פורום אוטוקאד - AutoCAD

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה באוטוקד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכדומה.

פורום אוטוקאד מנוהל על ידי sophisticadd דני כורם - bit.ly/2IL0Ijb
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

האם יש בשרטוטי אוטקד מונה זמן?

לילך 26.05 (15:46)
יש לי ויכוח עם לקוח חגבי משך הזמן שעבדתי על השרטוט. האם יש בשרטוט אוטוקד מונה זמו. כמו כן האם למישהו ידוע גם אן בשרטוטי רוויט יש מונה זמן?
הוסף תגובה קישור ישיר

אמנם יש ולסקודה קוראים time, אך יש להתחשב

sophisticadd 27.05 (08:03)
במגבלות: כל עוד הקובץ פתוח היא עובדת - היא לא עוצרת אם את עוברת לתכנית אחרת, למעשה כדי להסתמך צריך עבודה רציפה והתבססות על אמון
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

פקדה (ל"ת)

sophisticadd 27.05 (08:03)
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

פקודה - סליחה (ל"ת)

sophisticadd 27.05 (08:04)
הוסף תגובה

המלצות למחשב

נחום 26.05 (12:10)
אודה לקבלת המלצות למחשב לתוכנה ומסך
הוסף תגובה קישור ישיר

זה תלוי בצרכים שלך ובעיקר בתקציב שתרצה להשקיע

Danny Korem 26.05 (13:29)
בגדול מאוד, כל המחשבים שאני קניתי לעצמי מאז עולם ה-PC עבר למחירים שפויים, נע תמיד סביב ה-$2,000
אבל זה אני, יש שיסתפקו בפחות או יתפשרו על מסך/כרטיס מסך

אם תספר יותר, אוכל לפרט את התשובה
הוסף תגובה

חיתוך תכנית

תמר 25.05 (06:26)

נושא: חיתוך תכנית שמכילה xref
מחבר ההודעה: תמר- דוא"ל לכותב
בתאריך: 24/05/2018 23:15:01
תוכן ההודעה:
שלום ,
אני מעוניינת לבצע חיתוך של חלק כלשהו מתכנית גדולה המכילה מס׳ xref, נעזרתי בפקודה xclip לשם כך , והתברר לי שרק הxref נחתכים ( הגיוני - כי הפקודה הזו לשם כך)
לשאלתי- אך אפשר שגם השרטוט עצמו יחתך ( כולל הxref) ?
אודה מאוד לעוזרים
הוסף תגובה קישור ישיר

מלבד Clip ו-Xclip יש עוד 2 כלים שכדאי לנסות:

Danny Korem 25.05 (08:37)
Wipeout הוא בלי שמסתיר חלק מהשרטוט (למ חשוב אם זה קובץ מאח או מתארח) המגבלה: מלבני בלבד

פחות קונבנציונלי: Hatch מסוג Solid שהצבע שלו הוא True Color לבן - 255,255,255. יתרונות: ניתן ליצור כל צורה, ניתן להניח עליו כל אובייקט ולשחק עם ה-Draw Order, ניתן לשים שכבה ייעודית ולהדליק, לכבות, להקפיא או להפשיר - הצבע הזה פשוט משאיר דף נקי בהדפסה
הוסף תגובה

קובץ מארח (host) או מתארח )xref (ל"ת)

sophisticadd 25.05 (09:18)
הוסף תגובה

דני תודה אומרים לי

רונה 25.05 (10:05)
שאין כל מגבלה אנא בדוק שוב ותעדכן
הוסף תגובה

אכן לא קיימת מגבלה...

sophisticadd 25.05 (10:53)
למעשה clip ו-xclip עובדות על כל סוגי האובייקטים כשבוחרים את האובייקטים יש לבחור את כל מה שרצוי
הוסף תגובה

עזרה דחופהההה ב PLAN

רבקי W 25.05 (03:20)
היי שלוםםםם
ה PLAN התהפך לי לגם מסובב וגם להפוך אני על BOTTOM במקום TOP
אני מסדרת את זה וזה הופך לי את כל השרטוט למראה אני עושה פקודת מראה - וזה פשוט לא עוזר,
אני לא יכולה להמשיך כך כי המידות יוצאות הפוכות וכו, אני חייבת לסדר את ה PLAN שיהיה נורמלי,
הוסף תגובה קישור ישיר

