כיצד תבחרו מארגן דיירים? |פיני-בינוי| ברק בר-לב

 

נשאלת השאלה כיצד תבחרו מארגן דיירים בעסקה בעלת חשיבות כה רבה בחייכם?  

הרי תחדשות עירונית יכולה להווה פתרון יעיל לבעיות סביבתיות ובטיחותיות, אכן כלי תכנוני יעיל שיכול להשביח את שווי הנכס שבבעלותכם וכמובן להעלות באלף מונים את איכות החיים שלכם לרמה גבוהה יותר.

אלא, העניין הוא, שכדי לעשות את זה כמו שצריך.  

אנו בבר-לב סבורים כי בטרם התקשרות עם חברה יזמית בעסקה כה חשובה, כמו לדוגמא עסקת התחדשות עירונית בבנין שלכם, בו יש בבעלותכם דירה ואו אפילו שתיים, אזי בעלי הדירות ניצבים בפני החלטה גורלית כה חשובה, ובטח בעלת משקל ומשמעויות גדולות וארוכות טווח.  

לפיכך, בחירת מארגן דיירים מנוסה שהוא אמון על שמירת זכויותיהם של הדיירים לאורך כל חיי פרויקט התחדשות עירונית, חייבת להתבצע בצורה הנכונה ביותר והקפדנית.

בחירה מסוג זה עשויה בהחלט להקל על כלל בעלי הזכויות והגם להקל רבות על ההליך המורכב הזה מסוג ההתחדשות העירונית בכלל ומסוג בינוי ובינוי בפרט.  

בשונה לגמרי מעסקת מקרקעין רגילה כמו לדוג' עסקת מכר של דירת מגורים.

עסקאות מסוג התחדשות עירונית נמתחות על-פני זמן כל כך ארוך וכוללות מס' רב של כללים, הנחיות נוקשות כתוצאה של ריבוי הגורמים שמעורבים בתהליך.  

עסקאות אלה, מנסיוני הארוך בתחום ההתחדשות העירונית, מדברות בעד עצמן בלשון המעטה וטומנות בחובן שלל היבטים תכנוניים ומשפטיים אשר נדרשת בהם הבנה חדה, מעמיקה , ומקיפה יותר.  

מארגן דיירים מנוסה, אמור לקחת בחשבון עת הנעת תהליך, ולכלול בחשבון כבר בתחילת הדרך את כל השיקולים המקצועיים ולשלב תוך כדי את הליווי מקצועי בכל שלבי הפרויקט, החל משלב גיבוש הרעיון וכלה בגיבוש נציגויות, טיוטת ההסכם, ועד למסירת הדירות החדשות לחזקתם של בעלי הדירות.  


לסיום אוסיף: 
בעלי דירות יקרים: זכרו נא כי בפניכם דרך די ארוכה יחד עם מארגן הדיירים, ולכן אל תחששו מהצגת שאלות ו/או לבטים בפניו מוקדם ככל הניתן - רק מארגן דיירים מקצועי ומנוסה, יעשה לכם "סדר פסח" שטבעי שמצוי בראשכם...

 

הכותב ברק בר-לב בעל ותק וניסיון בתחום המקרקעין והתכנון והבניה, הוא מייסד והבעלים של משרד בר-לב המתמחה בתהליכי התחדשות עירונית, מהמובילים בישראל. המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ/ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתכמת על הדברים האמורים.

 

 

 

 

 

המאמר באדיבות

תגובות