צילום בית ביטי, הוד השרון

צילום בית ביטי, הוד השרון
עוד בית מרשים מבית היוצר של וי-סטודיו אדריכלים.
תמונות של הבית התפרסמו בכתבת שער במגזין בית ונוי, גיליון 108, נובמבר 2009
www.baitve...4,677.aspx

צילום הבית הייתה מבחינתי, עבודה מאומצת משום שחללי הבית השונים ארוגים זה בזה וכל צילום הצריך מחשבה איך להאיר את כל חלקי הבית בצורה המיטבית.
את הסלון והמטבח צילמתי בזויות אלכסוניות (לדוגמא: צילום הערב של הסלון, צילום פינת האוכל עם האקוואריום, צילום הערב של הסלון מבחוץ) כדי להראות את החיבורים בין חלקי הבית. צילום פרונטלי לא היה מצליח להעביר את תחושת המרחב ואת חשיבות האקוואריום שמהווה מרכז כובד של כל הבית.

גם לצבעוניות של הצילומים הייתה חשיבות, משום שהצבעים והחיבור ביניהם היוו מרכיב חשוב בעיצוב הפנים של הבית. הבית מכיל בתוכו הפתעות כמו שירותי האורחים שצמודים למטבח ומחוברים אליו באמצעות קשרים צבעוניים. הדלת האדומה והמרשימה של שירותי האורחים "מדברת" עם גופי התאורה האדומים שבמטבח, שמאופיין בצבעי שחור/לבן המדגישים את האדום. משחקי הצבעים האלו נמשכים גם בתוך שירותי האורחים כאשר האדום, השחור והלבן מתחברים יחדיו.

כאשר צילמתי את המטבח לקחתי את משחקי הצבעים בחשבון וכדי להדגיש אותם עוד יותר הוספתי את קערת עגבניות השרי ואת הקומקום האדום. בנוסף לכך, בעיבוד התמונה הורדתי סטורציה של צבעי השחור והלבן כדי שהתאורה החמה פחוט תשפיע עליהם וכך האדום יבלוט עוד יותר.

דבר נוסף שחשוב לי כצלם במהלך הצילומים הוא ההבנה שאני נכנס לביתו של בעל הבית. אני אורח, ולכן יש לכבד את בעלי הבית ולא לעשות משהו שהם לא רוצים שאני אעשה וכמובן להיות זהיר מאוד עם הריהוט והחפצים השונים, במיוחד כאשר יש צורך להזיז אותם.
במהלך הצילומים על הבית יצרתי עם משפחת ביטי קשר טוב ועובדה זו היא שעזרה לי לצלם את הבית הצורה הטובה ביותר.

מציגי הפרויקט

  • מושי גיטליס - צלם
  • קליק לחיוג: 052-4759925
  • טלפון:
    052-4759925
  • כתובת:
    שנקר 19, חולון
  • אתר:

תגובות