אם את עובדת עם קוביית ניווט מימין למעלה,

Danny Korem 25.05 (08:43)
לחצי על הבית. אם את לא עובדת עם הקובייה או שאת לא רואה אותה, לכי ל-Options > 3D Modeling, משמאל למטה בקשי לראות את הקובייה גם ב-2D
או, שתוודאי שאת ב-WCS וב-Plan: כתבי UCS ו-Enter פעמיים (או מתחת לקוביית הניווט חפשי ברשינת ה-UCSs את WCS) ואז Plan ו-Enter
הוסף תגובה

זה בדיוק מה שעשיתי... אבל-

רבקי W 25.05 (12:39)
עשיתי את זה שזה יתהפך לרגיל אבל הוא הופך לי את השרטוט למראה שאי אשפר להפוך אותהה,

כאשר זה הפוך ב PLAN אז השרטוט הוא טוב והכל טוב חוץ ממידות שאני חייבת והוא עושה הפוך,
וכאשר אני מיישרת את ה PLAN זה הופך לי את כל השרטוט למראה שאין לי איך לתקן את זה, זה לא מתהפך חזרה גם לא בפקודת MIRRER
הוסף תגובה

ב-cube, עלייך ללחוץ על TOP (ל"ת)

sophisticadd 27.05 (08:05)
הוסף תגובה

מה זה cube?

רבקי W 27.05 (08:23)
אני לחצתי על TOP בעיגול של הכיוונים שיש על המסך בצד ימין,
וגם ניסיתי את האופציה של PLAN ואז פעמיים אנטר,
ועדיין זה לא טוב,
הופך את כל השרטוט למראה ואין לי איך להפוך אותו,
תודה:)
הוסף תגובה

Cube זאת קוביית הניווט - כדאי לקרוא את התשובות

sophisticadd 27.05 (09:03)
שאת מקבלת כשאת שואלת שאלה, סה"כ אני מנסה לעזר לךךךךך (לפי איך שאת כותבת)
הוסף תגובה

LAYOUT

רחל גרינוולד 24.05 (22:13)
אפילו שאני נועלת בוויופורט ברגע שכל השכבות פתוחות במודל אני רואה את זה איך אני עובדת מסודר שכל הזמן דלוק לי במודל כל השכבות ואני רואה לפי אסדר תוכנית קיים,הריסה,בניה,וכו
תודה רבה,רחל.
הוסף תגובה קישור ישיר

השאלה לא כל כך מובנת

sophisticadd 25.05 (10:55)
לכל viewport יש ניהול שכבות עצמאי, תוכלי בליעת כפתור להקפיא את כל השכבות שתרצי בכל viewport בנפרד
הוסף תגובה

עזרה בפרויקטון בתכנון ובפרויקט גמר הנדסת בניין

אסיס 24.05 (21:23)
יש פה מורים שיכולים לעזור בפרויקטון בתכנון בתוכנת beamd, ובפרויקט גמר חישוב כמויות ועבודות עפר?
הוסף תגובה קישור ישיר

בוגרי הנדסת בניין

אסיס 24.05 (21:19)
יש פה במקרה בוגרים של המכללה למנהל בראשון לציון?
הוסף תגובה קישור ישיר

סקייל בקו מקווקו

דניאל 23.05 (11:23)
שלום
למה כשאני עושה מאצ' לקו המשכי מהקו מקווקו יוצא לי קיווקוק בסקייל שונה??....סקייל בקו מקווקו
הוסף תגובה קישור ישיר

זאת אחלה שאלה: והתשובה היא:

sophisticadd 23.05 (11:37)
כשאנחנו מתחילים שרטוט חדש, לפעמים בתום לב, או סתם מחוסר ידע, ה-Template הבסיסי ביותר שנבחר הוא Acad.dwt. זה טוב, אבל רחוק מלהיות מצויןץ ACAD.dwt אינו לפי השיטה המטרית והדבר משפיע על המרווחים ב-linetypes ו/או על הצפיפות ב-Hatch Patterns וכד'. אם תתחיל שרטוט כמו שצריך, על סמך ACADISO.DWT הרי שערכו של Measurement יהיה 1 (שיטה מטרית) כשאתה טוען את ה-Linetypes אתה טוען את אלה עושה LOAD מתוך קובץ בשם ACADISO.LIN שם הקווים הם ע"פ השיטה המטרית גם כן.
כדי לתקן: קודם כל לכתוב Measurement ולתת ערך של 1 - לטעון מחדש את הקווים מהקובץ הנכון - בזמן הטעינה, תישאל באם ברצונך לטעון מחדש חלק מהקווים שכן שמם זהה ב-Acad.lin וב-ACADISO.lin
בסופו של יום, כדאי ליצור קובץ תבנית ראוי לשמו ולהעביר את כל השרטוטים שיש להן בעיות כאלה או דומות דרכות זה יקצר את התהליך וימנע בעיות
הוסף תגובה

תודה על התשובה! ה- Measureme...

