גיל דביר מונה לראש התכנית לעיצוב פנים במכללה למנהל

מעצב הפנים גיל דביר מונה לעמוד בראש התוכנית לעיצוב פנים בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למינהל.

מעצב הפנים גיל דביר, בוגר בהצטיינות המחזור הראשון של בית הספר לעיצוב וחדשנות במסלול האקדמי של המכללה למנהל סוגר מעגל "כבר בתחילת דרכי ידעתי שבעתיד אחזור לאקדמיה ולתחום ההוראה שכה אהוב עלי".

מיד בסיום לימודיו במכללה למינהל, החל גיל לעבוד כמעצב פנים בסטודיו לעיצוב פנים ואדריכלות בתל אביב בו עבד על פרויקטים ציבוריים וכן למגורים.

לאחר כשלוש שנים נסע גיל לניו יורק ללמוד ב-Pratt Institute לימודי תואר שני במנהל עיצוב Design Management, זאת במטרה להרחיב את אופקיו. התואר אותו למד משלב בתוכו ידע מקצועי מעולמות העיצוב, בשילוב עם יזמות, אקולוגיה וחדשנות.
גם שם סיים דביר את לימודיו בהצטיינות יתרה ובציון לשבח של נשיא האוניברסיטה.
לאחר סיום הלימודים, נשאר בניו יורק והחל לעבוד בסטודיו מצליח כמעצב פנים של פרוייקטי מגורים רבים בינהם דירות יוקרה במנהטן, בתי יוקרה בפרברי העיר ניו יורק כמו גם בבוסטון, מיאמי ועוד. לאחר שנתיים, כשעבד בסטודיו גדול יותר, הזדמן לו לעבוד על פרוייקט ייחודי בקנה מידה עולמי: מלון הפלאזה המפורסם בניו יורק בבעלותו של מר יצחק תשובה. עבודת עיצוב מאתגרת ומרתקת זו נמשכה 3 שנים, בהן ניהל צוות מעצבים גדול וביחד עבדו על הבניין המורכב הזה שבו כל פרט ופרט קיבל התייחסות עיצובית מדוקדקת; גם בתוקף היותו מוכרז כמבנה לשימור חוץ מלא ושימור פנים לאזורים מסוימים בתוכו.

גיל אף הקים בניו יורק סטודיו בוטיק מצליח לעיצוב פנים בשם 'גיל דביר דיזיין' העוסק עד היום במגורי יוקרה פרטיים ובמלונות. פעילותו של הסטודיו מקיפה מגוון רחב של פרויקטים בניו יורק, ניו ג’רזי, בוסטון  וכמובן בישראל.

לאחר חזרתו ארצה המשיך גיל עדיין לעסוק במספר פרוייקטים בניו יורק, אך החל במקביל להשתלב כמרצה ולהנחות קבוצות סטודיו בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למינהל.
גיל מעיד על עצמו כי הביא רוח ניו יורקית רעננה מלאה בהשראות ובידע בינלאומי אותו צבר משך 12 שנות שהותו בחו״ל. הוא מתאר את החזרה לאקדמיה ולבית הספר לעיצוב בו למד כסגירת מעגל עבורו בהבטים אידיאולוגיים מקצועיים ורגשיים, כמשימה אישית שלו להעביר מהידע המקצועי שלו ולחנך את דורות המעצבים הבאים בדרך בה הוא מאמין.

לאחר שנבחר כמרצה מצטיין בבית הספר, בתחילת השנה האקדמית מונה גיל דביר לעמוד בראש התוכנית לעיצוב פנים. המינוי של גיל דביר, מעצב פנים מוביל ובוגר מצטיין של בית הספר מלמד על פיתוח אקדמי ופדגוגי של התואר לעיצוב פנים ועל הכיוון אליו פונה בית הספר.

גיל דביר: "בתפיסת עולמי, תפקידו של מעצב הפנים האקדמי בישראל הוא בעל חשיבות רבה. הוא נוגע בתחומי עיסוק רבים, הוא נוגע באדם, מתערב לו בחייו ומשנה את סביבתו. לעשייה בתחום עיצוב הפנים יש אחריות חברתית, סביבתית-אקולוגית.

מעצב הפנים האקדמאי של היום הוא רב תחומי, הוא שולט בטכנולוגיות מתקדמות, הוא מחויב לידע מקצועי בנגישות וביצירת סביבות בטוחות למשתמשים בהן תוך כדי יצירת מרחבים פיזיים - ויזואליים מרתקים. אנחנו מזמינים כל מי שחושב כמוני שזה התחום המרגש בו היה רוצה לעסוק להרשם ולהצטרף ללימודים אצלנו בבית הספר."

גיל דביר מונה לראש התכנית לעיצוב פנים במכללה למנהל

תגובות