אדריכלות נוף ירוקה

מאמר מעניין של אדריכל הנוף ד"ר גיל הר גיל מספר על השינוי שחל בעשורים האחרונים בתחומי המעורבות של אדריכלי הנוף. לדבריו של גיל, "אדריכלי הנוף הפכו לחלק בלתי נפרד מצוותי התכנון העוסקים בתכניות לשטחים גדולים - תוכניות אב ומתאר ותכניות מפורטות (ת.ב.ע). אדריכלי הנוף עוסקים ומובילים פרוייקטים עירוניים כמו תכנון רחובות וכיכרות, חצרות מבנים, אתרי נוף, מורשת וארכיאולוגיה וכן תכנון ושיקום של פרויקטי תשתית (כבישים, מסילות רכבת, גשרים, קווי מים גז וחשמל ותחנות כוח מסוגים שונים)".

__img__

אדריכלות נוף היא אחד מהתחומים המגוונים ביותר בין מקצועות התכנון והעיצוב. בזמן שתואר אדריכל ניתן ללמוד כיום ב-5 מוסדות שונים בארץ (הטכניון, בצלאל, ויצ"ו, אריאל ואוניברסיטת תל-אביב), אדריכלות נוף ברמה האקדמית ניתן ללמוד כיום אך ורק בטכניון. באדריכלות נוף ירוקהblank">כתבתו של מיכאל יעקובסון בXNET, מסבירה ראש המחלקה ללימודי אדריכלות נוף בטכניון,  טל אלון-מוזס, שזהו מקצוע עם "ביטחון באפשרויות תעסוקה. כל הבוגרים ואף הסטודנטים עובדים במקצוע, והדרישה לאדריכלי נוף רק עולה – ובהתאם, תנאי ההעסקה".


קשה לפספס את המאמרים הרבים על "הדור האבוד" או "דור ה-Y" (יש סדרה שלמה כזו ב-Ynet), אקדמאיים שהמשק לא מסוגל להציע להם עבודה ופרנסה, כנראה שהיו צריכים ללמוד "אדריכלות נוף"?

המאמר באדיבות

 • עמרי רון
 • קליק לחיוג: 035555038
 • טלפון:
  035555038הצג
 • כתובת:
  סעדיה גאון 22 תל-אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות