מלגת "אות העיצוב" לזכרה של אופיר חן ז"ל

מלגת "אות העיצוב" לזכרה של אופיר חן ז"ל תוענק לסטודנטים מצטיינים

אופיר חן - דמות יוצרת רבת גוונים וכישרונות, הייתה יצירתית מאוד ורב תחומית, כל שנותיה עסקה בציור ובאמנות פלסטית, במחול ובכוריאוגרפיה, בכתיבה, בספרות וגם בספורט. סקרנותה הרבה ואהבתה לטיולים הובילו אותה למסע המרתק בדום אמריקה - ממנו לא חזרה. אופיר נהרגה בתאונת ג'יפ במדבריות המלח בבוליביה והיא בת 22 בלבד. בחייה הקצרים והמלאים הוסיפה אופיר לעולם אהבה, יופי ושמחה וניסתה להשפיע כדי ליצור עולם טוב יותר. היתה בה יכולת נתינה ענקית והיא נגעה בכל אחת ואחד שהכיר אותה.

מכל האמנויות בהן עסקה ואותן חוותה, אופיר בחרה ללמוד אדריכלות ועיצוב, ולפני נסיעתה לטיול הגדול בדרום אמריקה היא הספיקה לעשות את המבחן הפסיכומטרי, מתוך כוונה להתקבל ללימודי אדריכלות ועיצוב, חלום אותו לא הספיקה להגשים.


__img__

מלגה ע"ס 10,000 ש"ח

תוענק לאחד/ת מהסטודנטים/יות אשר יזכו באות העיצוב, ע"פ בחירת חבר שופטי העמותה. המלגה תוענק להמשך לימודים ותועבר ישירות למוסד הנבחר.

הוריה החליטו להעניק את "אות העיצוב" על שם אופיר בקטגוריית צעירים וסטודנטים כדי לתמוך ביוצרים צעירים במקצועות האדריכלות והעיצוב ולהביאם למודעות ולהכרה ציבורית רחבה. "אות העיצוב" מהווה ביטוי להערכה של היוצר והוקרה להישגיו ולתרומתו. 
שנה לאחר מותה של אופיר הקימו הוריה את הקרן "בשביל אופיר - הקרן לעידוד היצירה", מתוך רצון להמשיך את השביל שאופימלגת "אות העיצוב" לזכרה של אופיר חן ז"ל
לתמוך ביוצרים צעירים ולעודד את היצירה האמנותית-תרבותית בקהילה.

ריקוד החיים של אופיר סלל את הדרך למיזם הקרוי על שמה - "חממת אופיר - אנשים יוצרים אמנות". מסגרת מטפחת זו מאפשרת לאמן/יוצר לחשוף את פרי מחשבותיו, כישוריו ומוצגיו ומביאה לידי ביטוי את האישיות המתחדשת בשירה, כתיבה, ציור, פיסול, צילום, מחול, משחק, תנועה ומנגינה. המרחב היצירתי מייצר מפגש מרגש של סיפורי חיים, זיכרונות, געגועים, כאבים ולבטים, לצד הפריה של חלומות, שאיפות תקווה ומאוויים. כל אלה גורמים למשתתפים ב"חממת אופיר" לגעת, להעיז, להיות, לברוא, ליצור ולהתעצם!

להרשמה - http://www.design-award.co.il/המאמר באדיבות

 • עמרי רון
 • קליק לחיוג: 035555038
 • טלפון:
  035555038הצג
 • כתובת:
  ריינס 6 תל-אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות