אם יש חולדה בבית , בוודאי יש גםם קקי של חולדות. אז

 

קקי של חולדות בבית מהווה סכנה וחשיפה למחלות רבות

קקי של חולדה זהו סימן הזיהוי הראשון שבטח נבחין במצב שבו חדרה לך חולדה הביתה. החולדות נכנסות לביתנו במטרה למצוא מזון. החולדה תמיד תעשה את צרכייה מיד לאחר שאכלה. ולכן, בוודאות יהיו גללים של חולדה בבית, במצב שבו יש חולדה.

איך נראה קקי של חולדה?

צורתם של גללי החולדה יהיו ארוכים ומפותלים , להבדיל לקקי של עכברים. הצבע של הגללים יהיה חום כהה עד שחור. לפעמים הקקי של החולדה יקבל גוון מטאלי דומה לבצע כחול, הסיבה לכך, חולדה שבה במגע עם רעל נגד חולדות.

הגללים של החולדות מעבירים מחלות רבות, אך גרוע מזה הוא השתן של החולדה. החולדה עושה את צריכה ביחד, קקי ופיפי ביחד. השתן לא גלוי לעין, ויכול לבוא במגע עם דברים שאנחנו משתמשים ביום יום. במצב שבו זיהיתם חולדה בבית, חשוב לעשות ניקיון יסודי באזור המטבח ואזור המזווה ( כמובן גם באזורים נוספים בהם קיים חשש שהחולדה ביקרה). כמו כן, מומלץ לזרוק מזמון שהיה פתוח או בה במגע עם החולדה.

אם יש חולדה בבית , בוודאי יש גםם קקי של חולדות. אז>אם מצאתם קקי של חולדה בבית, אתם כנראה צריכים מדביר חולדות מומלץ לטיפול בבעיה.

אופן הדברת חולדות בבית

עם זיהוי גללי חולדה בבית, מומלץ ללא לגעת בקקי של החולדה. הסיבה לכך היא שהגללים מאפשרים לדמביר ללמוד את מסלול התנועה של החולדה בבית ובכך להביא ללכידה במהירות.

הדברת חולדות בבית תיהיה באמצעות מלכודות שונות בשילוב פיתיונות. המטרה העיקרית היא להביא ללכידת החולדה ללא שימוש ברעלים. שימוש שברעלים להדברת חולדה לא מתאים למבנה או בתים. רעלים הורגים את החולדה רק לאחר מספר ימים ומקום המוות שלה לא ידוע. הדבר יכול להוביל לריחות מאוד לא נעימים בבית ולא ניתן יהיה לדעת או להגיע למסתור שבו החולדה מתה. ולכן, מומלץ להשתמש במלכודות מבוקרות. המלכודות שקיימות כיום בשוק הן, מלכודות קפיץ, דבק או המואניות.

לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה. כל מדביר חולדות יפעל אחרת בשטח. מדביר חולדות מקצועי ובעל ניסיון , ילכודת את החולדה לאחר כ 24 שעות.

מדביר חולדות או לוכד חולדות? יש הבדל בכלל?

מעט הם המדבירים שלוכדים חולדות בידיים, אבל עדין קיימים כמה כאלו. לכידת חולדות בידיים מאוד מסוכנת ולא פשוטה. החולדה חיה חכמה וזריזה. מספיק חור של 1.5 ס"מ והחולדה יכולה לעבור דרכו בקלות. במצב שבו מדביר חולדות יבחר ללכוד את החולדה בידיים , יהיה רק כשהמדביר בטוח שהוא מסוגל ותנאי השטח מאפשרים לו. אחרת, כמו רוב מדבירי החולדות, יש לפעול באמצעות מלכודות שונות על מנת ללכוד את החולדה בבית.

הדברת חולדות עושים עם מדביר בעל ידע וניסיון ולא הראשון שעולה בגוגל. מדביר חולדות שיודע את העבודה , יגרור אחריו ביקורות חיובית ברשתות החברתית. כי מי לא היה זורק מילה טובה למדביר שהציל אותך מחולדה בבית?

המאמר באדיבות

תגובות