צילום בית הורן, קיסריה

צילום בית הורן, קיסריה
צילום של בית משפחת הורן בקיסריה.
הבית תוכנן ע"י משרד האדריכלים V-Studio.

הצילומים נעשו במשך יום שלם, כאשר האדריכל גיא וליקסון, התלווה אליי במשך כל יום הצילום. לפני כל צילום היה דיאלוג ביני ובין גיא לגבי הזוית הנכונה ומה כדי להדגיש בפריים. העבודה המשותפת יצרה תוצאה ששני הצדדים מרוצים ממנה.

גיא רצה להדגיש אלמנטים שמאפיינים את התכנון הכללי של הבית, כמו ההפרדה בין בחלל הציבורי והפרטי על ידי הכניסה לבית, את האור הטבעי הנכנס לבית ובמיוחד את מבטי האורך שנמשכים מקצה עד קצה לאורך הבית ויוצרים קשר בין החללים השונים של הבית והחצר הקדמית והאחורית.
בנוסף, הוא רצה להדגיש אלמנטים עיצוביים בתוך הבית כמו גופי התאורה, ארונות קיר, תמונה שעוצבה במיוחד לבית ע"י אשתו של גיא, יפעת ועוד...

תמונת מסדרון חדרי השינה:

אחד ממבטי האורך שעליהם מדבר וליקסון נמצא בצילום מסדרון חדרי השינה אשר מתחיל בחדר ההורים המאופיין בדלת כניסה שחורה ומרשימה וממשיך עם מעקה זכוכית המקשר בין המסדרון למדרגות המובילות למרתף.
בצילום זה, המצלמה הוצבה ממש בקצהו של מעקה הזכוכית, מרחק מילימטרים ספורים (נאלצתי להוריד את מגן השמש והיו כמה רגעים של חרדה כאשר קירבתי בעדינות את העדשה למעקה).
התמונה מסתמכת על האור הטבעי שנשפך אל המסדרון מהחלון הנמצא מאחורי המצלמה. האור נופל על הקיר הימני ויוצר בו צלליות.
כדי שהאור יחדור למסדרון בצורה ישירה היה צורך לחכות לשעה המתאימה, שעת בין ערביים, שעה בה השמש נמוכה ויוצרת אור ישיר וצלליות ארוכות.
התאורה הלא-טבעית היחידה בפריים היא תאורת פלאש המאירה את הארון הלבן הנמצא משמאל לדלת חדר ההורים. הפלאש מאיר את הארון מלמעלה בזוית אלכסונית כדי להדגיש את התלת-מימדיות של החרכים החצובים בדלת.

התמונה משלבת את כל האלמנטים האדריכליים עליהם מדבר וליקסון:
1. קו אורך שחוצה את הבית ומוביל, דרך מעקה הזכוכית, מהחלון המשקיף לגינה הקדמית ועד לדלת המרשימה של חדר ההורים.
2. אור טבעי הנכנס לבית דרך חלונות גדולים.

הצילומים פורסמו במגזין בניין ודיור,גיליון 131, דצמבר 2010.

מציגי הפרויקט

 • מושי גיטליס - צלם
 • קליק לחיוג: 052-4759925
 • טלפון:
  052-4759925הצג
 • כתובת:
  שנקר 19, חולון
 • אתר:
  הצג

תגובות