דניאל 23.05 (11:43)
תודה על התשובה!
ה- Measurement כבר היה אצלי על 1.
ואני עובד על אותו שרטוט שקו אחד יצא כך ואחד כך.
אני צריך לעשות עוד פעולה כדי שיסתדר? כי ניסיתי שוב ולא הצליח
הוסף תגובה

אני מעריך שהדרך הקצרה ביותר תהיה לבודד

sophisticadd 23.05 (12:12)
את האובייקטים שיש להם את ה-Linetype הבעייתי,להעביר אותם באופן זמני לקו רציף, לעשות Purge
ל-Linetype הבעייתי, לטעון מ-acadiso.lin את הקו הרצוי ולתת תכונה כזאת לכל הקבוצה הנבחרת.
אם ממש לא תסתדר, שלח את הקובץ ואסדר לך אותו (אני לא יכול להתחייב בדיוק תוך כמה זמן אבל זה ממש לא סיפור גדול
הוסף תגובה

אנסה את זה תודה רבה! (ל"ת)

דניאל 23.05 (12:18)
הוסף תגובה

הזזת טקסט מידה

liat 22.05 (00:23)
שלום

אני מעוניינת להזיז את הטקסט מקו המידה. סימנתי את קו המידה ולחצתי על המקש הימני בעכבר. נפתחת לי החלונית בה מופיעה הפקודה "move text only" אך כשאני באה לבחור את האופציה החלונית נעלמת. הנ"ל קרה במספר תוכניות שונות.
מה עלי לעשות כדי לסדר זאת?

תודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

לפעמים זה קורה אבל יש פתרון

sophisticadd 22.05 (10:47)
במקלדת מימין למטה השתמשי בחץ המורה כלפי מטה
הוסף תגובה

עבד תודה רבה...

ליאת 24.05 (08:42)
עבד

תודה רבה
הוסף תגובה

אין לי אפשרות לעבוד על קובץ שאני מקבלת

רוני רום 21.05 (17:52)
קיבלתי קובץ והוא מאד מאד קטן. לא מסתדר אצלי במחשב.
ביקשתי שיישמרו אותו ב2013 וב E-Ttransmit. הוא יוצא פצפון ואי אפשר לעבוד עליו.
עצתכם בבקשה
הוסף תגובה קישור ישיר

האם הקובץ נפתח?

sophisticadd 21.05 (18:03)
האם יש לו קבצים מקושרים?
האם הגאומטריה זו הכוונה לקטן?
הוסף תגובה

הקובץ נפתח. אני לא יכולה להכני...

רוני רום 21.05 (18:09)
הקובץ נפתח. אני לא יכולה להכניס אותו אלי לטמפלט שלי ולעבוד עליו. לי יש את הויאאוט במידות של A4 ו A3 להגשה
הוסף תגובה

OK , האם מדובר במפה או משהו דומה

sophisticadd 21.05 (18:14)
תפתחי את הקובץ וקבלת ותקבעי באילו יחידות הוא עשוי, אם זאת מפה, יכול להיות שהיא במטרים. תקלידי units ו-enter, בחרי meters , שמרי על הקובץ. בקובץ שלך, עשי תהליך דומה - כשלשני הקבצים יש יחידות והם שמורים, הכניסי את הקובץ אל הקובץ שלך, שימי לב שה-AutoCAD קובע את ה-scale factor בעצמו
בהצלחה
הוסף תגובה

אני עובדת במילימטרים ...

רוני רום 21.05 (18:25)
אני עובדת במילימטרים

הוסף תגובה

עשיתי כפי שהצעת ועדיין השרטוט ...

רוני רום 21.05 (18:29)
עשיתי כפי שהצעת ועדיין השרטוט שקיבלתי יוצא מאד מאד קטן כשאני מעבירה אותו אלי ואיני יכולה להכניס לו מידות. הן יוצאות ענקיות....
הוסף תגובה

הבנתי שאת עובדת במ"מ, האם בדקת באילו יחידות השרטוט

Danny Korem 21.05 (18:49)
שקבלת? תמדדי שם אורך שאת יודעת מה אורכו האמיתי וודאי שהוא עשוי ב-1:1 ולא ביחס אחר
אם לא תסתדרי שלחי את שני השרטוטים אליי
הוסף תגובה

אפשר את המייל שלך. אשלח לך כי ...

