אדניות מעקה

אדניות מעקהאדניות עץ - למעקה

אדניות עץ מותאמות למעקה מרפסת או מעקה אחר...

אדניות מותאמות לתנאי חוץ ופנים, עם יריעות פנימיות מיוחדות וניקוזי מים לשתילה ישירה של הצמח.

הצבע הנפוץ והמבוקש ביותר הוא: לבן או חום

 
אדניות למעקה תמיד מראה עד כמה חשוב הטבע והירוק בבית ובמרפסת לרבות בערים , אפילו אדנית אחת יפה ואפילו צמח אחד תענה על הצורך של גינה וטבע בבית ובמרפסת.

היופי של העץ הטבעי נותן את תחושת היופי והחמימות של הגן והטבע. אדניות איכותיות מורכבות עוברות תהליך עבודה ארוך וגימור מושלם, האדניות  מעץ חייבות לעמוד בתנאים קשים לרבות שמש וגשם.

אדניות מעקה מפלסטיק ,נותנות הרגשה של זולות,עמידותם לאורך שנים קצרה ביותר, מתייבשים, נשברות מתבלות  ולא ניתן לחדש את הפלסטיק.
תחזוקת האדנית היא פשוטה מאוד, ניתן תמיד לחדש ולרענן את הצבע וניתן גם לבצע תחזוקה משמרת ע"י מריחת שמן פישתן על העץ ,פעם בשנה.

 הבניה האורבנית הצפופה מצמצמת את מרחב גידול הצמחים, אנו רוצים בסופו של דבר לחיות בסביבת טבע וגן כאשר המרפסת משמשת לנו גינה פורחת והאדניות התלויות על המעקה משלימות את המרחב הטבעי.

היות ורוב המרפסות במרחב האורבני הם קטנות ומוגבלות המעקה הופף להיות תשתית מצויינת לגינה תלוייה,גידול הצימחיה הירוקה על מעקה משחררת את התלות במרחב ותלייה נכונה משחררת את המרפסת למרחב פתוח.

יש סוגים רבים של אדניות למעקה, אבל האדנית העץ התלוייה היא המרשימה והיפה וגם הטבעית ביותר .

כמובן שצימחיה בריאה ויפה באדנית חייבת להתחשב בכמות השמש,רוחות,עונות,מים ועוד...ליפני המטפלים בצמחיה שבאדניות חשוב להתייעץ עם איש מקצוע, בדרך כלל השרות ניתן חינם במשתלות השונות...פשוט להגדיר ליועץ את תנאי מזג אוויר מבחינת שמש,גשם,רוח וכו'.. ולהתאים צמח רלווטי.כמו כן להתאים מומלץ להתקין מערכת מים אוטומטית.

חשוב לקחת בחשבון שכל מעקה הוא משתנה,ישנם מעקות מזכוכית,אלומיניום,לפעמים המעקה צר ולפעמים הוא רחב או אליפטי או מלבני או אחר.......לכן שקונים אדנית לתלייה חשוב לבדוק את התשתיות שאכן יתאימו לאדניות התלויות.

כדי שהמים לא יטפטפו מפתחי הניקוז שבאדנית חשוב להניח מגש מתאים כדי שיאסוף את עודפי המים, וכן שהטיפטוף לא יטפטף על ראש השכנים.

את האדניות ניתן להרכיב על המעקה שבמרפסת כלפי חוץ או פנים או גם וגם.........הרכב כלפי פנים הפירפסת תיתן בטחון נוסף בעיקר כלפי ילדים בכך שירחיק אותם מהמעקה ויתן שקט מסויים להורים.

ניתן לשלב באדניות צמחי תבלין,מרפא או צמחים משתפלים או זוחלים והכול ע"פ יעוץ של בעל המקצוע כפי שהומלץ בנ"ל.

 

המאמר באדיבות

תגובות