אי זוגי - סקירת תערוכה

תערוכת ״ אי זוגי״ במוזיאון העיצוב חולון מדברת על מערכות יחסים, שיתופי פעולה, יציבות ,איזון ובוחנת את המושגים האלה היטב דרך  כמה קבוצות מעצבים נפלאות מכל העולם. את redish  אני מכירה ואוהבת ועוקבת אחריהם בהנאה מרובה.

שני היוצרים המוכשרים נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, בוגרי חולון Hit וזוכי פרסים בינ״ל ,יצרו חלל נפלא ועוצמתי בפתח התערוכה עם אוביקטים קלילים ועדינים שבוחנים הרמוניה ואיזון בצורה הכי אלגנטית שחוויתי מימי.
נוצות הפכו לפסל קינטי מעץ המטיל צללי רורשאך מרתקים , וציפורי/ פרחי נייר  נשלפות מתוך אגרטל איטונג חרוט ומקבלות נשמה אמיתית עם כל משב רוח עדין.

סטודיו bcxsy יצר נדנדה שחוברה לחיישנים שמייצרים אימג׳ גראפי נפלא ככל ששני המתנדנדים יוצרים איזון ביניהם, סוג של תרפיה צבעונית שאופפת את המשתתפים בחיק מסכי וילונות עדינים שסוגרים על הנדנדה.
הנסיך הקטן לא רצה לרדת מהנדנדה ונהנה מהביופידבק הויזואלי שהמעצבים יצרו .

 סטודיו zaven האיטלקי בדק והתנסה מה קורה לשכבות זכוכית, פיגמט ותאורה שהם חוברים יחד. האלמנטים שהם יצרו הם ספק אוביקט תאורה לכל בית , ספק יצירת אומנות. ענין וסיקרן תהליך העבודה של שני המעצבים מונציה ששיתפו בקשיים שלהם עם ריבוד הזכוכית.

סטודיו srarkitecture האמריקאים יצרו חוויה חושית עדינה המשלבת תעתועי מראות והשתקפויות בחלל נפרד עם ספק סלע (העשוי מספוג) ספר מחיצה, וספר מעבר, כל אלה ריגשו את הנסיך הקטן שלי עד שהיה קשה עד בלתי אפשרי לתפוס אותו בפוקוס. הוא התרוצץ מהתרגשות הלוך וחזור וגילה שהחלל שאותו אנחנו רואים הוא לא בדיוק החלל שבאמת קיים.

הענין שהאוצרת הצליחה להעביר הוא התיאום, הענין והסקרנות שיש לנו, כמתכננים ומעצבים למתכנן נוסף או צוות שאנו עובדים איתו. שמיעת קול או ביקורת יכולה להפרות אחד את השני בצורה שתייצר מוצר הרבה יותר טוב. אישית באקדמיה מטעמי לוחות זמנים עבדתי ויצרתי המון לבד, אבל החיים והעבודה במשרד לימדו אותי שנים לאחר מכן, שעבודה בצוות היא הרבה יותר נעימה והופכת את תהליך היצירה למשחק אמיתי.
לקינוח יצרנו  בסדנה של המוזיאון מטקות קלילות מקרטון גלי, שיהיה לביקור הקרוב בחוף פלמחים.

בקיצור תערוכה נהדרת, גן ילדים רב חושי , גם לילדים גדולים. וכל הכבוד לאוצרת מריה כריסטינה דידרו על חיבורים נפלאים מכל העולם לחוויה מרגשת.

רוצו

סקרה עבור אתר saf גלית פנינה אבינועם - אדריכלות ועיצוב פנים

https://www.facebook.com/GALITAVINOAM
http://www.galitavinoam.com/

 

אי זוגי - סקירת תערוכה

תגובות