת, מה עלותן של שעות ייעוץ נוספות, שאינן כלולות בהצעת המחיר, ומה התנאים להפסקת ההתקשרות.
ההצעה אמורה לכלול את מספר שעות הליווי של המעצבת מול בעלי המקצוע בפרויקט עצמו, ביקורים בפרויקט ופיקוח על כך שהעבודה נעשית על פי התוכניות וכן את מספר שעות הליווי לרכישות בחנויות השונות.

עבודת המעצבת היא עבודת תכנון משמעותית ויצירתית, שלוקחת את הצרכים והמאווים שלכם, גם את מה שלא נאמר במילים, ומתרגמת את כולם לחללים מעוצבים, שיש בהם יופי, אסתטיקה ופרקטיקה ויותר מכל – הם מתאימים לכם!
יש כאן עבודת תיאום מול גורמים רבים ופרטים רבים, שנאספים ואמורים להשתלב וליצור בסופו של דבר תמונה שלמה אחת. ממש כמו מנצח על תזמורת, שיש בה כלי נגינה רבים ושונים, שחוברים יחדיו, והוא יודע להנהיג אותם כדי שתושמע יצירה מוסיקלית מושלמת שמרטיטה את הלב.

טווח שכר הטרחה של מעצבי הפנים יכול לנוע מאלפים בודדים לעשרות אלפים. הצעת המחיר צריכה להיות תואמת כמובן להיקף השירות אותו אתם מבקשים.

תגובות