רוני רום 21.05 (18:59)
אפשר את המייל שלך. אשלח לך כי אני ממש לא מסתדרת. עבדתי עם שרטוטים חיצוניים. אף פעם לא נתקלתי בכזה דבר. המון תודה
הוסף תגובה

שלחי אבל אך ורק אם את יודעת אורך או מימד אחר

Danny Korem 21.05 (19:13)
שיעזור לוודא באילו יחידות עשוי השרטוט ו/או באיזה יחס אם אינו ב-1:1
הוסף תגובה

הקובץ שקיבלתי במטרים והוא ביחס...

רוני רום 21.05 (19:28)
הקובץ שקיבלתי במטרים והוא ביחס של 1:1.
הוסף תגובה

נהדר! עכשיו אפשר להזמין אותו לתוך השרטוט שלך

Danny Korem 21.05 (21:59)
מתוך השרטוט שלך כשאת ב-Model, את יכולה או לעשות DWG Attach ולצרף את הקובץ כ-XREF או Insertץ
בשני המקרים ה-AutoCAD יהיה זה שקטבע את ה-Factor (יש לשים לב ליחידות - מטרים במקרה שלך. והכל בכפוף לכך ששני הקבצים שמורים כ"א עם היחידות המתאימות
הוסף תגובה

תודה רבה על הנכונות שלך. לא מ...

Ronile 21.05 (22:11)
תודה רבה על הנכונות שלך. לא מצליחה. ניסיתי לעשות מה שהצעת כעת וזה לא עובר לשירטוט שלי...
הוסף תגובה

הבעיה נפתרה

Ronile 22.05 (14:45)
הבעיה נפתרה סופסוף. תודה למנהל הפורום דני על עזרתו הגדולה.
כל ההכוונה שלו היתה מדוייקת והכי חשוב סבלנית מאד.
תודה רבה על הנכונות לעזור ולתמוך.
לא מובן מאליו.
תודה!!
הוסף תגובה

בעיית recover file עזרה דחוף

Matan Stahi 21.05 (17:25)
באתי לפתוח את התוכנית באוטוקד וקפצה לי הודעה recover file עשיתי כן,ועכשיו התוכנית לא נפתחת בכלל מה עושים ????
הוסף תגובה קישור ישיר

האם מדובר בתכנית שיש בה XREFs?

sophisticadd 21.05 (17:48)
מה קורה כשאתה מנסה לפתוח את התכנית, איך ה-AutoCAD מגיב? יש הודעת שגיאה? האם ניסית לעשות שוב Recover?
הוסף תגובה

בלוקים ומידות הפוכות

הילה 21.05 (10:12)
היי,
אני עובדת על קובץ של דירה שקיבלתי-כל תכנית/בלוק, שאני מעתיקה לקובץ, מגיע הפוך ב-90 מעלות. כמו כן, שאני עושה קויי מידה, המידה יוצאת הפוכה-מצורפת תמונה. זה נראה שיש הגדרה בקובץ שאחראית על זה. אשמח לדעת מה הפתרון לכך.
תודהבלוקים ומידות הפוכות
הוסף תגובה קישור ישיר

בעיית Block עם כיתוב / מידות הפוכים

sophisticadd 21.05 (11:48)
ה-Block מכיל כיתוב ו/או מידות - לא טוב לעשות שימוש ב-Block - בשביל זה המציאו את ה-Group!!!

בעייתך תיפתר אם תערכי את ה-Block בממשק ה-Block Editor ותשאירי את הגאומטריה בלבד.
אם את יכולה, רצוי לפוצץ את ה-Block המקורי ולבחור את הדירה כ-Group ואז לגרור אותו קובץ שלך...לצורך זה כדאי לעבוד עם מסך מפוצל (Tiled Vertically)
הוסף תגובה

תודה, ומה לגבי בעיית המידות?...

הילה 21.05 (12:17)
תודה, ומה לגבי בעיית המידות?
הוסף תגובה

המידות הפוכות בכל השרטוט, ללא ...

הילה 21.05 (12:18)
המידות הפוכות בכל השרטוט, ללא קשר לבלוקים
הוסף תגובה

אם בקובץ המקור, תבחרי את כל מה שתרצי ותביאי לקובץ

sophisticadd 21.05 (12:21)
אם בקובץ המקור, תבחרי את כל מה שתרצי ותביאי לקובץ דרך החלון המפוצל, תוכלי לעשות אצלך Group ולעשות את תמונהת הראי אצלך כך שהמידות והכיתוב יישארו ישרים, אם הם מתהפכים ב-Group בקובץ שלך, בדקי את ערכו של Mirrtext - הוא צריך להיות 0
הוסף תגובה

תודה, אבל לא עזר...אולי יש הגד...

