קורס סקצ'אפ

קורס סקצ'אפ – למדל בכל מצב!

מבוא
קורס סקצ'אפ הוא רק אחד מן הקורסים האפשריים בתחום של גרפיקת תלת ממד. בהרבה מאד תחומים, ישנו רצון וצורך ליצור הדמיה תלת ממדית של מוצר מסוים, על מנת להמחיש, בעיקר ללקוחות, כיצד ייראה המוצר בצורתו הסופית. השימוש בתוכנות לעיצוב תלת ממדי נפוץ במקצועות רבים. באדריכלות, למשל, למרבית האנשים קשה לקרוא את התוכניות, גם אם הן ברורות ומובנות – ולדמיין כיצד ייראה הבית בצורתו הסופית והמלאה, לאחר הבנייה.
שימוש בתוכנת סקצ'אפ או בתוכנות תלת ממד אחרות, מאפשרות יצירה של הדמיה תלת ממדית אשר מעניקה ללקוח אפשרות לראות את המבנה כפי שיהיה בסיום העבודה. גרפיקת תלת ממד משמשת למקצועות רבים נוספים, כמו למשל בתחום של הנדסה רפואית, הדמיה הנדסית של מבנים, יצירת משחקי מחשב, הפקת סרטי קולנוע תלת ממדיים, ועוד. תוכנת סקצ'אפ היא תוכנה חינמית, אשר מאפשרת בניית מודלים ותמונות תלת ממדיות. השימוש בסקצ'אפ מתאים למגוון סוגים של עבודות, ומאפשר יצירה של מודלים תלת ממדיים במהירות וביעילות. באמצעות תוכנת סקצ'אפ ניתן אף ליצור מודלים המיועדים להדפסה בתלת ממד. קורס סקצ'אפ מאפשר לסטודנטים להכיר היטב את התוכנה ולהשתמש בה, על כל תכונותיה ואפשרויותיה, לכל צורך שהוא.
 
מה לומדים?
קורס סקצ'אפ אמור להביא את הסטודנטים לכך שבסיום הקורס, תהיה להם שליטה מלאה בכל התכונות של תוכנת סקצ'אפ, ושיוכלו לבנות באמצעות התוכנה מגוון סוגים של מודלים ושל תמונות תלת ממדיות, כולל הפקה של סרטים בתלת ממד. על מנת להגיע לתוצאה זו, נלמדים בקורס מגוון נושאים, כמו למשל: כלי שרטוט בסיסיים ומתקדמים לשרטוט בסיסי; כיצד להפוך תמונה דו ממדית למודל תלת ממדי; יצירת שינויים במודל תלת ממדי; עבודה עם שכבות וקבוצות (בדומה לשכבות של גרפיקה ממוחשבת דו ממדית); כלי מידול; סגנונות ויזואליים; עבודה עם תאורה וצל במודלים; יצירת טקסטורות של חומרים שונים; יצירת חתכים דינאמיים; כתיבת מידות; הפקה של תמונות בתלת ממד; קיצורי דרך באמצעות פלאג-אינס; יצירת אנימציה; ייבוא של קבצים מתוכנות אחרות ואל תוכנות אחרות, בפרט עבודה עם תוכנת אוטוקאד, המשמשת לשרטוט אדריכלי; הדפסה תלת ממדית; ארגז החול בתוכנה; ועוד. 

תנאי קבלה
אין תנאי קבלה מיוחדים לקורס סקצ'אפ. הקורס מיועד הן למתחילים והן לאנשי מקצוע במגוון תחומים, אשר מעוניינים לשפר את היכולות שלהם ולהיעזר בתוכנה חדשה. עם זאת, נדרש ידע בסיסי במחשבים, על מנת שניתן יהיה לגשת באופן ישיר ללימוד התוכנה עצמה. ידע בשרטוט בתוכנה כלשהי מהווה יתרון, אך אינו חובה כתאי קבלה לקורס סקצ'אפ.

זמן לימודים
קורס סקצ'אפ אורך לרוב כ-6-7 מפגשים בני 4-5 שעות, תלוי, כמובן, במקום הלימודים הספציפי בו תעברו את הקורס. הקורסים נערכים בשעות הבוקר או הערב, לרוב כמפגשים חד שבועיים.

לאן ממשיכים מכאן?
בסיום הקורס, הבוגרים מקבלים תעודה המעידה על יכולתם לעבוד עם תוכנת סקצ'אפ. אנשי מקצוע בתחומים כמו אדריכלות, מכשור רפואי, עריכת וידאו וכדומה, יכולים פשוט להמשיך בעבודתם, כאשר כעת נוסף להם ידע מקצועי אשר משדרג את יכולתם המקצועית ומאפשרת להם להתפתח לכיוונים נוספים או להעניק ללקוחותיהם שירות טוב יותר ומקיף יותר. לאלו שעדיין אין להם מקצוע – הקורס מהווה בסיס יעיל להתפתחות במגוון תחומים, ומעניק ידע בסיסי אשר מסייע בלימודים של תוכנות מחשב אחרות, וכמובן של מקצועות נוספים.

למה כדאי ללמוד קורס סקצ'אפ?
קורס סקצ'אפ אינו קורס בסיסי ומחייב, ניתן לבצע מגוון סוגים של עבודות גם בלעדיו. אולם תוכנת סקצ'אפ מאפשרת שדרוג משמעותי של העבודה. בניית מודלים של מבנים, של מכשור רפואי, של ריהוט וכן הלאה, מאפשרת למעצבים, לאדריכלים ולאנשי מקצוע רבים אחרים לבצע את עבודתם בצורה יעילה יותר, ולהראות ללקוחותיהם תוצאות ברורות יותר, מובנות יותר ונעימות יותר לעין. בכל הקשור להדמיה של משחקי מחשב וכדומה, תוכנת סקצ'אפ מהווה כלי יעיל במיוחד לעיצוב וליצירה של דמויות תלת ממדיות, של רקע תלת ממדי למשחקים, ועוד. למעשה, קורס סקצ'אפ הוא קורס שתורם באופן משמעותי למגוון בעלי מקצוע, ומעניק להם ערך מוסף עבור העבודה שלהם. קורס סקצ'אפ הוא שדרוג של היכולות, התקדמות לאפשרויות חדשניות יותר ולטכנולוגיות ייחודיות יותר, ואפשרות להעניק ללקוחות מוצר סופי נאה יותר, ברור יותר, מושלם יותר.



עוד בלימודים

מציג תוצאות 1 - 5 מתוך 5.