דף זה טרם אושר על ידי מנהל ואינו גלוי

החשיבות של מחפרונים ומערבלי בטון לביצוע עבודות עפר

רבים מאיתנו מדמיינים לעיתים כיצד היו נראים חיינו ללא הטלפונים החכמים. אחרים תוהים בליבם איך התקיימו אנשים לפני המצאת כלי הרכב. בענף הבנייה, השאלה האמיתית היא איך הסתדרו לפני המצאת מערבלי הבטון והמחפרונים. עוד על שני הכלים שהפכו את חיי הקבלנים לנוחים, קלים ובטוחים הרבה יותר, בכתבה הבאה.

מחפרון – נעים להכיר

תכירו את המחפרונים. בעיניי רבים, מדובר בכלי ההנדסי החשוב והיעיל ביותר לביצוע עבודות עפר, בנייה והריסה. יתרונותיו של המחפרון רבים, ובמרכזם השילוב בין היותו קל משקל באופן יחסי, לבין העוצמה והחוזק שלו בכל פעולה ומשימה. תוסיפו לכך יכולת תנועה ועבירות גבוהה (בעזרת זחל מתקדם, אשר דומה לו קיים בטנקים המתקדמים בעולם), פשטות הפעלה ועלויות נמוכות יחסית, והרי לכם שלל סיבות מדוע חשיבותו יקרה מפז בביצוע עבודות אלו.

מערבל הבטון – מה היינו עושים בלעדיו?

ואחרי שהתאהבתם במחפרון, זה הזמן לומר שלום לאחד הכלים הוותיקים בתחום הבנייה (עם דגש על עבודות העפר), מערבל הבטון. על תפקידו של הכלי הנפלא הזה ניתן לומר "כמה פשוט, ככה חשוב". בזכותו הבטון, הלא הוא המרכיב המרכזי בכל תהליך בנייה, נשמר בטמפרטורה נכונה ובתזוזה בלתי פוסקת, עניינים שבלעדיהם איכות הבטון תיפגע בהדרגה עד להריסתו המוחלטת. בשורה התחתונה, גם אם ממש תתאמצו, לא תמצאו ביצוע של עבודות עפר ללא מערבל הבטון.

חשיבות הכלים לביצוע עבודות עפר

כשמדברים על מחפרונים ומערבלי בטון, חשיבותם הגבוהה לביצוע עבודות עפר מתבטאת במספר פרמטרים:

בטיחות – בראש ובראשונה. מדובר בכלים בעלי תקני בטיחות מהמחמירים בעולם, ומערכות משוכללות אשר מקטינות את הסיכון לתאונות לקטן ביותר. לצערנו, ישנן חברות בנייה מסוימות מפעילים דגמים ישנים במצב תחזוקתי לא ראוי, שעלולות להוות מפגע בטיחותי לעובדים ולסובבים.
יעילות – אם בנו את הפירמידות במצרים לפני אלפי שנים, כנראה שאפשר לעשות הכול גם בלי הכלים המופלאים הללו. אבל כאשר בימינו שם המשחק הוא יעילות, לא בכדי נחשבים המחפרונים ומערבלי הבטון ל – "תלמידים המצטיינים של הכיתה".
מהירות – יעילות שווה מהירות, ומהירות שווה כסף. אז נכון, החיפזון מהשטן ותמיד יש להתרחק מחברות שבשביל לחסוך יומיים עבודה, מעגלות פינות. אבל הכלים הללו הופכים כל עבודה של שבוע לכזאת של שלושה ימים, וכל עבודה של יום לאחת שמסתיימת בתוך שעות ספורות.

במדריך הזה של אמצ שמש לציוד הנדסי ניתן לקרוא בהרחבה על השימוש הנכון בכלים אלו ובכלים נוספים, לרבות עגורנים, משאיות עפר, טרקטורים ועוד.

עבודה בטוחה ונעימה!

המאמר באדיבות

 • אמצ שמש 1990 בע"מ
 • קליק לחיוג: 04-6379999
 • טלפון:
  04-6379999הצג
 • כתובת:
  ת.ד. 1441, פרדס חנה כרכור
 • אתר:
  הצג