הילה 21.05 (12:24)
תודה, אבל לא עזר...אולי יש הגדרה נוספת שקשורה להיפוך?
הוסף תגובה

אין הגדרה נוספת

sophisticadd 21.05 (12:35)
תוכלי לשלוח אליי את קובץ המור ואת הקובץ שלך ואז אוכל להנחות אותך ב-video
הוסף תגובה

קובץ המקור (ל"ת)

sophisticadd 21.05 (12:35)
הוסף תגובה

תודה רבה, שולחת...

הילה 21.05 (12:52)
תודה רבה, שולחת
הוסף תגובה

מה המייל?...

הילה 21.05 (12:54)
מה המייל?
הוסף תגובה

כתובת Mail

sophisticadd 21.05 (13:36)
[email protected]
אוכל לטפל בכך בערב, שלחי מספר טלפון עם הדוא"ל
הוסף תגובה

תודה רבה, שללחתי...

הילה 21.05 (13:40)
תודה רבה, שללחתי
הוסף תגובה

תודה!

הילה 21.05 (15:39)
תודה רבה דני על עזרתך, זה לא מובן מאליו..
הבעיה נפתרה!

הילה
הוסף תגובה

התוכנה פתאום יוצאת מהמערכת .

רותי 21.05 (10:10)
היי,
אשמח לעזרה.
קורה לי הרבה לאחרונה שהתוכנה יוצאת לי לבד מהמערכת .
ומקפיצה לי הודעת חלון שכדאי לי לעשות שמירה. וכשאני באה לעשות save זה פשוט יוצא.
מישהו יודע על מה מדובר ?
הוסף תגובה קישור ישיר

אם זה קורה כשהקובץ עליו את עובדת פתוח...

sophisticadd 21.05 (11:54)
יש סיכוי סביר שמדובר בבעיית קובץ (כמו ב-98% מהמקרים) - הפתרון: ניקוי הקובץ!
אפשר ורצוי לעשות Purge (ניקוי מהזיכרון לכל מה שאינו בשימוש בקובץ וכן Purge- ל-Registered applications שנשמרו גם כן בתוך הקובץ. אחרי כל אלה, כדאי להפעיל Audit עם אופציה Y ל-Fix Errors ואם נמצאו שגיאות לעשות את זה שוב עד שלא יימצאו שגיאות. לשמור היטב ולנסות - אם עדיין הקובץ בעייתי, יתכן שיהיה צורך בניקוי עם כלים שהם מחוץ ל-AutoCAD - ניתן להוריד כלי ניקוי בחנות האפליקציות של Autodesk - יש לא מעט כלים שהם חינמיים!
הוסף תגובה

תודה (ל"ת)

רותי 22.05 (12:42)
הוסף תגובה

שאלה לגבי בעיה שנתקלתי באוטוקאד

Maorbd4 18.05 (08:50)
אני מבצע תכנון של קורה בתוכנת beamd אני מוציא בסוף חתך ושומר אותו בקובץ dxf ולאחר פותח אותו באוטוקאד עד כאן הכל תקין ואז כשאני מעתיק אותו מהאוטוקאד לגיליון שאני עובד עליו בפרויקט הוא משנה לי את המידה של הקורה נניח והמידה של הקורה הוא 70/30 הוא משנה לי אותו ל 64/24 זה כנראה משהו בקנה מידה בגיליון השאלה איך אני משנה את זה כדי שזה לא יקרה
תודה רבה לעוזרים!
מאור בן דוד
הוסף תגובה קישור ישיר

יחידות וקנה מידה

ערד גזית 18.05 (12:38)
מאור שלום,

בהנחה שאני מבין את הבעיה שלך אז נראה לי שיש כאן בעיה של הגדרת היחידות באחד משני השרטוטים או בשניהם.
תוכנת האוטוקד מבצעת הגדלה/הקטנה של כל דבר שאתה מכניס לשרטוט שלך (Xref, בלוק וכו') בהתאם ליחידות של שני הקבצים. אם בשניהם מוגדרת אותה יחידה אז לא מתבצעת הגדלה או הקטנה.

ההמלצה שלי היא להגדיר תמיד בכל שרטוט את היחידות שבהם משורטט השרטוט.

