למכור בריאות - עיצוב קליניקה

למכור בריאות - עיצוב קליניקה
לאחרונה נתבקשתי לעשות רה אימאג' לקליניקה שבמקור הוגדרה כקליניקה לרפואה סינית. המטרה של העיצוב: לשפר את הרווחים של העסק על ידי עיצוב מתאים ומושך לקוחות, פתירת בעיות של מקום ודינאמיות של פונקציות.

כל זאת, במקביל לתהליך של רה אימאג' פנימי - ייעוץ בכל הנוגע לתדמית, מודל מכירה של טיפולים וקידום התפקוד הכולל של המקום.

החלל של הקליניקה הוא בן 2 קומות. קומת הקרקע שימשה עד כה כמעין מחסן למיטות מסאג' ועוד כל מיני. ההחלטה הייתה לחלק אותו לאזור המתנה נעים ומפנק, ולאזור קבלה ברור המלווה במדפים צפים המציגים את המוצרים שנמכרים במקום. מאחורי המדרגות נוצר אזור אחסון לצרכים משרדיים.

הצבעים והחומרים שנבחרו, נועדו לתת מצד אחד תחושה מינימאליסטית שמתאימה לקליניקה שמספקת טיפולי בריאות, ומצד שני לתת תחושה של טבע ולבטא גישה אלטרנטיבית.

החזית הייתה הזדמנות לפנות לכמה שיותר עוברים ושבים ולקרוא להם להיכנס פנימה כדי להיפטר מהכאבים שלהם. הלוגו החדש ממתג את המקום ואת המטפלת הראשית כאוטוריטה להשגת בריאות בדרך טבעית - תוך העלמת שיטת הטיפול, רפואה סינית, שפחות מעניינת אנשים שנמצאים בכאב או בעיות בריאותיות ומאסו או התייאשו משיטות הרפואה הקונבנציונאלית.

בקומת הגלריה - ובקו דומה של עיצוב לקומת הקרקע - נסגר המשרד של המטפלת הראשית, על מנת לאפשר את השכרת המקום על ידי מטפלים נוספים תוך שמירה על פרטיות של מסמכים וחומרים בבעלות המרפאה. נוספה פינת ישיבה נוחה, שאפשר להשתמש בה גם עבור המטופלים וקרוביהם וגם כמקום ישיבה בזמן סדנאות. בנוסף, נוצלו ונוצרו מקומות אחסון נגישים ותצוגות למכירת המוצרים של המרפאה גם בקומת הגלריה.

אזור הטיפולים הוגדר על ידי מחיצות מתקפלות במקום קירות הגבס שהיו שם לפני כן, במטרה לאפשר דינאמיות והחלפה בין מצב של טיפול למצב של סדנאות - המועברות במקום על ידי הבעלים. המיטות המתקפלות והשולחנות שיודעים להתקפל גם הם - פותרים את בעיית מקום ומאפשרים החלפה נוחה ומהירה בין פונקציות.

מציגי הפרויקט

 • טניה אברמזון
 • קליק לחיוג: 0524716709
 • טלפון:
  0524716709הצג
 • כתובת:
  גבעתיים
 • אתר:
  הצג

תגובות