ערד
הוסף תגובה

אוטוקד 2018 לאוטוקד קלאסיק:

אילת 17.05 (14:59)
היי
אם אני קנית מחשב חדש ויש לי אוטוקד 2018 ואני רוצה אותו אבל אני רוצה שהוא יהיה על מצב כמו האוטוקד קלאסיק,
איך אני עושה את זה?
הוסף תגובה קישור ישיר

על הרגלים ואזורי נוחות

sophisticadd 17.05 (16:01)
התחדשת במחשב חדש ובתכנה חדשה ואת לא רוצה ליהנות רק בגלל שאת רגילה ל-Toolbars הישנים (שנראים היום כל כך קטנטנים מדי!!!!!) - אני ממליץ בחום להתנתק מהרטרו ולאמץ את ה-Ribbons וה-Panels
יש כמה דברים שכבר ממש לא נתכים ע"י ה-Toolbars השינים אך לעומת זאת יש יותר ויותר Contextual Ribbons שמופיעים כשמפעילים פונקציונאליות מסויימת - זה קורה בעת שכותבים, כשעושים Hatch כשעושים Array ועוד ... אם בכל זאת תתעקשי, אם יש לך גישה למחשב שלך תוכלי להעתיק משם קובץ שקוראים לו ACAD.CUIX או ליצור לך סביבת עבודה עם Toolbar אחד (עושים את זה בממשק ה-CUI) ומשם ניתן להזמין את כל יתר ה-Toolbars בלחצן הימני של העכבר על Icon...בקיצור, תשקיעי בין שעתיים ל-4 שעות כדי להתרגל ותברכי אותי אחר כך (רק אם תרצי)
בהצלחה!!!
הוסף תגובה

תודה! אך..

אילת 17.05 (16:10)
צודק,
אני אוהבת מאוד את החדש ואני לא רוצה את הישן,
אך
אני פקודה שאין אותה בחדש, והיא -
כאשר עורכים בלוק במקום השרטוט שלו IN PLACE ... אז בחדש לוחצים לחצן ימני על הבלוק ובוחרים את האופציה הנל ואז הוא נותן לך רשימה של בלוקים ואתה שעות עובר ובוחר ואז עורך,
ובקלאסיק
יש אופציה שאני קודם בוחרת את הפקודה ואז עומדת על הבלוק הרצוי ואז גם אם יש בלוקים בתוך בלוקים הוא נותן לך עריכה אוטומטית ישר לבלוק שלחצת גם הוא בלוק בתוך בלוק בלי לחפש....
אם יש לך רעיון בשבילי אשמח מאודד!!
הוסף תגובה

Block Edit in Place קיים גם ב-2018

Danny Korem 17.05 (20:00)
הפקודה לא השתנתה והיא תעבוד לך אותו דבר גם אם תפעילי אותה דרך Toolbar ישן כמו דרך Panel דנדש
זה נכון של-Block Editor יש עדיפות על Edit In Place כמו שלעריכה של XREF יש עדיפות על Edit reference in place - זה פשוט עובד יותר טוב בגרסאות חדשות...
הוסף תגובה

תסביר....

רבקי W 17.05 (20:44)
איך יוצרים את הפקודה אותו דבר,
יש את הפקודה אבל הדרך אליה לא אותו דבר
כאשר בקלאסיק אני לוחצת והוא נותן לי את הבלוק המסוים גם אם הוא בתוך אלף בלוקים אחד בתוך השני
ובחדש אין את זה את צריך לחפש שעות....
הוסף תגובה

אנסה להסביר (זה בכלל אלא קשור לגרסה)

Danny Korem 18.05 (09:12)
משנאמר Block בתוך Block הבנתי שיש כאן אולי בילבול: לפי מיטב הבנתי ישנם 2 סוגים של Blocks: הראשון הוא אלמנט ספריה כמו בורג או פסנתר, חלון או תחנת אוטובוס (המאפיין את ה-Block הזה הוא גאומטריה בגודל אמיתי) והשני, הוא Symbol שהוא Block שגודלו נגזר מקני מידה כגון סימן מפלס או סימול של חתך, סרגל קני מידה וכד'. טעות נפוצה בעולם ה-CAD היא לעשות שימוש ב-Block עלמנת לבצע מניפולציות גאומטריות סבוכות כגון תמונות ראי בעולם הבנייה הרוויה, למשל. כדי לעשות מניפולציות שכאלה קיים ב-AutoCAD ה-Group. כל מי שלא מאמין לי/לא מסכים איתי מוזמן לספר מה קורה ל-Block המכיל כיתוב ו/או מידה ועובר הליך של mirror... נסו את ה-GROUP ואולי תברכו אותי אח"כ
הוסף תגובה

אני מדברת על בלוק שיוצרים ב BLOCK

רבקי W 20.05 (23:08)
אני נהנתי לשמוע לגבי הגרופ ובלוק - נקודה למחשבה,
אך אני מדברת על בלוק שיוצרים ב B אנטר,
בעצם כאשר יש לי בלוק של שולחן בתוך בלוק של בית בתוך בלוק של שכונה לדוג'...
ואני רוצה לערוך את השולחן אז אני חייבת ללחוץ על כל הבלוק ואז לנסות למצוא לפי השם של הבלוק את השולחן וכו...
אני מדברת על המון בלויקם הנמצאים בבלוק המרכזי שמקשה על הפעולה,
במקביל -
בקלאסיק אז אפשר ללחוץ על בלוק מסוים לדוג השולחן ואז הוא ישר פותח את העריכה של השולחן,
מקווה שהייתי ברורה מספיק,
תודה רבה!!
הוסף תגובה

נסי לחשוב שכל Block מעל רמת השוחן הוא Group

Danny Korem 21.05 (07:35)
באמצעות כפתור אחד (Group Selection OnOff) תוכלי לערוך כל שינוי שהוא על כל רכיב או לעשות פעולה גורפת על קבוצה שלמה. אז למה להשמיך לשאול על עריכה של Block בתוך Block
הוסף תגובה

שולחן (ל"ת)

Danny Korem 21.05 (07:36)
הוסף תגובה

כי זאת צורת העבודה בינתיים...

אילת 21.05 (09:10)
אני עובדת במשרד וזאת הצורה שעובדים בה,
גם אם אני משנה את הצורה הזאת ישנם קבצים קיימים לא מהיום ולא מאתמול עם בלוקים שאי אפשר לשנות אותם,
הצורה שאמרת לי היא צורה טובה אך אני עדיין צריכה לדעת איך אני עושה את זה בבלוק ולא בגרופ,
הוסף תגובה

הכנסת קובץ DWF באינסרט לאוטוקד 2017

שרה 16.05 (12:25)
איך אני מכניסה קובץ DWF בINSERT ב2017?
הוסף תגובה קישור ישיר

בממשק ה-External Reference Manager

sophisticadd 16.05 (13:09)
לעמוד במקום ריק, כפתור ימני, Attach DWF
הוסף תגובה

אוטוקאד 2019

אלעד 16.05 (08:32)
מישהו יכול לעזור לי ויודע להסביר לי איך להפוך את הממשק פנים לקלאסיק?
הוסף תגובה קישור ישיר

"סביבות עבודה" - Work Spaces

ערד גזית 16.05 (09:48)
אלעד שלום,

הפקודה CUI מאפשרת הגדרה של סביבת עבודה באוטוקד ע"פ הצרכים שלך. ניתן לשמור כל סביבה שאתה רוצה אבל צריך ללמוד את זה בצורה מסודרת.

ערד
הוסף תגובה

אבדוק

אלעד 16.05 (09:51)
אני התכוונתי לזה שבגרסאות קודמות היתה אופציה לממשק מוכן מראש שנקרא classic והתצורה שלו הייתה נוחה בהרבה מזו של היום
הוסף תגובה

אם כל מה שמעניין זה לעבור מהר לקלאסיק רטרו...

sophisticadd 16.05 (09:55)
תעתיק את קובץ ה-CUIX ממחשב ובו יש לך את הסביבה - זה יחסוך לך הרבה זמן
אם אתה מתעקש לבנות סביבת עבודה ישנה בתוך תכנה חדשה By The Book אפשר לקבוע לך הדרכה מקוונת (תפנה לכתובת [email protected] והשאר פרטים)
אני יכול להמליץ לך בחום, פשוט לזרום ותראה שתוך כמה שעות אתה שוחה כדג במים גם בממשק המודרני
כך זה בהרבה סביבות של עבודה ואפילו ברשת, אם Google משנה ממשק או נראות, אתה פשוט עובר לשם באופן טבעי...
הוסף תגובה

תודה

אלעד 16.05 (10:15)
תודה רבה על התשובה אני ימצא קובץ כזה ממש אין לי כוונה להתעסק בלבנות את הממשק לבד.
הוסף תגובה

אני גם...

אילת 17.05 (15:06)
אשמח גם כן לדעת איך בדיוק עושים אוטוקד קלאסיק ל2018
ואני רוצה לעבור כי חסר את הפקודה של EDIT BLOCK IN PLACE במצב שאפשר לבחור בלוק בתוך בלוק בצורה יותר קלה,
אני מאוד אוהבת את המודרני החדש אבל זה מאוד מעצבן שכשיש לך בלוק בתוך בלוק וצריך לערוך בלוק שנמצא בתוך בלוק גדול ויש שם הרבה בלוקים אז זה ממש מעצבן לעבור על כל הבלוקים ואז לערוך את הבלוק הרצוי,
ובקלאסיק יש לך את האופציה ללחוץ על בלוק מסוים,
אם יש לך רעיון לעזור לי אני אשמח!!
הוסף תגובה

העברת שרטוט מעתיר לאוטוקוד

Matan Stahi 15.05 (19:28)
כשאני עושה layout בעתיר מסדר את הברזל והכל ואז אני בא להעביר לאוטוקד זה יוצא ממש קטן. אני ממש מסתבך עם כל הקנ"מ וזה
הוסף תגובה קישור ישיר

סרגל כלים

גילי 14.05 (23:11)
שלום רב
אני עובד על אוטוקאד 2017 במחשב מק.
סרגל הכלים שלי נמצא בצד שמאל ואני אשמח להעלות אותו מעלה.
האם אפשרי הדבר ?

תודה מראש.
גילי.
הוסף תגובה קישור ישיר

הדפסה

שירה 14.05 (12:03)
שלום,
הכניתי דף להדפסה ו HATCH שקיים בשרטוט במודל לא מופיע בתצוגה לפני הדפסה.
מה אפשר לעשות בלי לשנות את ה- SCALE של הHATCH?.????
הוסף תגובה קישור ישיר

2 אפשרויות

sophisticadd 14.05 (12:49)
או שה-Hatch נמצא בשכבה שאינה מוצגת דרך ה-Viewport כי היא קפואה בתוך ה-Viewport - הפתרון פשוט, double click בתוך ה-Viewport ודרך ה- Layer Manager בחירת שכבת ה-Hatch וביטול מצב ה-VPFRZ

או שה-Hatch הוא מסוג Annotative וה-Scale שהוקצה לו לא תואם ל-Annotation Scale של ה-Viewport - הפתרון - שינוי אחד משני הערכים (הנכון שביניהם)
הוסף תגובה

המודל ספייס והפייפר ספייס נראים אותו הדבר. לבן??!

קארין עיצוב פנים 13.05 (19:20)
בהתחלה לא ראו את השרטוט בMODEL ואחכ שניהם הפכו למסך לבן.
מה עושים??! דחוף
הוסף תגובה קישור ישיר

כתבי options ומשם תעברי לדף של Display

Danny Korem 13.05 (22:46)
לחצי על כפתור ה-Colors וקבעי צבע שחור עבור 2D Model Space
הוסף תגובה

איפה נמצאת האופציה הזו בdisplay (ל"ת)

תותי 14.05 (10:57)
הוסף תגובה

עדיין לא רואה את השרטוט (ל"ת)

קארין 14.05 (11:00)
הוסף תגובה

תמונה שווה 1000 מילים... (ל"ת)

sophisticadd 15.05 (11:47)
תמונה שווה 1000 מילים... (ל"ת)
הוסף תגובה

אוטוקאד 14

צבי משה 10.05 (21:25)
כיצד ניתן להחליף את תצוגת מסך העבודה ל- WORKSPACE CIASSIC .
הוסף תגובה קישור ישיר

העכבר בורח לי...

shosh 10.05 (10:23)
אני לא מצליחה להצמד לשום קו או נקודת הצמדות, העכבר קופץ
מה עושים?
הוסף תגובה קישור ישיר

אולי ה-SNAP שלך דולק?

sophisticadd 10.05 (13:16)
לכיבוי / הדלקה לחצי F9
לקביעת ערכי ה-Snap לחצי על הכפתור בלחצן ימני
לא עזר?
תגידי לנו
הוסף תגובה

באוטוקד שקיפות LAYER

יעל 9.05 (14:45)
שלום רב!
איך אני עושה שקיפות לבלוק? למשל עצים....
תודה ,
הוסף תגובה קישור ישיר

שקיפות (Transparency) ניתן להשיג בכמה דרכים:

sophisticadd 9.05 (15:26)
שקיפות ע"פ שכבה (לשכבה ב-AutoCAD יכולה להיות תכונה של שקיפות)
שקיפות לאובייקט (למשל ל-Hatch) ניתן לקבוע מאפיין של שקיפות שאינו תלוי שכבה
על מנת לראות שאת השקיפות על המסך יש להפעיל את Transparency Display
ולא פחות חשוב, כשמדפיסים, יש להודיע להדפסה ... Plot Transparency אחרת נקבל כתם צבע לא שקוף.
הוסף תגובה